Rezonans Magnetyczny - Warszawa

USG, RM, TK, RTG

Wawelska 5, Warszawa Mapa

(116) Lekarze polecają Moc 3 Tesla

Aparat 3.0T - korzyści

Cyfrowy aparat o polu magnetycznym 3 tesli jest rozwiązaniem w pełni przystosowanym do badań w zakresie ortopedii, kardiologii i neurologii. System pozwala na:

  • poprawę o 40% stosunku sygnału do szumu
  • skrócenie czasu trwania badania
  • poprawę jakości diagnostycznej

Budowa aparatu

Aparat 3.0T opracowany jest dla szerokiej grupy pacjentów, zróżnicowanej pod względem wieku, budowy ciała i kondycji fizycznej. Oferuje badanym wygodne przebywanie wewnątrz urządzenia:

  • Otwór o znacznej średnicy zapewnia więcej przestrzeni i pomaga zmniejszyć odczuwany niepokój.
  • Inteligentne oprogramowanie zmniejsza liczbę koniecznych powtórzeń, co poprawia spójność i szybkość badania.
  • Konstrukcja cewki cyfrowej pozwala znacząco zmniejszyć jej wagę i ograniczyć konieczność zmiany pozycji przez pacjenta podczas wielu badań.
  • Redukcja szumu akustycznego docierającego do pacjenta sięga nawet ponad 80%.

Jakość obrazu

Rezonans magnetyczny 3.0T, w porównaniu do 1.5T, zapewnia lepszą, bardziej spójną jakość obrazu. Aparat pozwala na rozszerzanie funkcjonalności magnetycznej na nowe obszary obrazowania magnetycznego, w tym w badaniach całego ciała w onkologii.


Źródło: Centrum Medycyny Sportowej

wynik w 14 dni

Sprawdź terminy

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź terminy

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny w mieście Warszawa

Czym jest rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny to bezbolesne, bezpieczne i bardzo dokładne badanie, dzięki któremu zobrazować można niemal wszystkie wewnętrzne struktury organizmu, w tym mózg i układ nerwowy. Ponieważ wykorzystuje obojętne dla zdrowia fale radiowe i pole magnetyczne – a nie szkodliwe promieniowanie – może być powtarzany z praktycznie dowolną częstotliwością, również u dzieci, osób starszych i kobiet w ciąży (choć na wszelki wypadek unika się go w I trymestrze). Jest niestety procedurą dość kosztowną, bo wymaga zastosowania drogiego, nowoczesnego sprzętu, obsługiwanego przez wysoko wykwalifikowany personel. Z podobnych przyczyn także dostęp do badania potrafi być dość ograniczony. Problem ten raczej jednak nie dotyczy osób chcących się zbadać w Warszawie.


Gdzie w Warszawie można wykonać rezonans magnetyczny?

W stolicy znajduje się całkiem sporo placówek dysponujących aparaturą do rezonansu. Obecnie jest ich aż 31, wybierać więc można pomiędzy wieloma ośrodkami zlokalizowanymi w różnych dzielnicach miasta. Konkurencja sprawia, że dbają one o wysoką jakość świadczonych przez siebie usług, a oferta badań metodą rezonansu magnetycznego w Warszawie jest zróżnicowana pod względem cen czy sprzętu stosowanego w  diagnostyce konkretnych schorzeń.


Które warszawskie placówki mają w ofercie rezonans magnetyczny?

Rezonans w technologii 3T (znacznie dokładniejszej niż 1,5T) wykonać można chociażby w Centrum Medycyny Sportowej, które istnieje od 2002 r. i jest największą placówką ortopedyczno-rehabilitacyjną na Mazowszu. Oprócz rezonansu magnetycznego przeprowadza się tu także USG, RTG oraz tomografię komputerową. Pacjenci mogą liczyć nie tylko na diagnozę, ale też na leczenie – w tym operacyjne – i rehabilitację. Wśród nich są zaś zarówno profesjonalni sportowcy, jak i osoby po prostu aktywne fizycznie oraz te cierpiące na rozmaite schorzenia układu ruchu. Na wyniki rezonansu magnetycznego czeka się w CMS około 7 dni.

Szybciej, bo w ciągu zaledwie 5 dni, odebrać można je w Centrum Diagnostyczno-Medycznym „Radio Medica” (Mokotów). Podobnie w przypadku RTG i tomografii komputerowej, które to badania również są tu wykonywane. Placówka także dysponuje technologią 3T, wykorzystywaną przez najlepsze ośrodki kliniczne w Polsce i na świecie. Wykonuje zaś nie tylko badania ortopedyczne (jak rezonans kręgosłupa, rezonans kolan czy rezonans barku), ale też m.in. badania neurologiczne (np. rezonans magnetyczny głowy). Doświadczeni technicy elektroradiolodzy i lekarze z wieloletnim stażem szczególny nacisk kładą na komfort pacjentów, redukując potencjalny stres do minimum poprzez użycie aparatu do rezonansu o stosunkowo krótkim otworze (173 cm) i stworzenie optymalnych warunków (odpowiednia temperatura, nawiew, relaksująca muzyka czy badania w pozycji tzw. odwróconej).

Rezonans magnetyczny w Warszawie zrobić można także po drugiej stronie miasta, na Bielanach. Znajdujący się tam ośrodek MRI Diagnostyka ma do swojej dyspozycji zakupiony w 2020 r. aparat o mocy 1,5T oraz budowie pozwalającej na badanie osób otyłych i o dużej masie mięśniowej, a także dzieci od 4. roku życia, którym podczas rezonansu mogą towarzyszyć rodzice. Jest to też pierwszy na rynku aparat obrazujący kolana w wysokiej rozdzielczości 3D. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu i specjalnym cewkom przeznaczonym do poszczególnych części ciała na miejscu wykonuje ponadto się m.in. rezonans całego kręgosłupa, rezonans stopy, rezonans stawu skokowego czy rezonans barku.


Czy można zrobić rezonans magnetyczny w Warszawie na NFZ?

Warszawiacy, tak samo jak przybysze spoza Warszawy, mogą w tym mieście wykonać rezonans magnetyczny w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Wymaga to jednak skierowania od specjalisty (lekarz pierwszego kontaktu nie może go wystawić), które nie zawsze jest potrzebne w przypadku rezonansu pełnopłatnego. Jak też powszechnie wiadomo, czas oczekiwania na badanie finansowane przez NFZ z reguły jest kilkakrotnie dłuższy niż wówczas, gdy pacjent decyduje się je opłacić z własnej kieszeni. Sporo osób postanawia więc ominąć kolejki, zgłaszając się na rezonans do jednego z prywatnych ośrodków diagnostycznych na terenie Warszawy.


Jak umówić się na rezonans magnetyczny w Warszawie przez internet?

Warszawskie placówki coraz częściej oferują możliwość rezerwacji dogodnego terminu przez internet, np. za pośrednictwem serwisu Znany Lekarz. To ogromna oszczędność czasu: aby sprawdzić dostępność rezonansu w pobliżu miejsca zamieszkania czy pracy, a także porównać ceny przed wyborem konkretnego miejsca, nie trzeba nigdzie udawać się osobiście ani wykonywać kilkunastu czy kilkudziesięciu telefonów. Wszystkie informacje można znaleźć online, a na rezonans magnetyczny wybranej części ciała zapisać się jednym kliknięciem.


Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Warszawie?

Warszawa to jedno z najdroższych polskich miast, a działające tu ośrodki cieszą się dużą renomą i dysponują najnowocześniejszym sprzętem, co przekłada się z kolei na ceny rezonansu magnetycznego. Jak już jednak wspomniano, stołeczne placówki nierzadko konkurują ze sobą w tym zakresie. To, ile trzeba zapłacić za rezonans magnetyczny w Warszawie, zależy również od badanej części ciała. Np. ceny rezonansu głowy lub rezonansu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym zaczynają się na poziomie niecałych 400 zł, podczas gdy rezonans całego kręgosłupa potrafi kosztować nawet 1500 zł. Należy też pamiętać, że koszt rezonansu magnetycznego z kontrastem, czyli specjalną substancją poprawiającą widoczność obrazowanych struktur, jest wyższy średnio o 200 zł niż w przypadku badania przeprowadzonego bez użycia środków kontrastowych.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?

Wszystkie badania

Głowa i szyja

Rezonans magnetyczny Angiografia głowy
Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Szyi
Rezonans magnetyczny głowy
Rezonans magnetyczny głowy z oceną kątów mostowo-móżdżkowych
Rezonans magnetyczny głowy z perfuzją
Rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego
Rezonans magnetyczny oczodołów
Rezonans magnetyczny przysadki
Rezonans magnetyczny stawów skroniowo-żuchwowych
Rezonans magnetyczny szyi
Rezonans magnetyczny twarzoczaszki
Rezonans magnetyczny zatok

Kończyny i stawy

Rezonans magnetyczny Artrografia stawu barkowego
Rezonans magnetyczny Artrografia stawu biodrowego
Rezonans magnetyczny Artrografia stawu kolanowego
Rezonans magnetyczny Artrografia stawu łokciowego
Rezonans magnetyczny Artrografia stawu skokowego
Rezonans magnetyczny nadgarstka
Rezonans magnetyczny podudzia
Rezonans magnetyczny przedramienia
Rezonans magnetyczny ramienia
Rezonans magnetyczny stawów krzyżowo-biodrowych
Rezonans magnetyczny stawu barkowego
Rezonans magnetyczny stawu biodrowego
Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
Rezonans magnetyczny stawu łokciowego
Rezonans magnetyczny stawu skokowego
Rezonans magnetyczny stopy
Rezonans magnetyczny uda

Korpus

Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Jamy Brzusznej
Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Miednicy
Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Nerkowych
Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa
Rezonans magnetyczny Cholangiografia
Rezonans magnetyczny Enterografia
Rezonans magnetyczny jamy brzusznej
Rezonans magnetyczny klatki piersiowej
Rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego
Rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego (Th)
Rezonans magnetyczny łopatki
Rezonans magnetyczny Mammografia
Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej
Rezonans magnetyczny nadnerczy
Rezonans magnetyczny prostaty
Rezonans magnetyczny serca
Rezonans magnetyczny splotu barkowego
Rezonans magnetyczny stawów mostkowo obojczykowych
Rezonans magnetyczny Urografia