Rezonans Kręgosłupa Szyjnego - Warszawa

Rezonans Kręgosłupa Szyjnego nazywany również:

Rezonans odcinka szyjnego, Rezonans kręgów szyjnych, Rezonans karku,

Rezonans kręgosłupa C

RM

aleja Zjednoczenia 36, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
500 zł

wynik w 10 dni

USG, RM

Wałowa 3, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
510 zł

wynik w 12 dni

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

USG, RM

Prosta 69, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
510 zł

wynik w 10 dni

RM, TK, RTG

ul. Bobrowiecka 9/Budynek B, Warszawa Mapa

(46) Moc 3 Tesla

Aparat 3.0T - korzyści

Cyfrowy aparat o polu magnetycznym 3 tesli jest rozwiązaniem w pełni przystosowanym do badań w zakresie ortopedii, kardiologii i neurologii. System pozwala na:

  • poprawę o 40% stosunku sygnału do szumu
  • skrócenie czasu trwania badania
  • poprawę jakości diagnostycznej

Budowa aparatu

Aparat 3.0T opracowany jest dla szerokiej grupy pacjentów, zróżnicowanej pod względem wieku, budowy ciała i kondycji fizycznej. Oferuje badanym wygodne przebywanie wewnątrz urządzenia:

  • Otwór o znacznej średnicy zapewnia więcej przestrzeni i pomaga zmniejszyć odczuwany niepokój.
  • Inteligentne oprogramowanie zmniejsza liczbę koniecznych powtórzeń, co poprawia spójność i szybkość badania.
  • Konstrukcja cewki cyfrowej pozwala znacząco zmniejszyć jej wagę i ograniczyć konieczność zmiany pozycji przez pacjenta podczas wielu badań.
  • Redukcja szumu akustycznego docierającego do pacjenta sięga nawet ponad 80%.

Jakość obrazu

Rezonans magnetyczny 3.0T, w porównaniu do 1.5T, zapewnia lepszą, bardziej spójną jakość obrazu. Aparat pozwala na rozszerzanie funkcjonalności magnetycznej na nowe obszary obrazowania magnetycznego, w tym w badaniach całego ciała w onkologii.


Źródło: Centrum Medycyny Sportowej

Cena bez kontrastu:
550 zł

wynik w 12 dni

RM, TK

ul. Goszczyńskiego 1, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 570 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. 1 Sierpnia 8, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
570 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Cegłowska 80, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
570 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Kasprzaka 17, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
570 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Niekłańska 4/24, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
570 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Puławska 455, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
570 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego w mieście Warszawa

Po co się robi rezonans magnetyczny kręgosłupa w odcinku szyjnym?

Rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego to jedyne badanie, które pozwala zobaczyć jednocześnie zbudowane z tkanki kostnej kręgi, jak i biegnące wewnątrz nich nerwy (rdzeń kręgowy) oraz naczynia krwionośne. Inne techniki obrazowania nie radzą sobie z tym zadaniem tak dobrze. Ultradźwięki wykorzystywane w USG bowiem nie rozchodzą się w kościach, a w RTG widoczne z kolei są głównie te ostatnie. Bardziej zaawansowana tomografia komputerowa natomiast wykorzystuje spore dawki szkodliwego promieniowania, nie zawsze znajduje więc zastosowanie – nie można jej wykonywać np. u kobiet w ciąży ani często powtarzać, zwłaszcza u osób starszych i dzieci. Rezonans tymczasem jest bezpieczny i zarazem niezwykle dokładny, a przy tym przebiega bezboleśnie.


Warszawa – gdzie zrobić rezonans kręgosłupa szyjnego?

Aby zbadać odcinek szyjny kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego, trzeba dysponować nowoczesnym sprzętem i specjalistycznym oprogramowaniem. Stosunkowo dużo (aż 32) placówek medycznych spełniających ten wymóg znajduje się na terenie Warszawy. Zatrudniają one również wysoko wykwalifikowany personel, który zajmuje się nie tylko obsługą aparatury, ale też interpretacją wyników badania. Umiejscowione są zaś w różnych częściach stolicy, mieszkańcy poszczególnych dzielnic nie mają zatem na badanie daleko. Dobre skomunikowanie z dworcami kolejowymi czy autobusowymi ponadto zapewnia dobry dojazd także osobom z innych miejscowości, gdzie na rezonans kręgosłupa szyjnego nie jest się tak łatwo zapisać.


Które warszawskie placówki oferują rezonans kręgosłupa w odcinku szyjnym?

Wyspecjalizowana w technice rezonansu magnetycznego pracownia MRI Diagnostyka to jedno z miejsc na mapie Warszawy, gdzie na pewno można zbadać odcinek szyjny kręgosłupa. I to 1,5-teslowym aparatem najnowszej generacji, który placówka mieszcząca się przy aj. Zjednoczenia (Bielany) zakupiła w 2020 r. Urządzenie charakteryzuje się największym na rynku otworem, w którym podczas badania musi znaleźć się pacjent. Oznacza to bardziej komfortowe warunki m.in. dla osób otyłych, potężnie umięśnionych czy cierpiących na klaustrofobię. Co więcej, rezonansowi kręgosłupa szyjnego poddają się tu nawet dzieci od 4. roku życia, a ich rodzice mogą być przy tym obecni. W placówce wykonać można również rezonans całego kręgosłupa czy np. rezonans stawu kolanowego albo rezonans magnetyczny barku. Wyniki są gotowe do odbioru zwykle po 7 dniach od badania. Tyle samo czeka się na wyniki rezonansu kręgosłupa szyjnego w pracowni LUX MED Diagnostyka, która także mieści się na Bielanach. A konkretnie – w budynku Szpitala Bielańskiego przy ul. Cegłowskiej. Do dyspozycji są tam aż dwie maszyny o natężeniu pola magnetycznego 1,5 T. Można przy ich użyciu zbadać nie tylko kręgosłup szyjny, ale też wykonać chociażby rezonans głowy, rezonans stawów czy rezonans jamy brzusznej. Na miejscu dostępne są również inne techniki obrazowania, w tym USG, RTG oraz tomografia komputerowa. Szukając w Warszawie ośrodka diagnostycznego, który w ofercie ma rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa, warto wziąć pod uwagę także Centrum Medyczne REX MEDICA SPORT, zlokalizowane przy ul. Prostej (bliska Wola). Zaawansowany technologicznie sprzęt, jakim dysponuje ta placówka, pozwala skrócić czas badania, istotnie redukując przy tym tzw. artefakty ruchowe, czyli zakłócenia obrazu powstałe wskutek mimowolnych ruchów pacjenta. Ich liczba zmniejsza się też w związku z zastosowaniem systemu stabilizatorów, który podobnie jak tzw. cewka neurowaskularna (specjalna nakładka) dodatkowo zwiększa komfort pacjenta.


Gdzie jeszcze w Warszawie można wykonać rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego?

Lista stołecznych ośrodków diagnostycznych wykonujących rezonans kręgosłupa w odcinku szyjnym jest bez wątpienia znacznie dłuższa. Znajdują się na niej jeszcze co najmniej pracownie Enel-Med, Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI MED czy Centrum Medyczne GAMMA. Duża liczba miejsc, w których można zrealizować badanie, z jednej strony przekłada się na fakt, iż nie trzeba długo czekać na wolne terminy, a z drugiej – wymusza niejako na konkurujących ze sobą placówkach rywalizację pod względem jakości świadczonych usług oraz ich cen. Beneficjentami takiego stanu rzeczy są zaś oczywiście pacjenci.


Ile kosztuje rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa w Warszawie?

Ceny rezonansu magnetycznego kręgosłupa w odcinku szyjnym wahają się w Warszawie od niecałych 400 zł do przeszło 800 zł, przy czym ta górna granica uwzględnia już podanie tzw. kontrastu, które samo w sobie podnosi koszt badania o co najmniej 200 zł. Kontrast to specjalna substancja dodatkowo poprawiająca jakość uzyskiwanych obrazów. Warto jednak nadmienić, że jej aplikacja podczas rezonansu kręgosłupa szyjnego nie zawsze jest konieczna.


Jak zapisać się na rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego w Warszawie przez internet?

Coraz więcej warszawskich pracowni rezonansu magnetycznego wprowadza możliwość umówienia się na badanie online. Np. przez serwis Znany Lekarz – który ma jeszcze tę zaletę, że przed rezerwacją dogodnego terminu w wybranym ośrodku diagnostycznym pozwala porównać poszczególne placówki choćby pod kątem cen albo odległości od miejsca zamieszkania czy pracy. Zdobycie wszystkich niezbędnych informacji wymaga zaledwie kilku kliknięć myszą, nie trzeba więc już w tym celu odbywać serii rozmów telefonicznych ani nigdzie zjawiać się osobiście. To ogromna oszczędność energii i czasu.


Czy rezonans kręgosłupa w odcinku szyjnym można zrobić w Warszawie bez skierowania?

Ponieważ w rezonansie kręgosłupa szyjnego nie wykorzystuje się szkodliwego promieniowania, tylko zasadniczo obojętne dla zdrowia fale radiowe i pole magnetyczne, w niektórych sytuacjach badanie to można zrobić bez skierowania. Chodzi konkretnie o rezonans bez kontrastu, wykonywany prywatnie. Środki kontrastowe podaje się na zlecenie lekarza, bo mogą obciążać organizm, rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa na NFZ natomiast skierowania wymaga zawsze, bo takie są przepisy. Co więcej, nie może go wówczas wystawić lekarz pierwszego kontaktu – musi to zrobić specjalista. Droga pacjenta do postawienia diagnozy i podjęcia leczenia dodatkowo się więc wydłuża. A nie wolno przecież zapomnieć, że terminy badań opłacanych ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia są raczej odległe... Z tego zresztą względu wiele osób z Warszawy i okolic postanawia ominąć kolejki i zapisać się na rezonans kręgosłupa szyjnego do którejś ze stołecznych placówek niepublicznych.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?