Rezonans Całego Kręgosłupa - Warszawa

Rezonans Całego Kręgosłupa nazywany również:

Rezonans kręgosłupa, Rezonans wszystkich odcinków kręgosłupa

RM, TK, RTG

ul. Bobrowiecka 9/Budynek B, Warszawa Mapa

(46) Moc 3 Tesla

Aparat 3.0T - korzyści

Cyfrowy aparat o polu magnetycznym 3 tesli jest rozwiązaniem w pełni przystosowanym do badań w zakresie ortopedii, kardiologii i neurologii. System pozwala na:

  • poprawę o 40% stosunku sygnału do szumu
  • skrócenie czasu trwania badania
  • poprawę jakości diagnostycznej

Budowa aparatu

Aparat 3.0T opracowany jest dla szerokiej grupy pacjentów, zróżnicowanej pod względem wieku, budowy ciała i kondycji fizycznej. Oferuje badanym wygodne przebywanie wewnątrz urządzenia:

  • Otwór o znacznej średnicy zapewnia więcej przestrzeni i pomaga zmniejszyć odczuwany niepokój.
  • Inteligentne oprogramowanie zmniejsza liczbę koniecznych powtórzeń, co poprawia spójność i szybkość badania.
  • Konstrukcja cewki cyfrowej pozwala znacząco zmniejszyć jej wagę i ograniczyć konieczność zmiany pozycji przez pacjenta podczas wielu badań.
  • Redukcja szumu akustycznego docierającego do pacjenta sięga nawet ponad 80%.

Jakość obrazu

Rezonans magnetyczny 3.0T, w porównaniu do 1.5T, zapewnia lepszą, bardziej spójną jakość obrazu. Aparat pozwala na rozszerzanie funkcjonalności magnetycznej na nowe obszary obrazowania magnetycznego, w tym w badaniach całego ciała w onkologii.


Źródło: Centrum Medycyny Sportowej

Cena bez kontrastu:
1150 zł

wynik w 10 dni

RM

aleja Zjednoczenia 36, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
1200 zł

wynik w 5 dni

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

RM

Wałowa 3, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
1290 zł

wynik w 7 dni

USG, RM

Prosta 69, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
1290 zł

wynik w 7 dni

RM, TK, RTG

ul. rtm. Witolda Pileckiego 99, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
1300 zł
Cena z kontrastem:
1500 zł

wynik w 3 dni

RM, TK

ul. Goszczyńskiego 1, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 1400 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM

ul. 1 Sierpnia 8, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 1400 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Cegłowska 80, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 1400 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Kasprzaka 17, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 1400 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM

ul. Niekłańska 4/24, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 1400 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w mieście Warszawa

Kiedy zalecany jest rezonans magnetyczny całego kręgosłupa?

Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa, w skrócie MRI czy RM kręgosłupa, zalecany jest w problemach układu ruchu, przy nawracających bólach pleców, drętwieniu kończyn czy dyskopatii. To bezpieczne i bezbolesne badanie obrazowe wykorzystujące pole magnetyczne przeprowadzane jest także w ramach próby wykrycia, obserwacji postępu czy leczenia wielu chorób, urazów i wad związanych z kręgosłupem. RM całego kręgosłupa pozwala na precyzyjne zobrazowanie tkanki kostnej, a także rdzenia kręgowego oraz innych tkanek miękkich w obrębie kręgosłupa. Z uwagi na brak użycia promieniowania jonizującego do badania, może być ono powtarzane wielokrotnie, choć jest dość kosztowne i czasochłonne. Nie wymaga większych przygotowań, chyba że ma przebiegać z podaniem kontrastu.


Gdzie w Warszawie można wykonać rezonans całego kręgosłupa?

Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w Warszawie można wykonać w kilkunastu zaawansowanych pracowniach diagnostyki obrazowej. Wybór jest szeroki, a placówki dysponują zaawansowanym sprzętem pozwalającym na wyjątkowo precyzyjne badanie. Dzięki doświadczonej i wysoko wykwalifikowanej kadrze lekarzy radiologów oraz techników obsługujących sprzęt pacjenci bardzo często wybierają właśnie Warszawę jako miejsce wykonania RM kręgosłupa. Wygodna komunikacja miejska i dogodna lokalizacja wielu placówek sprawia, że są one optymalnym wyborem. Dzięki dużej konkurencji na rynku prywatnych usług medycznych pacjenci mogą skorzystać z licznych udogodnień, atrakcyjnych cen oraz szybkich terminów wizyt. Do chętnie wybieranych placówek w Warszawie do wykonania MRI całego kręgosłupa w Warszawie należy Centrum Diagnostyczno-Medyczne Radio Medica. Mieści się ono przy ulicy Bobrowieckiej 9, w budynku B. Placówka dysponuje bezpłatnym parkingiem, podjazdem oraz windą dla niepełnosprawnych. To wyspecjalizowane miejsce oferujące badania rezonansem magnetycznym 3T - MAGNETOM Spectra 3T marki Siemens. To nowoczesny sprzęt najwyższej klasy wykorzystywany przez światowych specjalistów z zakresu elektroradiologii. Badania mogą mieć charakter ortopedyczny, neurologiczny oraz dotyczący tkanek miękkich. Centrum dysponuje w jednym miejscu również szeregiem innych specjalistycznych sprzętów do diagnostyki, co pozwala na kompleksową obsługę. Szybkie terminy realizacji badań, fachowa kadra oraz krótki, bo maksymalnie pięciodniowy czas oczekiwania na opis, to wyróżniki oferty Radio Medica. Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w Warszawie można wykonać również w Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI MED Warszawa. Ma ono dwie placówki: przy Alei Stanów Zjednoczonych 51 oraz Zygmunta Krasińskiego 69. Dysponują one parkingiem dla zmotoryzowanych oraz są przystosowane do obsługi osób z niepełnosprawnością. Diagnostyka w pracowni przy alei Stanów Zjednoczonych przeprowadzana jest na nowoczesnych aparatach Siemens Aera 1,5 T i GE 1,5 T. Dostosowane są one również do badania osób otyłych o wadze do 220 kilogramów. Pracownia przy Krasińskiego dysponuje aparatem Siemens Magnetom Avanto 1,5 T. W tym miejscu możliwe jest wykonanie badania w sedacji, wymaga to jednak wcześniejszego telefonicznego kontaktu. W obydwu gabinetach dostępne są szybkie terminy na rezonans magnetyczny. Pacjent może otrzymać płytę z obrazami bezpośrednio po badaniu, na opis czeka się do 5 dni. Można odebrać go osobiście, przez osobę wcześniej upoważnioną albo online.


Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w Warszawie - czy wymagane jest skierowanie?

Na rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w Warszawie skierowanie jest wymagane głównie w przypadku, gdy badanie ma być refundowane przez NFZ. Dokument w takiej sytuacji musi wystawić lekarz specjalista współpracujący z NFZ w ramach przychodni specjalistycznej. RM kręgosłupa wykonywany prywatnie, odpłatnie, przeważnie nie wymaga posiadania skierowania. Jest jednak ono zalecane, gdyż pomaga w odpowiednim ukierunkowaniu badania. W przypadku badań MRI, które mają zostać wykonane z podaniem kontrastu, pacjent powinien zgłosić się z aktualnymi wynikami badania poziomu kreatyniny we krwi.


Ile kosztuje rezonans całego kręgosłupa w Warszawie?

Koszt wykonania MRI całego kręgosłupa w Warszawie wynosi od 900 do nawet 1680 złotych, średnio około 1100 PLN. Od czego zależy cena rezonansu magnetycznego całego kręgosłupa w Warszawie? Większe koszty wiążą się z podaniem kontrastu i obecnością specjalistycznego personelu - podwyższają cenę badania średnio o 150-300 złotych. Wpływ na cenę może mieć nowoczesny sprzęt lub szereg różnorodnych udogodnień dla pacjentów. Cena może również zależeć od lokalizacji placówki oraz jej indywidualnego cennika.


Jak przez internet umówić się na rezonans całego kręgosłupa w Warszawie?

Wiele nowoczesnych pracowni diagnostycznych posiada systemy rejestracji online. Sprawdzone placówki znajdziesz na portalu Badania.znanylekarz.pl. W tym miejscu porównasz oferty, ceny i lokalizacje, sprawdzisz zawsze aktualne wolne terminy. Kiedy wybierzesz coś dla siebie, wystarczy, że uzupełnisz krótki formularz rejestracyjny i go potwierdzisz. Podając numer kontaktowy, otrzymasz również SMS-a z przypomnieniem. To oszczędność czasu, a także stresu związanego z koniecznością oczekiwania na połączenie, szukanie odpowiednich terminów.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?