Rezonans Magnetyczny - Kraków

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

USG, RM, TK, RTG, Mammografia

Michała Życzkowskiego 29, Kraków Mapa

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Czas oczekiwania na badanie około 1 dzień wynik w 5 dni

Sprawdź ceny

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Badanie dostępne tego samego dnia wynik w 7 dni

Sprawdź ceny

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny w mieście Kraków

Rezonans magnetyczny – co to jest za badanie?

Rezonans magnetyczny to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych technik obrazowania wnętrza ludzkiego ciała. Zamiast szkodliwego promieniowania jonizującego wykorzystuje obojętne dla zdrowia pole magnetyczne i fale radiowe. Badanie jest więc tak bezpieczne, że można je powtarzać dowolnie często – nawet u dzieci i kobiet w ciąży (choć na wszelki wypadek zwykle nie robi się rezonansu w pierwszym trymestrze). Co więcej, procedura przebiega bezboleśnie, a od pacjenta nie wymaga nawet zdjęcia ubrania – o ile włoży on strój pozbawiony metalowych elementów.


Rezonans magnetyczny w Krakowie – gdzie można go wykonać?

Kraków, była stolica Polski, pozostaje jednym z największych ośrodków miejskich w kraju. Funkcjonuje tu wiele nowoczesnych placówek medycznych, sprzętem do rezonansu magnetycznego dysponuje zaś aż 10 z nich. Umówienie się tu na badanie nie stanowi więc dużego problemu – ani dla mieszkańców Krakowa, ani dla osób dojeżdżających z innych miejscowości, w których dostęp do tej procedury bywa ograniczony. Co więcej, spora konkurencja sprawia, że placówki rywalizują o pacjentów m.in. cenami czy zakresem świadczonych usług.


Które krakowskie ośrodki diagnostyczne mają w ofercie rezonans magnetyczny?

Na rezonans magnetyczny w Krakowie zapisać się można chociażby do pracowni LUX MED Diagnostyka (Euro Clinic), zlokalizowanej przy ul. Pilotów. Ma ona w swoim posiadaniu dwa urządzenia do rezonansu o mocy 1,5 T, a w ofercie – m.in. rezonans głowy, rezonans jamy brzusznej czy rezonans kręgosłupa, a także tomografię. Warto ponadto wspomnieć, że badaniom poddają się tam nie tylko dorośli, ale też mali pacjenci od 6. roku życia, na wyniki czeka się zaś zaledwie 3 dni.

Nieco dłużej, bo około 10 dni, wynosi czas oczekiwania na wyniki rezonansu w Prywatnych Gabinetach Ortopedyczno-Rehabilitacyjnych w Krakowie. Można je za to odebrać online, bez wychodzenia z domu, samo badanie zaś wykonywane jest nieco innym sprzętem. To tzw. aparat niskoteslowy, generujący pole magnetyczne o mocy 0,2 T, co pozwala wykonywać rezonans także u osób z implantami ortopedycznymi i stomatologicznymi, a nawet z wszczepionymi stentami i by-passami. Z oferty pracowni Prywatnych Gabinetów przy ul. Zachodniej mogą skorzystać również dzieci i pacjenci otyli czy cierpiący na klaustrofobię. Budowa tamtejszego urządzenia do rezonansu (tzw. system otwarty) nie wymaga bowiem umieszczenia osoby badanej wewnątrz maszyny, niższy jest też poziom generowanego przez sprzęt hałasu.

Mieszkańcy Krakowa i okolic cenią sobie także EFFI Orthopedic Clinic – placówkę mieszczącą się przy ul. Sokołowskiego. Czas oczekiwania na termin badania metodą rezonansu magnetycznego wynosi tu do 2 dni, a czas oczekiwania na wyniki (które też można odebrać online) do 5 dni roboczych. Aparatura o mocy 1,5 T wyposażona jest w udogodnienia dla osób z klaustrofobią, zaś oprócz rezonansu magnetycznego prostaty, rezonansu angiografii stawu barkowego czy rezonansu zatok klinika EFFI oferuje również USG, RTG oraz tomografię.


Jak umówić się na rezonans magnetyczny w Krakowie online?

Dostępność rezonansu magnetycznego w wybranej lokalizacji w Krakowie coraz częściej da się sprawdzić online. Tą samą drogą dokonuje się rezerwacji dogodnego terminu – np. przez serwis Znany Lekarz. Porównanie za pośrednictwem tej strony interesujących pacjenta placówek eliminuje konieczność odwiedzania ich osobiście czy odbywania wielu rozmów telefonicznych. Przez internet uzyskać można w tej chwili informacje zarówno na temat najbliższych wolnych terminów, jak i zakresu wykonywanych w danym ośrodku badań metodą rezonansu magnetycznego oraz ich cen.


Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Krakowie?

Kraków jest jednym z największych polskich miast, a znajdujące się tu placówki medyczne cieszą się dużym uznaniem i dysponują nowoczesną aparaturą, niskie ceny rezonansu magnetycznego są tu przede wszystkim efektem konkurowania ze sobą poszczególnych podmiotów. To, ile trzeba zapłacić za badanie, zależy jednak nie tylko od danego ośrodka diagnostycznego, ale też od badanej części ciała. Np. rezonans głowy czy rezonans stawu skokowego kosztuje w Krakowie co najmniej 350 zł podczas gdy ceny rezonansu serca albo rezonansu całego kręgosłupa dochodzą nawet do 1400 zł. Wlicza się w to podanie tzw. kontrastu, czyli specjalnej substancji, która sprawia, że obrazowane struktury stają się jeszcze lepiej widoczne. Podnosi ono koszt badania o jakieś 200-400 zł, przy czym nie zawsze jest niezbędne.


Kraków – czy można tu zrobić rezonans magnetyczny na NFZ?

Rezonans magnetyczny w Krakowie można oczywiście wykonać w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Trzeba mieć jednak wówczas skierowanie od specjalisty, co nie jest warunkiem koniecznym w przypadku wielu prywatnych placówek (wyjątek stanowią sytuacje, w których podczas badania ma zostać podany kontrast). Należy też w tym miejscu podkreślić, że skierowania na rezonans nie może wystawić lekarz pierwszego kontaktu. Nie mniej ważny jest fakt, iż terminy rezonansu magnetycznego na NFZ potrafią być bardzo odległe. Z tego względu pacjenci z Krakowa i okolic, którzy nie chcą lub nie mogą tak długo czekać na badanie, często decydują się na opłacenie go z własnej kieszeni i ominięcie kolejek.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?

Wszystkie badania

Głowa i szyja

Rezonans magnetyczny Angiografia głowy
Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Szyi
Rezonans magnetyczny głowy
Rezonans magnetyczny głowy z oceną kątów mostowo-móżdżkowych
Rezonans magnetyczny głowy z perfuzją
Rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego
Rezonans magnetyczny oczodołów
Rezonans magnetyczny przysadki
Rezonans magnetyczny stawów skroniowo-żuchwowych
Rezonans magnetyczny szyi
Rezonans magnetyczny twarzoczaszki
Rezonans magnetyczny zatok

Kończyny i stawy

Rezonans magnetyczny Artrografia stawu barkowego
Rezonans magnetyczny Artrografia stawu kolanowego
Rezonans magnetyczny Artrografia stawu łokciowego
Rezonans magnetyczny Artrografia stawu skokowego
Rezonans magnetyczny nadgarstka
Rezonans magnetyczny podudzia
Rezonans magnetyczny przedramienia
Rezonans magnetyczny ramienia
Rezonans magnetyczny stawów krzyżowo-biodrowych
Rezonans magnetyczny stawu barkowego
Rezonans magnetyczny stawu biodrowego
Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
Rezonans magnetyczny stawu łokciowego
Rezonans magnetyczny stawu skokowego
Rezonans magnetyczny stopy
Rezonans magnetyczny uda

Korpus

Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Jamy Brzusznej
Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Miednicy
Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Nerkowych
Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa
Rezonans magnetyczny Cholangiografia
Rezonans magnetyczny Enterografia
Rezonans magnetyczny jamy brzusznej
Rezonans magnetyczny klatki piersiowej
Rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego
Rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego (Th)
Rezonans magnetyczny łopatki
Rezonans magnetyczny Mammografia
Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej
Rezonans magnetyczny nadnerczy
Rezonans magnetyczny prostaty
Rezonans magnetyczny splotu barkowego
Rezonans magnetyczny stawów mostkowo obojczykowych