Rezonans Całego Kręgosłupa - Kraków

Rezonans Całego Kręgosłupa nazywany również:

Rezonans kręgosłupa, Rezonans wszystkich odcinków kręgosłupa

RM

ul. Tischnera 8, Kraków Mapa

Cena bez kontrastu:
od 1350 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

Pilotów 2, Kraków Mapa

Cena bez kontrastu:
od 1350 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

USG, RM, TK, RTG

Sokołowskiego 19, Kraków Mapa

Cena bez kontrastu:
1450 zł
Cena z kontrastem:
1740 zł

wynik w 5 dni

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w mieście Kraków

Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa - co warto wiedzieć?

Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa jest bezbolesnym, nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym badaniem obrazującym struktury wewnętrzne organizmu - wszystkie odcinki kręgosłupa: szyjny, piersiowy oraz lędźwiowy. Nie wykorzystuje promieniowania jonizującego tylko pole magnetyczne, dlatego może być powtarzane wielokrotnie. RM całego kręgosłupa wykorzystywany jest przede wszystkim przy diagnozie i leczeniu chorób o podłożu reumatoidalnym. Sprawdza się również w sytuacji podejrzenia urazów, które nie zostały wykryte w RTG czy TK. Rezonans magnetyczny kręgosłupa bywa wykonywany z podaniem kontrastu. Jest to uzasadnione na przykład w sytuacji konieczności zobrazowania aktywnych zmian zapalnych w obrębie błony maziowej czy torebek stawowych.


Kraków - gdzie można wykonać rezonans całego kręgosłupa?

W Krakowie, rozległym mieście wojewódzkim, pacjenci mają dostęp do wielu specjalistycznych placówek medycznych. Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa wykonują liczne pracownie diagnostyczne. Oferują one prywatne usługi medyczne, a w kilku z nich możliwe jest również wykonanie badania refundowanego z NFZ. Duże doświadczenie lekarzy oraz techników, a także najnowocześniejsza aparatura do wykonywania precyzyjnych badań pozwalają na zaoferowanie pacjentom diagnostyki na najwyższym poziomie. Dzięki dogodnym lokalizacjom placówek w różnych punktach miasta z wygodnym dojazdem każdy może znaleźć dla siebie optymalne miejsce do wykonania niezbędnych badań. Pracownia specjalizująca się w szerokiej diagnostyce różnorodnych schorzeń to LUX MED Diagnostyka Kraków, gdzie wykonywane jest również MRI całego kręgosłupa. Gabinety rezonansu magnetycznego w Krakowie mieszczą się przy ulicy Pilotów 2 oraz Tischnera 8. To wygodne lokalizacje blisko centrum miasta z dogodnym dojazdem i parkingiem, oferujące liczne udogodnienia dla pacjentów. Dysponują nowoczesnym sprzętem marki Siemens: Magnetom Avanto 1,5T oraz Magnetom Essenza 1,5 T. Za wykonanie oraz tworzenie opisów badań RM całego kręgosłupa w LUX MED Diagnostyka odpowiadają doświadczeni lekarze radiolodzy. Płyta z obrazem badania wydawana jest po jego wykonaniu, natomiast opis można odebrać w dowolnej placówce lub online przeważnie w czasie 2-5 dni roboczych. Badanie RM może być wykonywane w pracowniach dla pacjentów już od 6 roku życia, warunkiem jest pozostawanie w bezruchu przez określony czas.  Osoby chcące przeprowadzić w jednym miejscu kompletną diagnostykę swoich problemów z kręgosłupem często stawiają na EFFI Orthopedic Clinic. Nowoczesne gabinety mieszczą się przy ulicy Sokołowskiego 19, niedaleko parku rodziny Potockich. Pracownia diagnostyczna jest wyspecjalizowana w badaniach rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym oraz rentgenem układu ruchowego człowieka - mięśniowo-szkieletowego, a także kręgosłupa i głowy. Dysponują specjalistycznym sprzętem SIEMENS Healthcare - w przypadku rezonansu magnetycznego całego kręgosłupa jest to Magnetom Sempra 1,5T. EFFI Orthopedic Clinic to zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, dogodna lokalizacja i szybkie terminy badań. Wyniki rezonansu magnetycznego całego kręgosłupa dla pacjenta dostępne są w ciągu pięciu dni, przy czym sam zapis obrazu badania wydawany jest tuż po jego zakończeniu.


Czy w Krakowie można wykonać rezonans całego kręgosłupa na NFZ?

W Krakowie RM całego kręgosłupa w ramach NFZ możliwy jest do wykonania w wybranych placówkach mających podpisaną umowę z Funduszem. Wymagane jest wtedy skierowanie od lekarza specjalisty. Zapisy na badania RM kręgosłupa na NFZ w Krakowie wymagają często dłuższego oczekiwania na wolny termin. Dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z szybko dostępnych odpłatnych usług medycznych. W ich przypadku skierowanie nie jest niezbędne, ale zaleca się jego posiadanie. W dokumencie mogą być zapisane informacje o celu wykonania badania, wskazanie, jakie nieprawidłowości ma wykryć, potwierdzić czy sprawdzić postęp leczenia. W przypadku konieczności wykonania rezonansu magnetycznego całego kręgosłupa z kontrastem pacjent powinien odpowiednio się do niego przygotować. Konieczne jest też posiadanie aktualnych wyników badań krwi, a dokładnie - poziomu kreatyniny.


Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w Krakowie - ile kosztuje?

MRI całego kręgosłupa w Krakowie jest jednym z droższych badań obrazowych. Wynika to z dość dużego badanego obszaru, a co za tym idzie - dłuższego czasu potrzebnego na przeprowadzenie diagnostyki. Koszt badania bez kontrastu to 1200-1350 złotych, zaś opcja z podaniem środka cieniującego kosztuje średnio 200-250 złotych więcej. Cena rezonansu magnetycznego całego kręgosłupa w Krakowie jest uzależniona od cennika danej placówki. Wpływ na nią ma zatem używany do wykonania sprzęt wpływający na technikę badania, zespół specjalistów i jego doświadczenie, a często także czas oczekiwania na wyniki, opcja wykonania na CITO. W koszt badania mogą być wliczone dodatkowe udogodnienia oferowane przez konkretną placówkę.


Rejestracja na rezonans całego kręgosłupa w Krakowie - jak umówić się online?

Zapis na RM całego kręgosłupa w Krakowie możliwy jest przez serwis Badania.znanylekarz.pl. To szybkie i wygodne rozwiązanie, pozwalające wcześniej zapoznać się z różnymi ofertami wykonania badania. Po wyborze dogodnego terminu i godziny w określonej placówce wystarczy uzupełnić krótki formularz osobowy. Jego zatwierdzenie oznacza rejestrację online. Pacjent dzień przed badaniem otrzymuje dodatkowo SMS z przypomnieniem i informacjami o koniecznym przygotowaniu.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?