Rezonans Magnetyczny - Katowice

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

Badanie dostępne tego samego dnia wynik w 5 dni

Sprawdź ceny

RM, TK, RTG

Kościuszki 92, Katowice Mapa

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny w mieście Katowice

Kiedy zalecany jest rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny jest nieinwazyjnym badaniem obrazującym. Wykorzystuje silne pole elektromagnetyczne, jednak jest bezbolesny i w pełni bezpieczny. Zalecany jest w sytuacji, gdy należy przeprowadzić diagnostykę wewnętrzną w wybranym obrębie ciała. Może być to m.in. jama brzuszna, głowa, kończyny, kręgosłup czy klatka piersiowa. Zalecenia rezonansu magnetycznego dotyczą zarówno chorób przewlekłych, podejrzenia nowotworów, jak i występowania urazów wewnętrznych. Ponieważ do wykonania rezonansu nie jest konieczne użycie promieniowania jonizującego, badanie może być powtarzane wielokrotnie.


Rezonans magnetyczny w Katowicach - gdzie wykonać badanie?

Katowice jako centralne miasto konurbacji górnośląskiej jest bogate w różnorodne specjalistyczne placówki medyczne, w tym te oferujące szeroką diagnostykę. Dysponują one nowoczesnym sprzętem i profesjonalną kadrą go obsługującą. Konkurencja na rynku usług sprawia, że oferty są atrakcyjne zarówno pod kątem cenowym, jak i jakościowym. Dzięki doskonałej komunikacji dostęp do usług medycznych jest wyjątkowo szeroki. W Katowicach znajduje się wiele punktów i centrów diagnostycznych oferujących rezonans magnetyczny. Przy wyborze badania rezonansem magnetycznym warto wziąć pod uwagę Centrum Diagnostyki Obrazowej EPIONE. Mieści się ono w dogodnej lokalizacji, przy ulicy Piotrowickiej 68, Ligota. Jest doskonale skomunikowane z resztą miasta, posiada darmowy parking. Centrum Medyczne EPIONE ma wieloletnie doświadczenie na rynku kompleksowych usług medycznych. Wysoko wykwalifikowana doświadczona kadra i nowoczesny sprzęt diagnostyczny potwierdza jakość oferty. Badania wykonywane są na sprzęcie GE Optima 360, 1,5T. Oferta obejmuje standardowe badania, jak i te wykonywane z kontrastem. Obraz badania na płycie CD może być wydany tego samego dnia, natomiast jego opis dostępny jest do 7 dni. Może zostać wysłany e-mailem, odebrany przez osobę upoważnioną lub przekazany listownie. Placówka przyjmuje zarówno płatności gotówkowe, jak i kartą płatniczą. Drugim miejscem godnym polecenia w Katowicach do wykonania rezonansu magnetycznego jest Centrum Diagnostyczne HELIMED. Mieści się ono w budynku Okręgowego Szpitala Kolejowego przy ulicy Panewnickiej 65, wejście od ulicy Medyków. Bez trudu można dojechać tam komunikacją miejską, na terenie szpitala znajduje się również parking dla samochodów. Pracownia MR jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8 - 20. Obraz badania dostępny jest tego samego dnia, zaś jego opis do pięciu dni. Wykonywane jest na nowoczesnym sprzęcie obsługiwanym przez doświadczoną kadrę diagnostów. Badania MR w tej pracowni można wykonać ze skierowaniem w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także korzystając z prywatnego ubezpieczenia lub prywatnie, z pełną odpłatnością.


Katowice – czy można tu zrobić rezonans magnetyczny na NFZ?

W Katowicach istnieje możliwość wykonania badania rezonansem magnetycznym w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Badania refundowane w ten sposób są dla pacjenta ubezpieczonego bezpłatne, ale wymagają skierowania od specjalisty. Dodatkowo bardzo często terminy wykonania badań RM w Katowicach na NFZ są dosyć odległe. Skierowanie jest także konieczne w sytuacji wykonywania badania rezonansem magnetycznym z kontrastem. Niezbędne jest wcześniej wykonanie odpowiednich badań, aktualnych na dzień przeprowadzania RM. Zwykle pacjenci ubezpieczeni prywatnie lub wykonujący badanie odpłatne mogą umówić się na bliski termin, co może być przydatne w wielu sytuacjach.


Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Katowicach?

Koszt wykonania rezonansu magnetycznego w Katowicach uzależniony jest od kilku czynników. Badanie może mieć ceny od około 400 do nawet 1000 złotych. Najtańsza będzie diagnostyka niewielkich, mniej skomplikowanych obszarów, na przykład RM szyi, stawu łokciowego, kolanowego czy przysadki. Do najdroższych badań rezonansem należą rezonans magnetyczny serca oraz całego kręgosłupa. Wpływ na cenę ma również to, czy zostanie zastosowany kontrast w trakcie badania. Zwiększa on koszt jego przeprowadzenia o około 100-200 złotych, wymaga skierowania i najczęściej aktualnych badań poziomu stężenia kreatyniny we krwi. Cena rezonansu magnetycznego w Katowicach zależy także od placówki, a pośrednio również sprzętu, na którym badanie RM jest wykonywane.


Jak przez internet umówić się na rezonans magnetyczny w Katowicach?

Dzięki serwisowi Badania.znanylekarz.pl umówienie się na rezonans magnetyczny w Katowicach jest wyjątkowo proste. Można zrobić to bez wychodzenia z domu, oczekiwania w kolejce na rejestrację, a nawet bez konieczności dzwonienia i tracenia czasu na połączenie z rejestratorką. Na badanie RM w placówce współpracującej z portalem umawia się w dogodnym terminie, który można wybrać z kalendarza na stronie. Wybiera się konkretną godzinę, a wiele placówek ma możliwość wykonania badania nawet w ciągu 24 godzin. Przy rezerwacji konieczny jest wybór rodzaju badania oraz podanie danych pacjenta, w tym informacji kontaktowych. Dzięki nim dzień przed badaniem zostanie wysłana wiadomość przypominająca oraz informacje dotyczące odpowiedniego przygotowania do rezonansu magnetycznego.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?

Wszystkie badania

Głowa i szyja

Rezonans magnetyczny Angiografia głowy
Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Szyi
Rezonans magnetyczny głowy
Rezonans magnetyczny głowy z oceną kątów mostowo-móżdżkowych
Rezonans magnetyczny głowy z perfuzją
Rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego
Rezonans magnetyczny oczodołów
Rezonans magnetyczny przysadki
Rezonans magnetyczny stawów skroniowo-żuchwowych
Rezonans magnetyczny szyi
Rezonans magnetyczny twarzoczaszki
Rezonans magnetyczny zatok

Kończyny i stawy

Rezonans magnetyczny nadgarstka
Rezonans magnetyczny podudzia
Rezonans magnetyczny przedramienia
Rezonans magnetyczny ramienia
Rezonans magnetyczny stawów krzyżowo-biodrowych
Rezonans magnetyczny stawu barkowego
Rezonans magnetyczny stawu biodrowego
Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
Rezonans magnetyczny stawu łokciowego
Rezonans magnetyczny stawu skokowego
Rezonans magnetyczny stopy
Rezonans magnetyczny uda

Korpus

Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Jamy Brzusznej
Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Miednicy
Rezonans magnetyczny Angiografia Tętnic Nerkowych
Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa
Rezonans magnetyczny Cholangiografia
Rezonans magnetyczny jamy brzusznej
Rezonans magnetyczny klatki piersiowej
Rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego
Rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego (Th)
Rezonans magnetyczny łopatki
Rezonans magnetyczny Mammografia
Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej
Rezonans magnetyczny nadnerczy
Rezonans magnetyczny prostaty
Rezonans magnetyczny serca
Rezonans magnetyczny splotu barkowego
Rezonans magnetyczny stawów mostkowo obojczykowych