Rezonans Całego Kręgosłupa - Katowice

Rezonans Całego Kręgosłupa nazywany również:

Rezonans kręgosłupa, Rezonans wszystkich odcinków kręgosłupa

USG, RM, TK, RTG, Mammografia

ul. Piotrowicka 68, Katowice Mapa

Cena bez kontrastu:
860 zł
Cena z kontrastem:
1010 zł

wynik w 7 dni

RM, TK

Francuska 34, Katowice Mapa

Cena bez kontrastu:
od 1350 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w mieście Katowice

Po co się robi rezonans magnetyczny całego kręgosłupa?

Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa, w skrócie RM, MRI kręgosłupa, wykonywany jest w celu precyzyjnego zobrazowania wszystkich odcinków tej strefy ciała. Badanie pozwala na ocenę stanu tkanki kostnej kręgosłupa, otaczających ją tkanek miękkich, a także rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowo-krzyżowym. Umożliwia wykrycie zmian zwyrodnieniowych, urazów czy innego rodzaju nieprawidłowości, źródeł bólu czy drętwienia narządów ruchu niezdiagnozowanych innymi sposobami. Badanie RM całego kręgosłupa jest bezbolesne i bezpieczne, jednak wymaga pozostawania w bezruchu przez kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Obraz dostępny jest bezpośrednio po badaniu, natomiast lekarz radiolog wykonuje jego opis najczęściej w ciągu kilku dni.


Katowice - gdzie wykonać rezonans magnetyczny całego kręgosłupa?

W Katowicach pacjenci mają do dyspozycji spory wybór placówek wykonujących zaawansowaną diagnostykę obrazową. Doskonała komunikacja, dogodne lokalizacje i nowoczesne, precyzyjne aparaty do rezonansu magnetycznego pozwalają na znalezienie najlepszego miejsca na badanie odpowiadającego indywidualnym potrzebom. Placówki wykonują badania RM całego kręgosłupa komercyjnie, a wybrane mają także podpisane umowy z NFZ. Profesjonalna obsługa - technicy oraz lekarze specjaliści zapewniają najwyższą jakość usług w wybranych ośrodkach. Jednym z miejsc często wybieranych przez pacjentów chcących wykonać rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w Katowicach jest Centrum Diagnostyki Obrazowej EPIONE przy ulicy Piotrowickiej 68. To nowoczesna placówka czynna od poniedziałku do piątku, wykonująca badania w krótkich terminach. Obsługuje pacjentów już od 6 roku życia. Pracownia Epione dysponuje rezonansem magnetycznym GE Optima 360, 1,5T. Placówka posiada wysokie standardy obsługi pacjentów potwierdzone licznymi certyfikatami. Wysoko wykwalifikowana kadra z bogatym doświadczeniem jest wyróżnikiem centrum na tle innych placówek. Opis RM całego kręgosłupa udostępniany jest pacjentom do 7 dni roboczych, natomiast obraz badania może być wydany na płycie po jego zakończeniu. W pracowni LUX MED Diagnostyka Katowice przy ulicy Francuskiej 34 również można wykonać precyzyjne badanie RM całego kręgosłupa. Placówka dysponuje bezpłatnymi miejscami parkingowymi dla pacjentów, a także możliwością dogodnego dojazdu komunikacją miejską. Na rezonans magnetyczny całego kręgosłupa można umówić się online, placówka oferuje szybkie terminy wykonania, pracuje od poniedziałku do soboty. Badania wykonywane są również dzieciom od szóstego roku życia. Nowoczesny aparat  Siemens Magnetom Avanto Tesle 1,5 ma udźwig 250 kg i średnicę otworu 60 cm, dlatego pozwala również na obsługę pacjentów z otyłością. Przestrzeń dostosowana jest także dla osób z niepełnosprawnością. Po badaniu kręgosłupa rezonansem jego zapis wydawany jest pacjentowi na płycie. Opis wykonany przez doświadczonego radiologa pacjent może odebrać do 5 dni.


Ile kosztuje rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w Katowicach?

Cena, jaką pacjent wykonujący RM kręgosłupa komercyjnie w Katowicach musi zapłacić, to około 860-1450 złotych. Jest ona silnie uzależniona od urządzenia, na którym badanie jest robione, a także cennika placówki. Miejsca o doskonałej renomie z szeregiem udogodnień mogą być droższe. Wyższa może być również cena za przeprowadzenie badania z podaniem kontrastu. Wymaga nie tylko środka kontrastującego, ale także obecności dodatkowego wykwalifikowanego personelu. Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa z kontrastem nie jest wykonywany w każdej pracowni w Katowicach, dlatego jeżeli skierowanie dotyczy tego rodzaju badania, należy uwzględnić fakt ten przy zapisie.


Jak zapisać się na rezonans całego kręgosłupa w Katowicach przez internet?

Umówienie się na rezonans całego kręgosłupa w Katowicach jest możliwe w trakcie odwiedzania strony Badania.znanylekarz.pl. W pierwszej kolejności należy wybrać rodzaj interesującego Cię badania oraz lokalizację - miasto Katowice. Otrzymasz listę pracowni diagnostycznych wykonujących rezonans magnetyczny całego kręgosłupa, ich ofertę. W jednym miejscu możesz sprawdzić aktualnie wolne terminy, porównać ceny, sprzęty i możliwości. Kiedy podejmiesz decyzję, wybierz termin i uzupełnij formularz z danymi pacjenta. Po zatwierdzeniu termin jest zarezerwowany, a Ty otrzymasz przypomnienie o nadchodzącej dacie z instrukcjami dotyczącymi przygotowania. To oszczędność czasu, możliwość znalezienia najlepszej oferty pod kątem ceny czy innych czynników bez konieczności dzwonienia, szukania dostępnych możliwości czy stania w kolejkach.


Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w Katowicach - czy potrzebne jest skierowanie?

Skierowanie na MRI całego kręgosłupa w Katowicach konieczne jest jedynie w przypadku chęci skorzystania z badania refundowanego przez NFZ. Dokument w takim przypadku musi być wystawiony przez lekarza specjalistę. Na skierowaniu znajdują się często również ważne w trakcie badania informacje, dlatego nawet jeżeli jest wykonywane odpłatnie, warto dysponować tym dokumentem. Lekarz może także zalecić badanie z kontrastem, które wymaga dodatkowych przygotowań. Przede wszystkim pacjent musi dostarczyć aktualne wyniki badania poziomu kreatyniny we krwi oraz zapoznać się z zaleceniami pracowni diagnostycznej przed rezonansem.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?