Usg - Warszawa

USG, RM, TK, RTG

Wawelska 5, Warszawa Mapa

(116) Lekarze polecają

wynik tego samego dnia

Sprawdź terminy

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź terminy

USG, TK

ul. Modra 94A, Warszawa Mapa

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź terminy

wynik tego samego dnia

Sprawdź terminy

wynik tego samego dnia

Sprawdź terminy

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź terminy

USG, TK, RTG

Nowy Świat 58a, Warszawa Mapa

Czas oczekiwania na badanie około 2 dni wynik tego samego dnia

Sprawdź ceny

USG

Rydygiera 19, Warszawa Mapa

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

USG, TK, Endoskopia

ul. Wałbrzyska 46, Warszawa Mapa

Badanie dostępne tego samego dnia wynik tego samego dnia

Sprawdź ceny

Informacje o badaniu USG w mieście Warszawa

Podstawowe informacje o USG

Badanie obrazowe USG to w pełni bezpieczna, bezbolesna i bezinwazyjna procedura medyczna wykonywana za pomocą ultrasonografu. To urządzenie wykorzystujące fale dźwiękowe - ultradźwięki niesłyszalne dla człowieka oraz ich odbicia od struktur wewnętrznych organizmu. Pozwalają one na precyzyjne obrazowanie. USG stanowi podstawowe badanie diagnostyczne w ciąży, a także przy wykrywaniu i leczeniu różnorodnych schorzeń - na przykład w obrębie jamy brzusznej, tarczycy, serca (echo serca), tkanek miękkich, stawów, układu moczowego, tętnic i żył (Doppler). Barierą dla badania USG jest tkanka kostna, a często także powietrze znajdujące się w płucach czy przewodzie pokarmowym, dlatego nie znajduje zastosowania w każdym przypadku diagnostycznym.


Gdzie w Warszawie można wykonać USG?

W Warszawie znajduje się wiele placówek wykonujących szeroką diagnostykę z wykorzystaniem ultrasonografu. Dzięki dużemu wyborowi pracowni można zdecydować się na najlepszą ofertę gwarantującą precyzyjną diagnostykę wysokiej klasy sprzętem. Doświadczeni technicy i lekarze są w stanie przeprowadzić dokładne badanie zgodnie z zaleceniami, zarówno w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i prywatnej opieki zdrowotnej. Warto przed przybyciem do placówki odpowiednio się przygotować, aby diagnostyka była maksymalnie precyzyjna. Chętnie wybieranym przez pacjentów miejscem do wykonania badania USG jest Centrum Medycyny Sportowej. Jest to ośrodek leczniczo-rehabilitacyjny specjalizujący się w terapii urazów ortopedycznych. Mieści się przy ulicy Wawelskiej 5 w Warszawie. Dysponuje bezpłatnym parkingiem dla zmotoryzowanych, można również bez trudu dotrzeć do niego autobusem czy tramwajem. CMS dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym pozwalającym na wykonanie precyzyjnego badania. Aparat USG Toshiba typ SSA-790A Aplio XG obsługiwany przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pozwala na wykonanie USG ogólnego, ortopedycznego, a także dopplerowskiego. Poza nimi w pracowni USG mogą być także wykonywane lecznicze iniekcje dostawowe pod kontrolą USG. Na mapie Warszawy na uwagę zasługuje także Centrum Medyczne MDT Medical. Mieści się ono przy ulicy Pokornej 2/U2. Jest to nowoczesne centrum pierwszego kontaktu, zapewniające kompleksowe możliwości diagnostyki, dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów w dogodnych godzinach i maksymalnie krótkim czasie. Dostosowanie do potrzeb pacjenta oraz elastyczne godziny pracy to główny wyróżnik placówki. Pracownia USG zapewnia wynik tego samego dnia, co wykonywane badanie. Może ono obejmować różnorodne strefy - zarówno USG Doppler, jamy brzusznej, układu moczowego, jąder, piersi, jak i stawów czy tkanek miękkich albo węzłów chłonnych.


Czy na USG w Warszawie potrzebne jest skierowanie?

Prywatnie wykonywane badanie USG bez podania kontrastu nie wymaga skierowania. Warto jednak skonsultować się przed jego wykonaniem z lekarzem, by upewnić się, że jest ono konieczne, a także, jaki zakres powinno obejmować. Lekarz w skierowaniu może także zawrzeć wskazówki, informacje, w jakim kierunku ma zostać wykonane badanie. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wykonywania badania w ramach NFZ. Tu konieczne jest skierowanie, a w zależności od rodzaju badania - może być wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu lub określonego specjalistę. Warto jednak pamiętać, że zwykle badania finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia wiążą się z dłuższym czasem oczekiwania na wolny termin jedynie w wybranych placówkach, gorszą dostępnością. Dlatego też wiele osób decyduje się na wykonanie USG w ramach prywatnej usługi.


Warszawa - ile kosztuje tutaj badanie USG?

Koszt badania USG w Warszawie wynosi od stu do dwustu złotych, przy czym średnia cena waha się w przedziale 170-180 złotych. Wysoka dostępność USG powoduje, że ceny są dość przystępne dla pacjentów chcących wykonać USG w stolicy. Ceny zależne są przede wszystkim od konkretnej placówki oraz rodzaju wykonywanego badania USG - obrazowanego obszaru ciała. Mogą być także pośrednio zależne od sprzętu, na jakim jest robione badanie oraz poziomu wykwalifikowania kadry go obsługującej. Badanie może być także dla pacjenta bezpłatne, jeżeli jest refundowane przez NFZ, a pacjent posiada odpowiednie skierowanie.


Jak przez internet umówić się na USG w Warszawie?

Większość nowoczesnych pracowni diagnostycznych USG oraz centrów medycznych oferujących ten rodzaj badań pozwala na zapisanie się online na wybrany termin. Dzięki serwisowi Badania.znanylekarz.pl skupiającemu najlepsze placówki możesz sprawdzić aktualne wolne terminy i godziny. W szybki sposób zapiszesz się również przez portal na badanie - wystarczy uzupełnić krótki formularz i podać niezbędne dane kontaktowe. Wybierasz rodzaj badania, zatwierdzasz wskazany termin i wyrażasz zgodę na przekazanie danych pacjenta placówce diagnostycznej. Dzięki elektronicznemu zapisowi otrzymasz odpowiednio wcześniej przypomnienie SMS o zbliżającej się wizycie wraz ze wskazówkami dotyczącymi przygotowania do badania. Nie musisz dzwonić, czekać na rejestrację czy stać w kolejce. Na badanie USG w Warszawie umawiasz się w wygodny i bezpieczny sposób przez Internet, bez wychodzenia z domu.


Jak przygotować się do badania USG?

Głowa i szyja

USG Doppler tętnic szyjnych
USG Doppler żył szyjnych
USG przezciemiączkowe
USG ślinianek
USG węzłów chłonnych

Kończyny i stawy

USG dłoni i nadgarstka
USG Doppler tętnic 1 kończyny dolnej/górnej
USG Doppler tętnic 2 kończyn dolnych/górnych
USG Doppler żył 1 kończyny dolnej/górnej
USG Doppler żył 2 kończyn dolnych/górnych
USG mięśnia
USG ortopedyczne
USG ścięgien
USG ścięgna achillesa
USG stawu
USG stawu barkowego
USG stawu biodrowego
USG stawu kolanowego
USG stawu łokciowego
USG stawu skokowego

Korpus

USG Doppler aorty brzusznej
USG Doppler nerek
USG Doppler tętnic nerkowych
USG Doppler tętnic podobojczykowych
USG Doppler wątroby
USG Doppler żył podobojczykowych
USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne
USG gruczołów sutkowych
USG gruczołu krokowego
USG jąder
USG jamy brzusznej
USG klatki piersiowej
USG miednicy mniejszej
USG piersi
USG położnicze
USG położnicze (ciąża mnoga)
USG serca
USG tarczycy
USG tkanek miękkich
USG układu moczowego