Usg - Kraków

180 zł - 250 zł
200 zł - 250 zł

wynik tego samego dnia

Sprawdź terminy

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

USG, RM, TK, RTG, Mammografia

Michała Życzkowskiego 29, Kraków Mapa

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

USG

Lwowska 17 lok. 1 i 2, Kraków Mapa

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

USG

Wieniawskiego 66/34, Kraków Mapa

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

USG, RM, TK, RTG

Sokołowskiego 19, Kraków Mapa

Czas oczekiwania na badanie około 2 dni wynik tego samego dnia

Sprawdź ceny

USG

Kazimierza Wierzyńskiego 9, Kraków Mapa

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

USG

Zamoyskiego 41, Kraków Mapa

Czas oczekiwania na badanie około 10 dni wynik tego samego dnia

Sprawdź ceny

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Informacje o badaniu USG w mieście Kraków

USG - na czym polega badanie?

Badanie USG to nieinwazyjny sposób na diagnostykę wnętrza ciała wykorzystujący ultradźwięki. Wykonywane jest z użyciem urządzenia - ultrasonografu. USG jest bardzo bezpieczne, nawet dla rozwijającego się płodu, dlatego znajduje zastosowanie w badaniach kontrolnych w ciąży. Badania USG wykonuje się także przy diagnozowaniu wielu schorzeń oraz w trakcie oceny postępów leczenia. Umożliwiają ocenienie stanu, rozmiaru i kształtu naczyń krwionośnych, narządów i tkanek z dokładnością nawet 0,1 mm. Ultradźwięki nie przenikają przez kości czy powietrze, dlatego nie mogą być wykorzystane do precyzyjnego obrazowania na przykład płuc albo wnętrza czaszki dorosłej osoby.


USG w Krakowie - gdzie można wykonać badanie?

Stolica Małopolski, Kraków, oferuje szereg specjalistycznych usług medycznych na najwyższym poziomie. Z uwagi na szeroką konkurencję można wybierać również wśród różnorodnych placówek proponujących pełną diagnostykę na najnowocześniejszym sprzęcie. Dokładne badania USG wybranych obszarów ciała mogą być wykonane w ramach prywatnej opieki zdrowotnej, jak i refundacji NFZ, w zależności od placówki. Wysoka jakość usług wiąże się z profesjonalną obsługą i doskonałym doświadczeniem kadry lekarskiej i technicznej, a także dogodną lokalizacją centrów medycznych, przychodni i punktów diagnostycznych. Jednym z polecanych miejsc do wykonania USG w Krakowie jest EFFI Orthopedic Clinic. Klinika mieści się przy ulicy Sokołowskiego 19 w nowocześnie wykończonym budynku. Oferuje bezpłatny parking dla pacjentów - wjazd poprzez park rodziny Potockich, od ul. Sokołowskiego lub od ul. Ptasiej. Badania USG wykonywane są na nowoczesnym sprzęcie SIEMENS Healthcare dobranym pod kątem diagnostyki problemów oraz urazów związanych z narządami ruchu, układem mięśniowo-szkieletowym, a także kręgosłupem oraz głową. Dzięki precyzyjnemu ultrasonografowi Acuson NX3 I Freestyle SIEMENS i wykwalifikowanej kadrze techników i lekarzy placówka może zaoferować jedne z najszybszych w Krakowie terminy bez kolejek. Cyfrowy zapis badania dostępny jest bezpośrednio po jego wykonaniu, natomiast opis wykonywany jest do pięciu dni roboczych i może być udostępniony online. Pacjenci mają także możliwość konsultacji z lekarzem ortopedą bezpośrednio po badaniu. Równie chętnie wybieraną placówką diagnostyki obrazowej USG są MBK Gabinety Specjalistyczne Zdrowie mieszczące się przy Wojskowym Szpitalu Klinicznym, ulica Prądnicka 12/502. Pracownia USG dysponuje nowoczesnym aparatem MyLabTM X8 firmy Esaote, dającym wysoką precyzję wykonywanych badań oraz ich jakość. Obsługują go wykwalifikowani lekarze z dużym doświadczeniem w diagnostyce. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że opis badania USG wykonywany jest na bieżąco w trakcie jego przeprowadzania. Dlatego pacjent po zakończeniu USG otrzymuje pełną niezbędną dokumentację. Dojazd do gabinetu jest wyjątkowo dogodny, znajduje się on bowiem blisko centrum miasta. Godziny przyjmowania pacjentów pozwalają na wybór optymalnego terminu realizacji badania USG w Krakowie.


Kraków - czy do wykonania USG potrzebne jest tutaj skierowanie?

Skierowanie na badanie USG w Krakowie nie zawsze jest konieczne. Badania wykonywane odpłatnie zwykle nie wymagają dokumentu kierującego od specjalisty. Inaczej może być z diagnostyką z użyciem kontrastu, który narzuca posiadanie aktualnych wyników badania poziomu kreatyniny we krwi. Warto jednak udając się na USG mieć skierowanie od lekarza, który może wskazać w nim swoje przypuszczenia, zaznaczyć, co powinno zostać dokładnie sprawdzone. Skierowanie od właściwego lekarza będzie niezbędne, jeżeli badanie ma zostać wykonane w ramach ubezpieczenia w NFZ. Należy jednak mieć na uwadze, że terminy badań na NFZ w placówkach są zwykle bardziej odległe niż USG prywatne w Krakowie.


Ile kosztuje USG w Krakowie?

Koszt zrobienia USG w Krakowie mieści się zwykle w zakresie 80 - 210 złotych. Zależy przede wszystkim od rodzaju badania - części ciała, jakie mają być poddane obrazowaniu. Na ceny USG w Krakowie wpływa również miejsce wykonania diagnostyki - cennik placówki, posiadany sprzęt, zatrudniona kadra. W koszcie USG zawarta jest odpłatność za opis badania. Jeżeli wykonywany jest on wyjątkowo szybko, cena może być nieznacznie wyższa. Koszt USG w Krakowie może być refundowany przez NFZ, jeżeli pacjent posiada skierowanie, a wykonująca badanie placówka kontrakt z Funduszem.


Rezerwacja terminu USG w Krakowie przez internet – jak to zrobić?

Zapisanie pacjenta na badanie USG w Krakowie możliwe jest online, przez serwis Badania.znanylekarz.pl. To wyjątkowo szybka i wygodna forma rejestracji na konkretny termin w wybranej placówce. Zanim dokona się wyboru, można porównać różne oferty, lokalizacje, dostępne wolne daty badania oraz ceny. Sam proces rezerwacji jest wyjątkowo prosty. Wystarczy uzupełnić formularz na portalu, wskazując datę oraz godzinę badania. Podanie danych kontaktowych jest niezbędne, aby można było przed badaniem wysłać przypomnienie oraz informacje o niezbędnym przygotowaniu. Zatwierdzając przekazywane informacje, dokonuje się rezerwacji - bez stania w kolejkach, oczekiwania na połączenie z rejestratorką. To szybki i bezpieczny sposób, zapewniający pełen komfort wyboru najdogodniejszej dla pacjenta opcji.


Jak przygotować się do badania USG?

Głowa i szyja

USG Doppler tętnic szyjnych
USG Doppler żył szyjnych
USG przezciemiączkowe
USG ślinianek
USG węzłów chłonnych

Kończyny i stawy

USG dłoni i nadgarstka
USG Doppler tętnic 1 kończyny dolnej/górnej
USG Doppler tętnic 2 kończyn dolnych/górnych
USG Doppler żył 1 kończyny dolnej/górnej
USG Doppler żył 2 kończyn dolnych/górnych
USG mięśnia
USG ortopedyczne
USG ścięgien
USG ścięgna achillesa
USG stawu
USG stawu barkowego
USG stawu biodrowego
USG stawu kolanowego
USG stawu łokciowego
USG stawu skokowego
USG więzadeł

Korpus

USG Doppler nerek
USG Doppler tętnic nerkowych
USG Doppler tętnic podobojczykowych
USG Doppler wątroby
USG Doppler żył podobojczykowych
USG gruczołu krokowego
USG jąder
USG jamy brzusznej
USG miednicy mniejszej
USG piersi
USG położnicze
USG położnicze (ciąża mnoga)
USG serca
USG tarczycy
USG tkanek miękkich
USG układu moczowego