Tomografia Głowy - Warszawa

Badanie wymaga skierowania
Tomografia Głowy nazywany również:

Tomografia mózgu, Tomografia mózgowia, Tomografia mózgu i pnia mózgu

RM, TK

ul. Goszczyńskiego 1, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
420 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Kasprzaka 17, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
420 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

RM, TK

Św. Wincentego 103, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
420 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK, RTG

ul. Bobrowiecka 9/Budynek B, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
420 zł

wynik w 12 dni

RM, TK, RTG

ul. rtm. Witolda Pileckiego 99, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
320 zł
Cena z kontrastem:
540 zł

wynik w 14 dni

USG, RM, TK, RTG

Wawelska 5, Warszawa Mapa

(116) Lekarze polecają
Cena bez kontrastu:
330 zł
Cena z kontrastem:
580 zł

wynik w 14 dni

RM, TK

Fieldorfa 40, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
360 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Cegłowska 80, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
420 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

Szamocka 6, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
420 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik


Sprawdź również placówki oddalone od Twojej lokalizacji (do 20km)

Tam też umówisz to badanie w dogodnym terminie

TK

ul. Armii Krajowej 2/4, Pruszków Mapa

Cena bez kontrastu:
200 zł

wynik w 7 dni

USG, TK, RTG

ul. A. Mickiewicza 39, Piaseczno Mapa

Cena bez kontrastu:
330 zł

wynik w 3 dni


USG, TK, Endoskopia

ul. Wałbrzyska 46, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
275 zł
Cena z kontrastem:
375 zł

Czas oczekiwania na badanie około 7 dni wynik w 2 dni

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Informacje o badaniu Tomografia komputerowa głowy w mieście Warszawa

Tomografia komputerowa głowy – co warto o niej wiedzieć?

Tomografia komputerowa głowy polega na prześwietleniu tej ostatniej promieniami rentgenowskimi. Setki zdjęć RTG, wykonanych pod różnymi kątami, są następnie nakładane przez specjalne oprogramowanie, aby utworzyć bardzo szczegółowe obrazy wewnętrznych struktur. Technologię tę wykorzystuje się przede wszystkim w diagnostyce nowotworów i stanów zapalnych, a także w diagnostyce padaczki, udarów czy chorób neurodegeneracyjnych (jak np. choroba Alzheimera). Tomografia komputerowa głowy to szybkie i bezbolesne badanie, które przydaje się ponadto chociażby do oceny stanu zdrowia pacjentów po przebytych urazach czaszki.


Gdzie w Warszawie można zgłosić się na tomografię komputerową głowy?

Warszawa, jak na stolicę przystało, to jedno z największych polskich miast. Nic dziwnego, że działa tu mnóstwo wysokiej klasy placówek medycznych, z których aż 20 dysponuje nowoczesnym sprzętem przystosowanym do wykonywania tomografii komputerowej głowy. Ich rozmieszczenie po różnych dzielnicach pozwala łatwo dotrzeć na badanie zarówno zmotoryzowanym, jak i osobom korzystającym z transportu zbiorowego. Warto nadmienić, że na tomografię głowy w Warszawie zapisują się nie tylko jej mieszkańcy, ale też pacjenci dojeżdżający z innych miejscowości, w których dostęp do tego badania bywa dość mocno utrudniony.


Tomografia głowy w Warszawie – które stołeczne placówki mają ją w ofercie?

Pacjenci chcący wykonać tomografię głowy często zgłaszają się np. do pracowni LUX MED Diagnostyka na Stegnach. Wielu z nich kieruje się renomą tej placówki – współpracuje ona bowiem zarówno z Polskim Komitetem Olimpijskim, jak i Polskim Komitetem Paraolimpijskim, wspierając najlepszych sportowców w kraju. Ale badają się tu oczywiście nie tylko profesjonalni sportowcy. Co więcej, 40-rzędowy tomograf (czyli aparat przeznaczony właśnie do tomografii) wykorzystywany jest zarówno do tomografii głowy, jak i wykonywania choćby tomografii zatok, tomografii klatki piersiowej czy tomografii kręgosłupa w odcinku szyjnym. Wyniki badania są gotowe do odbioru po około  7 dniach. Nieco szybciej, bo już po 5 dniach, odebrać je można w pracowni tomograficznej Radio Medica przy ul. Bobrowieckiej (Mokotów). Placówka oprócz tomografu dysponuje także sprzętem do badań RTG oraz rezonansu magnetycznego. W ofercie ma zaś nie tylko tomografię głowy, lecz również np. tomografię stawu barkowego i innych stawów czy angiografię metodą tomografii komputerowej, która służy ocenie naczyń krwionośnych. Zatrudnieni w tym ośrodku diagnostycznym specjaliści podkreślają, iż komfort pacjenta jest dla nich priorytetem, a dawkę promieniowania używanego podczas tomografii redukuje się tu do minimum. Warszawiacy i przyjezdni cenią też sobie możliwość wykonania tomografii głowy w Centrum Medycyny Sportowej przy ul. Wawelskiej. Wbrew nazwie z usługi placówki korzystają zarówno sportowcy, jak i po prostu osoby aktywne fizycznie, a także te cierpiące na różnego rodzaju dysfunkcje i schorzenia układu ruchu. Oprócz diagnostyki liczyć mogą na leczenie (w tym operacyjne) oraz kompleksową rehabilitację, zaś oprócz tomografii głowy – wykonać również wspomnianą tomografię angiografię czy artrografię. To ostatnie badanie polega na przeskanowaniu tomografem wybranego stawu tuż po bezpośrednim podaniu środka kontrastowego, czyli substancji dodatkowo poprawiającej widoczność obrazowanych struktur. W ofercie Centrum znajdują się ponadto takie techniki diagnostyczne jak RTG, USG oraz rezonans magnetyczny. Na wyniki tomografii komputerowej głowy czeka się tu natomiast mniej więcej tydzień.


Ceny tomografii głowy w Warszawie – czego można się spodziewać?

W porównaniu z innymi badaniami wykonywanymi techniką tomografii komputerowej tomografia głowy nie jest bardzo drogą procedurą. Nawet w Warszawie, która jest przecież jednym z najdroższych polskich miast. Wynika to zapewne w jakimś stopniu stąd, że liczne tutaj placówki rywalizują o pacjentów m.in. właśnie cenami świadczonych przez siebie usług. Za tomografię komputerową głowy w stolicy zapłacić trzeba od stu kilkudziesięciu złotych do ok. 400 zł. Ostateczny koszt zależy nie tylko od cennika w danym ośrodku diagnostycznym, ale też od tego, czy podczas badania pacjentowi podany ma zostać kontrast. Nie zawsze jest to konieczne, jednak gdy zachodzi taka potrzeba, cena tomografii głowy potrafi wzrosnąć o jakieś 100-200 zł.


Czy na tomografię komputerową głowy w Warszawie można się zapisać online?

Funkcjonujące na terenie Warszawy placówki medyczne coraz częściej idą z duchem czasu i oferują pacjentom możliwość zapisania się na badanie przez internet. Np. za pośrednictwem serwisu Znany Lekarz, który ma dodatkowo tę zaletę, że pozwala wcześniej porównać ceny między poszczególnymi ośrodkami, a także sprawdzić ich położenie względem miejsca pracy czy zamieszkania. Nie trzeba już wykonywać wielu rozmów telefonicznych czy wręcz jeździć od placówki do placówki. Pozyskanie wszelkich niezbędnych informacji, podobnie jak sama rezerwacja dogodnego terminu tomografii komputerowej głowy, to obecnie kwestia zaledwie kilku minut i kliknięć.


Czy w Warszawie da się zrobić tomografię komputerową głowy bez skierowania?

W związku z faktem, iż podczas tomografii głowy używa się szkodliwego promieniowania jonizującego, badanie to wykonuje się wyłącznie na podstawie skierowania lekarskiego. Nawet wówczas, gdy jest ono opłacane z kieszeni pacjenta. Co więcej, jeśli ktoś chciałby zrobić tomografię komputerową głowy na NFZ, musi mieć skierowanie wystawione przez specjalistę – lekarz pierwszego kontaktu nie ma bowiem odpowiednich uprawnień. Wiele osób decyduje się na wykonanie TK głowy w którejś z prywatnych placówek działających na terenie Warszawy przede wszystkim jednak dlatego, że w ten sposób na badanie często umówić się mogą niemal z dnia na dzień, podczas gdy na tomografię refundowaną trzeba z reguły bardzo długo czekać.


Jak przygotować się do badania Tomografia Komputerowa?