Tomografia Komputerowa - Częstochowa

Badanie wymaga skierowania

USG, TK, RTG

Kilińskiego 166, Częstochowa Mapa

wynik w 7 dni

Sprawdź terminy

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Informacje o badaniu Tomografia Komputerowa w mieście Częstochowa

Co warto wiedzieć o tomografii komputerowej?

Tomografia komputerowa, w skrócie TK, jest badaniem obrazowym wykorzystującym promieniowanie jonizujące. Procedura jego wykonywania jest szybka, bezbolesna i stosunkowo bezpieczna. Pozwala na uzyskanie szczegółowego obrazu struktur wewnętrznych organizmu dzięki błyskawicznemu wykonaniu wielu zdjęć rentgenowskich pod różnymi kątami dla wybranego obszaru ciała za pomocą tomografu komputerowego. Ujęcia te składane są z użyciem specjalnego zaawansowanego oprogramowania w dokładny obraz, pozwalający na wykrycie chorobowych zmian, sprawdzenie skutków urazów czy postępów leczenia.


Częstochowa - które placówki medyczne oferują tomografię komputerową?

Tomografię komputerową w Częstochowie można wykonać w kilku specjalistycznych pracowniach radiologicznych. W mieście znajduje się wiele godnych zaufania centrów medycznych, pracowni diagnostycznych i szpitali, które dysponują nowoczesnym, zróżnicowanym sprzętem i doświadczoną kadrą lekarzy radiologów oraz techników. Dzięki dobrej komunikacji miejskiej i dogodnej lokalizacji sprawdzonych placówek dotarcie na badanie nie jest trudne. Natomiast wygodny system rejestracji elektronicznej online pozwala na zapisanie się na badanie bez zbędnego oczekiwania w kolejkach. W Centrum Medycznym Alfamedica mieszczącym się w nowocześnie wykończonym budynku przy ulicy Kilińskiego 166 pacjenci mają do dyspozycji pracownie USG, RTG oraz TK. Placówka czynna jest od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora, dlatego zawsze można znaleźć w niej dogodny termin badania. Przygotowano w niej szereg udogodnień dla pacjentów. Badania tomograficzne wykonywane są na nowoczesnym, precyzyjnym sprzęcie obsługiwanym przez specjalistów. Wynik tomografii dostępny jest do siedmiu dni od momentu jej wykonania. Wysoko ocenianym przez pacjentów miejscem, w którym można wykonać tomografię komputerową o różnym charakterze, jest LUX MED Diagnostyka Częstochowa. Pracownie diagnostyczne mieszczą się w dogodnych lokalizacjach przy ulicy Mirowskiej 15 oraz ulicy PCK 7, do których można bez trudu dotrzeć zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją miejską. Pracownia TK przy Mirowskiej mieści się na terenie Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie w budynku C. Dysponuje najnowocześniejszym aparatem do TK - 64-rzędowym tomografem komputerowym Philips Brilliance. Na miejscu możliwe jest wykonanie tomografii komputerowej z kontrastem - o konieczności jego podania może zadecydować lekarz radiolog. Wynik badania udostępniany jest pacjentom w ciągu siedmiu dni. Pracownia tomografii komputerowej przy ulicy PCK znajduje się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Dysponuje 16-rzędowym tomografem komputerowym GE BrightSpeed Elite, a wynik badania pacjent otrzymuje standardowo po maksimum 5 dniach.


Tomografia komputerowa w Częstochowie - czy potrzebne jest skierowanie?

Na badanie tomografem komputerowym w Częstochowie skierowanie jest zawsze wymagane. Zostało to określone w stosownych przepisach, a ma na celu ograniczenie nieuzasadnionej ekspozycji na promieniowanie jonizujące. Nie ma znaczenia, czy TK będzie wykonywane odpłatnie, w ramach ubezpieczenia prywatnego, czy też refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Warto jednak zauważyć, że na badanie w ramach NFZ konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza specjalisty, który powinien określić precyzyjnie, w jakim kierunku ma zostać wykonana tomografia. W przypadku badania, które musi zostać wykonane z podaniem substancji cieniującej, tak zwanego kontrastu, konieczne jest ponadto przedstawienie wyników aktualnych badań krwi. Standardowo konieczne jest określenie poziomu kreatyniny, a w przypadku osób cierpiących na problemy z tarczycą również poziomu TSH.


Jaki jest koszt tomografii komputerowej w Częstochowie?

Ceny tomografii komputerowej w Częstochowie są dość zróżnicowane. Przeważnie mieszczą się w zakresie 150 - 750 złotych. Najkosztowniejsze są złożone badania większych obszarów ciała, na przykład tomografia komputerowa jamy brzusznej i miednicy mniejszej. Najmniej trzeba zapłacić za TK niewielkich części ciała, na przykład tomografia komputerowa stawu kolanowego. Ceny uzależnione są również od indywidualnych cenników placówek medycznych. Wpływ na nie może mieć dostępny sprzęt, doświadczenie kadry go obsługującej. O cenie decyduje także konieczność podania kontrastu, która może podwyższyć koszt badania o dodatkowe 100-200 zł.


Jak umówić się na tomografię komputerową w Częstochowie przez internet?

Na badanie TK w wybranej placówce w Częstochowie można się umówić przez serwis Badania.znanylekarz.pl. Wystarczy wybrać rodzaj, datę oraz godzinę badania i uzupełnić dostępny na stronie formularz. Podając dane kontaktowe, otrzymuje się przed badaniem wiadomość przypominającą z instrukcjami dotyczącymi przygotowania. To wygodne rozwiązanie pozwalające na oszczędność czasu, a także - pieniędzy. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie polecane placówki medyczne z Częstochowy, które wykonują tomografię komputerową. Możesz porównać oferty i sprawdzić aktualne dostępne terminy. Nie musisz dzwonić, wychodzić z domu czy czekać w kolejkach do rejestracji, dlatego dbasz również o swoje bezpieczeństwo.


Jak przygotować się do badania Tomografia Komputerowa?

Wszystkie badania

Głowa i szyja

Tomografia komputerowa Angio głowy
Tomografia komputerowa Angio szyi
Tomografia komputerowa głowy
Tomografia komputerowa kości skroniowych
Tomografia komputerowa krtani
Tomografia komputerowa oczodołów
Tomografia komputerowa przysadki mózgowej
Tomografia komputerowa stawów skroniowo- żuchwowych
Tomografia szczęki
Tomografia komputerowa szczęki i żuchwy
Tomografia komputerowa szyi
Tomografia komputerowa twarzoczaszki
Tomografia komputerowa zatok
Tomografia komputerowa żuchwy

Kończyny i stawy

Tomografia komputerowa Angio aorty i tętnic kończyn dolnych
Tomografia komputerowa Angio tętnic kończyn dolnych
Tomografia komputerowa nadgarstka
Tomografia komputerowa podudzia
Tomografia komputerowa przedramienia
Tomografia komputerowa ramienia
Tomografia komputerowa stawu barkowego
Tomografia komputerowa stawu biodrowego
Tomografia komputerowa stawu kolanowego
Tomografia komputerowa stawu łokciowego
Tomografia komputerowa stawu nadgarstka
Tomografia komputerowa stawu skokowego
Tomografia komputerowa stopy
Tomografia komputerowa uda

Korpus

Tomografia komputerowa Angio aorty brzusznej
Tomografia komputerowa Angio aorty brzusznej i tętnic biodrowych
Tomografia komputerowa Angio aorty piersiowej
Tomografia komputerowa Angio aorty piersiowej i brzusznej
Tomografia komputerowa Angio tętnic nerkowych
Tomografia komputerowa Angio tętnic płucnych
Tomografia komputerowa HRCT klatki piersiowej
Tomografia komputerowa jamy brzusznej
Tomografia komputerowa jamy brzusznej i miednicy mniejszej
Tomografia komputerowa klatki piersiowej
Tomografia komputerowa kręgosłupa lędźwiowego
Tomografia komputerowa kręgosłupa piersiowego
Tomografia komputerowa kręgosłupa szyjnego
Tomografia komputerowa miednicy mniejszej
Tomografia komputerowa nadnerczy
Tomografia komputerowa nerek
Tomografia komputerowa trzustki
Tomografia komputerowa Urografia