Rezonans Głowy - Poznań

Rezonans Głowy nazywany również:

Rezonans mózgu, Rezonans NMR mózgowia, Rezonans mózgu i pnia mózgu,

Rezonans mózgowia

USG, RM, RTG

Dąbrowskiego 77a, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
560 zł

wynik w 4 dni

RM, TK

Wichrowa 1A, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
600 zł

wynik w 10 dni

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

RM

ul. 28 Czerwca 1956r. 135/147, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
600 zł

wynik w 7 dni

RM, TK

ul. 28 Czerwca 1956r. nr 194, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
924 zł
Cena z kontrastem:
1089 zł

wynik w 3 dni

USG, RM, TK, RTG

ul. 28 Czerwca 1956r. nr 194, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
840 zł
Cena z kontrastem:
990 zł

wynik w 3 dni

RM, TK

28 Czerwca 1956 r. 194 / 202, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
590 zł
Cena z kontrastem:
740 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie
Cena bez kontrastu:
590 zł
Cena z kontrastem:
740 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny głowy w mieście Poznań

Czym jest rezonans magnetyczny głowy?

Rezonans magnetyczny (MRI) głowy to bezbolesny, nieinwazyjny test, który daje szczegółowe obrazy mózgu oraz pnia mózgu. Urządzenie do rezonansu tworzy obrazy za pomocą pola magnetycznego i fal radiowych. Skan MRI różni się od tomografii komputerowej lub prześwietlenia rentgenowskiego, ponieważ nie wykorzystuje promieniowania do tworzenia obrazów. Skan MRI łączy obrazy, aby stworzyć trójwymiarowy obraz struktur wewnętrznych, dzięki czemu jest bardziej skuteczny niż inne skany w wykrywaniu nieprawidłowości w małych strukturach mózgu, takich jak przysadka mózgowa i pień mózgu.


Gdzie w Poznaniu można wykonać rezonans magnetyczny głowy?

Badanie rezonansu magnetycznego głowy (MRI), można wykonać w 5 placówkach w Poznaniu. Placówki te, znajdują się poza obszarem starego miasta w Poznaniu, jednakże są one bardzo dobrze skomunikowane z resztą dzielnic, co umożliwia mieszkańcom całego miasta bezproblemowy transport na badanie.


Które placówki w Poznaniu mają w ofercie rezonans magnetyczny głowy?

W Poznaniu rezonans magnetyczny można wykonać w 5 lokalizacjach. Pierwsza lokalizacja to Lux Med przy ulicy Wichrowej 1A (Krzyżowniki). Placówka realizuje badanie rezonansu magnetycznego głowy za pomocą nowoczesnego aparatu Siemens Magnetom Avanto 1,5T oraz tomografu komputerowego Siemens Somatom Emotion,, które umożliwiają wysokiej jakości badania diagnostyczne. Możliwość wykonania badania rezonansu oferuje także Affidea Poznań znajdująca się przy ulicy 28 Czerwca 1956 194 (Wilda). Kolejną lokalizacją jest pracownia rezonansu Moja Diagnoza przy ulicy Dąbrowskiego 77A, na Jeżycach. Dzięki zaawansowanej technologii Siemens i Alpion umożliwia diagnozę. Podobnie Centrum diagnostyki radiologicznej Diagnostic Med, znajdujące się przy ulicy 28 Czerwca 1956r. nr 135/147 (Wilda). Rezonans magnetyczny można także wykonać w Centrum Medycznym Stanley.


Czy można zrobić rezonans magnetyczny głowy w Poznaniu na NFZ?

Szukanie terminu na rezonans magnetyczny i ośrodka medycznego, który go wykonuje może być bardzo czasochłonne i frustrujące. ZnanyLekarz Badania pozwala na szybkie zapoznanie się z ofertą placówek dysponujących technologią wykonującą tego rodzaju diagnostykę. Na portalu Badania.ZnanyLekarz.pl na rezonans magnetyczny można umówić się wyłącznie prywatnie


Jak umówić się na rezonans magnetyczny głowy w Poznaniu przez internet?

Portal Badania.ZnanyLekarz.pl oferuje możliwość zapisania się na rezonans magnetyczny przez internet. Dzięki niemu pacjenci mogą sprawdzić dostępność badania w wybranym terminie w różnych placówkach jak i porównać ceny rezonansu magnetycznego. Serwis oferuje możliwość zarezerwowania badania w wybrany przez pacjenta dzień i godzinę. Umówienie się na badanie przez internet zajmuje kilka minut.


Ile kosztuje rezonans magnetyczny głowy w Poznaniu?

Koszty rezonansu magnetycznego głowy w Poznaniu różnią się w zależności od placówki. Jednak miejscem gdzie cena rezonansu magnetycznego jest najniższa to centrum medyczne Moja Diagnoza przy ulicy Dąbrowskiego 77A. Koszt wykonania tam tego badania wynosi 560 złotych. W innych placówkach ceny są nieco wyższe, lecz porównywalne.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?