Rezonans Głowy - Lublin

Rezonans Głowy nazywany również:

Rezonans mózgu, Rezonans NMR mózgowia, Rezonans mózgu i pnia mózgu,

Rezonans mózgowia

RM, TK

ul. Jaczewskiego 2, Lublin Mapa

Cena bez kontrastu:
640 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Cena bez kontrastu:
400 zł
Cena z kontrastem:
580 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny głowy w mieście Lublin

Czym jest rezonans magnetyczny głowy?

Rezonans magnetyczny głowy (MRI głowy)  pozwala lekarzowi zajrzeć do wnętrza mózgu w celu wykrycia chorób lub urazów. Lekarz przeanalizuje te obrazy, aby postawić diagnozę i zalecić najlepszy kierunek leczenia. MRI głowy może być przydatne w ocenie problemów, takich jak uporczywe bóle głowy, zawroty głowy, osłabienie i niewyraźne widzenie lub drgawki, a także może pomóc w wykryciu niektórych przewlekłych chorób układu nerwowego, takich jak stwardnienie rozsiane.


Gdzie w Lublinie można wykonać rezonans magnetyczny głowy?

Aby wykonać badanie MRI głowy niezbędny jest specjalistyczny sprzęt oraz radiolog przeszkolony w przeprowadzaniu badań obrazowych. W Lublinie najwięcej placówek znajduję się na Śródmieściu. Niemniej jednak na mapie Lublina znajdują się jeszcze kilka dzielnic, w których również można wykonać badanie MRI głowy, takich jak: Czechów Południowy, Czuby Północne, Felin i Konstantynów.


Które placówki w Lublinie mają w ofercie rezonans magnetyczny głowy?

Jedną z placówek, która oferuję badanie MRI głowy w Lublinie jest placówka Lux Med znajdująca się przy ul. Jaczewskiego 2. Ich aparat do rezonansu ma moc 1.5T i jest to model Siemens Magnetom Essenza.

Kolejną placówką, która wykonuje badanie rezonansu magnetycznego głowy jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1, mieszczący się przy ulicy Staszica 11. Oba miejsca znajdują się w tej samej dzielnicy miasta Lublin - Kalinowszczyzna.


Czy można zrobić rezonans magnetyczny głowy w Lublinie na NFZ?

Istnieje możliwość wykonania badania rezonansu magnetycznego głowy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie. To rozwiązanie wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania na pierwszy wolny termin. W związku z tym, pacjenci często decydują się na skorzystanie z prywatnej oferty placówek.


Jak umówić się na rezonans magnetyczny głowy w Lublinie przez internet?

Umówienie się na MRI głowy przez internet to szybki i wygodny sposób dla pacjentów. Za pośrednictwem strony Badania.ZnanyLekarz.pl, pacjenci mogą znaleźć najistotniejsze informacje dotyczące badania. Udostępnione są także kalendarze, dzięki którym pacjenci mogą dokonać zapisu w preferowanym terminie w wybranej placówce.


Ile kosztuje rezonans magnetyczny głowy w Lublinie?

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 wykonanie badania MRI głowy, bez kontrastu, wynosi 400 zł. Cena za wykonanie badania z kontrastem wynosi 580 zł. Ceny mogą się różnić w zależności od potrzeby użycia kontrastu czy też dodatkowych badań jak RM Angiografia głowy.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?