Rezonans Całego Kręgosłupa - Gdańsk

Rezonans Całego Kręgosłupa nazywany również:

Rezonans kręgosłupa, Rezonans wszystkich odcinków kręgosłupa

RM

Oliwska 62, Gdańsk Mapa

Cena bez kontrastu:
950 zł

wynik w 3 dni

RM, TK

Wileńska 44, Gdańsk Mapa

Cena bez kontrastu:
od 1350 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w mieście Gdańsk

Co warto wiedzieć o rezonansie magnetycznym całego kręgosłupa?

Rezonans magnetyczny (RM, MRI, Magnetic Resonance Imaging) całego kręgosłupa jest nowoczesną, bezpieczną metodą badania obrazowego kręgosłupa we wszystkich jego częściach. Obejmuje odcinek szyjny, piersiowy i lędźwiowy. Pozwala na ocenę stanu tkanek miękkich okalających kręgosłup, tkanki kostnej, a także rdzenia kręgowego. Pozwala na wykrycie patologii, zmian zapalnych, nowotworów. Zalecany jest w przypadku przewlekłych lub nawracających problemów układu ruchu, dyskopatii, a także w procesie wykrywania i leczenia urazów oraz innych schorzeń związanych z kręgosłupem. Choć samo badanie jest bezpieczne i może być powtarzane wielokrotnie, jest kilka przeciwwskazań do jego wykonania. To przede wszystkim obecność implantów oraz urządzeń medycznych elektrycznych w organizmie, a także innych stale umiejscowionych elementów metalowych.


Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w Gdańsku - gdzie wykonać badanie?

Gdańsk jest cenionym przez pacjentów miastem pod kątem dostępności i jakości usług medycznych. Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w Gdańsku warto wykonać w placówkach dysponujących nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą medyków oraz techników. Dzięki sporej konkurencji na tym rynku można wybierać wśród licznych specjalistycznych pracowni diagnostycznych. Doskonała lokalizacja, wygodny dojazd, wysoka dostępność szybkich terminów i konkurencyjne ceny ułatwiają podjęcie decyzji. Dostępny jest szereg gabinetów prywatnych, również tych posiadających umowę na realizację badania z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nowoczesną placówką oferującą MRI całego kręgosłupa w Gdańsku jest EuroRadiology przy ulicy Oliwskiej 62. Dysponuje darmowym parkingiem oraz dostępnością dla osób niepełnosprawnych. Dla pacjentów został przygotowany gabinet z wyjątkowym aparatem Philips MR Achiva 1,5T wyposażonym w system multimedialny Ambient. Pozwala on na zapewnienie optymalnego komfortu pacjenta nawet przy dłuższym badaniu. Badanie RM może być wykonane również dzieciom od ósmego roku życia. Placówka wyróżnia się wysoką dostępnością, przystępną ceną rezonansu magnetycznego, a także szybkością realizacji opisu. Zapis obrazu badania wydawany jest bezpośrednio po jego wykonaniu, natomiast opis do 3 dni roboczych. Opis MRI kręgosłupa pacjent może otrzymać na maila lub odebrać w rejestracji. Dostępna jest także opcja wykonania opisu na CITO za dodatkową opłatą.


Czy na rezonans całego kręgosłupa w Gdańsku potrzebne jest skierowanie?

Badanie RM całego kręgosłupa w Gdańsku nie wymaga skierowania, jeżeli jest wykonywane odpłatnie. Nie używa się bowiem do jego wykonania promieniowania jonizującego. Mimo to diagności zalecają zgłaszanie się do pracowni ze skierowaniem, może ono bowiem ułatwić zwrócenie uwagi na konkretne aspekty obrazowania. Lekarz kierujący może na skierowaniu umieścić istotne informacje w procesie diagnostyki, czy też uzasadnienie użycia kontrastu. Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa ze środkiem cieniującym wymaga odpowiedniego przygotowania. Dodatkowo pacjent musi wykonać badania krwi określające poziom kreatyniny. Pozwala to stwierdzić, czy podanie kontrastu jest bezpieczne. Skierowanie na RM kręgosłupa jest natomiast niezbędne, jeżeli badanie ma zostać zrefundowane ze środków NFZ. Powinno być ono wystawione przez lekarza specjalistę współpracującego z przychodnią Narodowego Funduszu Zdrowia i może być zrealizowane jedynie w placówkach diagnostycznych mających umowę z Funduszem.


Jaki jest koszt rezonansu magnetycznego całego kręgosłupa w Gdańsku?

Osoby chcące wykonać rezonans całego kręgosłupa w Gdańsku muszą przygotować się na wydatek rzędu 900-1200 złotych. Dodatkowym kosztem może być podanie kontrastu, jeżeli lekarz lub radiolog zaleci go w celu uzyskania bardziej precyzyjnego różnicowania. Cena uzależniona jest od wybranej placówki, posiadanego przez nią sprzętu. Wpływ na koszty RM kręgosłupa może mieć także szybkość wykonania jego opisu, lokalizacja pracowni diagnostycznej czy oferowane przy badaniu opcje dodatkowe, udogodnienia.


Gdańsk - jak umówić się online na rezonans całego kręgosłupa?

Zapisanie się na rezonans magnetyczny kręgosłupa w Gdańsku jest możliwe przez serwis Badania.znanylekarz.pl. To strona skupiająca wszystkie pracownie diagnostyczne oferujące dany typ badania. Możesz porównać dostępność usługi oraz jej cenę. Wybierając pasujący Ci termin, zapisujesz się na konkretną godzinę. Aby to zrobić, wystarczy uzupełnić krótki formularz. Obywasz się bez czekania na połączenie z rejestracją, stania w kolejkach. Dodatkowo, aby nie zapomnieć o wybranej dacie, otrzymasz dzień wcześniej SMSa przypominającego.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?