USG, Endoskopia

CENTRUM OPIEKI ZDROWOTNEJ ORKAN-MED

Ul. Orkana 3, Ksawerów Mapa

Zadzwoń 795 882 230

USG Doppler tętnic podobojczykowych

Cena:
180 zł

wynik tego samego dnia

Nasze pracownie

USG

Pozostałe pracownie

Endoskopia

O nas

Centrum Opieki Zdrowotnej ORKAN-MED zapewnia kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie. W naszym centrum znajdziecie państwo porady najlepszych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Naszą ideą jest pomoc naszym pacjentom na najwyższym poziomie. Poza konsultacjami wielospecjalistycznymi wykonujemy pełen zakres badań ultrasonograficznych oraz badania endoskopowe. Badania ultrasonograficzne wykonywane są na aparacie Philips AFF70 (2021r.) z najnowocześniejszym oprogramowaniem. Umożliwia on bardzo dokładną ocenę badanych narządów łącznie z analizą strainu w badaniach echo. Badania endoskopowe, zarówno gastroskopię jak i kolonoskopię wykonujemy na aparacie Olympus CV 180 z oceną makroskopową śluzówki żołądka i jelit. Istnieje możliwość wykonania badania w zabezpieczeniu anestezjologicznym w pełnym znieczuleniu. Dodatkowo możliwe jest usunięcie polipów jelita grubego. Nasz zespół to specjaliści najwyższej klasy z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Gwarantujemy naszym pacjentom kompleksową opiekę medyczną opartą na głębokiej wiedzy i doświadczeniu zatrudnionego personelu medycznego oraz wzajemnym zaufaniu w relacjach lekarz pacjent.

<p>Centrum Opieki Zdrowotnej ORKAN-MED zapewnia kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie. W naszym centrum znajdziecie państwo porady najlepszych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Naszą ideą jest pomoc naszym pacjentom na najwyższym poziomie. Poza konsultacjami wielospecjalistycznymi wykonujemy pełen zakres badań ultrasonograficznych oraz badania endoskopowe. Badania ultrasonograficzne wykonywane są na aparacie Philips AFF70 (2021r.) z najnowocześniejszym oprogramowaniem. Umożliwia on bardzo dokładną ocenę badanych narządów łącznie z analizą strainu w badaniach echo. Badania endoskopowe, zarówno gastroskopię jak i kolonoskopię wykonujemy na aparacie Olympus CV 180 z oceną makroskopową śluzówki żołądka i jelit. Istnieje możliwość wykonania badania w zabezpieczeniu anestezjologicznym w pełnym znieczuleniu. Dodatkowo możliwe jest usunięcie polipów jelita grubego. Nasz zespół to specjaliści najwyższej klasy z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Gwarantujemy naszym pacjentom kompleksową opiekę medyczną opartą na głębokiej wiedzy i doświadczeniu zatrudnionego personelu medycznego oraz wzajemnym zaufaniu w relacjach lekarz pacjent.</p>

Badania i cennik

Usg

wynik tego samego dnia

Usg Doppler Tętnic Podobojczykowych

Cena: 180


Usg Doppler Tętnic 2 Kończyn Dolnych/Górnych

Cena: 180


Usg Doppler Tętnic Szyjnych

Cena: 180


Usg Doppler Żył 2 Kończyn Dolnych/Górnych

Cena: 180


Usg Doppler Żył Szyjnych

Cena: 180


Usg Gruczołu Krokowego

Cena: 100


Usg Jamy Brzusznej

Cena: 160


Usg Jąder

Cena: 100


Usg Ortopedyczne

Cena: 120


Usg Serca

Cena: 180


Usg Tarczycy

Cena: 100


Usg Układu Moczowego

Cena: 100


Usg Węzłów Chłonnych

Cena: 100


Usg Ślinianek

Cena: 100


Endoskopia

wynik tego samego dnia

Gastroskopia

Cena ze znieczuleniem miejscowym: 320


Kolonoskopia

Cena ze znieczuleniem miejscowym: 450

Lokalizacja

Adres

Ul. Orkana 3, Ksawerów

http://www.orkanmed.pl/

Godziny otwarcia

poniedziałek -piątek 8:00-22:00 sobota 8:00-14:00

Pytania do placówki

Jakie udogodnienia oferujecie pacjentom?

Darmowy parking, woda w poczekalni, placówka otwarta pn-sob 8:00-22:00.


Czy wykonujecie badania dzieciom?

Tak, wykonujemy badania dzieciom powyżej 10 r.ż.


Czy pacjenci z klaustrofobią mogą czuć się bezpiecznie w placówce?

Tak. 


Czy sprzęty diagnostyczne są przygotowane dla osób z otyłością?

Tak, do 150 kg.


Czy oferujecie pacjentom możliwość przeprowadzenia badania pod narkozą lub ze środkiem uspokajającym?

Tak.


Jakie środki ostrożności stosujecie ze względu na obecność COVID-19?

Maseczki, płyny do dezynfekcji. 


Jakie metody płatności przyjmujecie?

karta, gotówka.


Co wyróżnia Was od innych placówek diagnostycznych?

Realizujemy projekt : "Program profilaktyki raka jelita grubego wśród pacjentów z obszarów wiejskich województwa łódzkiego".
W programie profilaktycznym mogą wziąć udział:
• osoby zamieszkujące woj. łódzkie
• wszystkie osoby w wieku 50-65 lat, które nie miały wykonywane badania endoskopowego w ciągu ostatnich 10 lat
• osoby w wieku 40–49 lat, które mają krewnego I stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci), u którego rozpoznano raka jelita grubego
• osoby w wieku 25–49 lat z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością (HNPCC) W przypadku zainteresowania udziałem w projekcie prosimy o bezpośredni kontakt z poradnią.


W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

Wyniki dostępne od razu po badaniu. 


Czy Wasza placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami?

Tak, parter, brak schodów, poradnia w całości przystosowana dla osób niepełnosprawnych.


Czy opis badania ma wpływ na ostateczną cenę?

Nie.


Jak się przygotować do badania Endoskopia?

Przygotowanie do badań endoskopowych:

Gastroskopia umożliwia lekarzowi na bezpośrednie oglądanie śluzówki żołądka, odźwiernika i dwunastnicy. Badanie przeprowadza się przy użyciu endoskopu, elastycznej rurki z torami wizyjnymi pozwalającymi na przedstawienie obrazu z wnętrza przewodu pokarmowego na kolorowym monitorze. Ważną zaletą endoskopu jest możliwość w toku jednego zabiegu ocenienia stanu śluzówki, jak i pobrania do dalszego badania niewielkiego wycinka tkanki budzącej podejrzenie zmian chorobowych oraz wykonanie testów na obecność bakterii H.pylori. W przypadku umawiania badań wymagających podania znieczulenia ogólnego prosimy o bezpośredni kontakt z placówką.

Przygotowanie do badania:
- Na 8 godzin przed badaniem nie należy nic jeść.
- Na 4 godziny przed badaniem nie należy nic pić, palić papierosów, żuć gumy.
U pacjentów obciążonych ryzykiem, w tym u osób ze sztucznymi zastawkami serca, po przebytym zapaleniu wsierdzia, z protezą naczyniową lub ze znacznie obniżoną liczbą krwinek białych bezpośrednio przed badaniem może być niezbędne podanie antybiotyku. Decyzję o konieczności i sposobie podania antybiotyku podejmuje lekarz kierujący na badanie. Badanie nie może być wykonane bez pisemnej zgody pacjenta. Przed badaniem należy wyjąć protezy zębowe.

Przebieg badania:
- Przed wprowadzeniem endoskopu lekarz bądź pielęgniarka znieczula gardło poprzez użycie odpowiedniego środka znieczulającego w sprayu. Złagodzenie nieprzyjemnych objawów występujących podczas badania ułatwia skupienie się na spokojnym, głębokim oddychaniu. Właściwy rytm oddechu sprawia, że badanie jest łatwiejsze do zniesienia dla pacjenta i pozwala lekarzowi na dokładniejsze zbadanie przewodu pokarmowego.

Po badaniu:
- Przez dwie godziny po badaniu nie należy jeść, pić oraz palić.
- Jeśli zastosowane były środki znieczulające i/lub nasenne przeciwwskazane jest prowadzenie pojazdów przez kilka godzin po badaniu.

Przygotowanie do kolonoskopii: 

Badanie polega na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika i obejrzeniu całego jelita grubego. Do tego celu służy giętki instrument zwany kolonoskopem, długości 130 do 200 cm. Tory wizyjne znajdujące się we wzierniku pozwalają na przedstawienie obrazu z wnętrza przewodu pokarmowego w odpowiednim powiększeniu na kolorowym monitorze. Badanie ma na celu ocenę powierzchni błony śluzowej jelita grubego. Przy użyciu dodatkowych instrumentów istnieje możliwość pobrania wycinków śluzówki do badania histopatologicznego i wykonania zabiegów endoskopowych, które często umożliwiają pacjentowi uniknięcie operacji chirurgicznej. W naszym Centrum używam najnowszych kolonoskopów firm Olympus umożliwiających obrazowanie w technologii HD.

Informacje dotyczące stanu zdrowia, które należy zgłosić przed badaniem lekarzowi prowadzącemu:
- nasilenie objawów choroby niedokrwiennej serca
- nadciśnienie tętnicze
- tętniak aorty
- duszność w spoczynku
- skłonność do krwawień (skaza krwotoczna)
- ciąża - krwawienie miesiączkowe występujące w dniu badania 
- uczulenie na leki
- jaskra
- choroby psychiczne
- wszelkie nagłe dolegliwości w czasie badania.

Badanie można wykonać w niepełnym znieczuleniu. Po podaniu dożylnie środka zmniejszającego odczucie bólu pacjent może mieć uczucie senności. Zmniejszenie uczucia bólu, a nie kompletne jego zniesienie sprawia, że endoskopista ma większą kontrole nad prowadzeniem endoskopu i ryzyko perforacji jelita jest znacznie mniejsze. Gdy badanie jest wykonywane w niepełnym znieczuleniu należy poprosić osobę towarzyszącą o odebranie z Centrum, gdyż nie należy prowadzić pojazdów minimum 6 godzin po badaniu.

Po badaniu:
- Po badaniu możesz odczuwać wzdęcia i skurcze powodowane przez powietrze wprowadzone do jelita podczas badania. Uczucie to mija po oddaniu wiatrów. Po badaniu możesz odżywiać się i powrócić do normalnej aktywności życiowej tego samego dnia. Nie powinieneś prowadzić samochodu lub innych urządzeń w dniu badania gdyż środki uspokajające mogą upośledzać twoje odruchy.
- Jeżeli otrzymałeś środki uspokajające to pozostaniesz pod obserwacją przez 1-2 godziny. Będziesz potrzebował kogoś kto odwiezie Cię do domu po zabiegu. Jeżeli nie pamiętasz instrukcji które lekarz przekazał Ci po badaniu skontaktuj się z nim następnego dnia.


Jak się przygotować do badania USG?

Przygotowanie jest niezbędne jedynie do badania USG jamy brzusznej.
Badanie USG jamy brzusznej należy wykonywać na czczo (co najmniej 6 godzin bez posiłku).
W dniu badania nie należy jeść ani pić i nie powinno się żuć gumy ani palić papierosów (każdy bodziec pokarmowy przygotowuje układ pokarmowy do trawienia i zmienia jego obraz!!!).

Opinie pacjentów

2
Opinie pacjentów
Ogólna ocena placówki
A
Użytkownik zweryfikowany

Sprawnie działająca placówka o szerokim zakresie, profesjonalna.


M
Użytkownik zweryfikowany

Pani doktor bada dokładnie, bez zbędnego pośpiechu, tłumaczy co widzi na USG. Poza tym bardzo miła osoba. Polecam.

CENTRUM OPIEKI ZDROWOTNEJ ORKAN-MED