Tomografia Zatok - Warszawa

Badanie wymaga skierowania
Tomografia Zatok nazywany również:

Tomografia zatok przynosowych

TK, RTG

PRZY AGORZE 11A, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
190 zł

wynik tego samego dnia

TK, RTG

BRAZYLIJSKA 13, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
190 zł

wynik tego samego dnia

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

TK, RTG

Książkowa 9A, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
190 zł

wynik tego samego dnia

TK, RTG

PASAŻ URSYNOWSKI 1 LOK. 6, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
190 zł

wynik tego samego dnia

TK, RTG

ZDOBNICZA 8, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
190 zł

wynik tego samego dnia

TK, RTG

ul. Sienna 65 lok. U4, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
200 zł - 270 zł

wynik tego samego dnia

TK

ul. Bagno 2, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
290 zł

wynik tego samego dnia

RM, TK

ul. Goszczyńskiego 1, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
390 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Kasprzaka 17, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
390 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Pory 78, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
390 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Informacje o badaniu Tomografia komputerowa zatok w mieście Warszawa

Tomografia komputerowa zatok - co warto o niej wiedzieć?

Tomografia komputerowa zatok, w skrócie TK lub CT zatok, jest badaniem obrazowym. Przeprowadza się je z użyciem tomografu komputerowego, który wykorzystuje niewielką wiązkę promieniowania rentgenowskiego. TK zatok trwa maksymalnie kilka minut i jest bezbolesne. Wykonywane metodą wiązki stożkowej - CBCT może być jeszcze szybsze i bardziej precyzyjne. Badanie zaleca się w przypadku różnorodnych problemów z zatokami, zarówno wrodzonych, jak i nabytych. Może być również wskazane w przypadku nawracających bólów głowy, problemów z oddychaniem przez nos, albo na przykład gdy pacjent stale ma katar.


Warszawa - gdzie można wykonać tomografię komputerową zatok?

Stolica Polski dysponuje jedną z największych w kraju bazą placówek diagnostycznych. Duża różnorodność nowoczesnego sprzętu, doświadczonych specjalistów oraz profesjonalnych usług medycznych pozwala na wybór optymalnego rozwiązania. Tomografia komputerowa zatok w Warszawie może zostać wykonana w licznych pracowniach, często dysponujących wolnymi terminami już na następny dzień. Dotarcie do nich jest ułatwione dzięki sprawdzonej komunikacji miejskiej, a sama obsługa stoi na najwyższym poziomie dzięki licznym udogodnieniom i nakierowaniu na potrzeby pacjenta. Precyzyjne TK zatok w Warszawie liczni pacjenci wykonują w Pracowniach Diagdent, obsługujących również dzieci. To nowoczesne placówki zlokalizowane na Bielanach, Saskiej Kępie i Ursynowie: Przy Agorze 11A (niedaleko stacji metra Młociny i Wawrzyszów), Brazylijska 13 (w bezpośrednim sąsiedztwie Trasy Łazienkowskiej) oraz Pasaż Ursynowski 1 lok. 6 (obok stacji metra Stokłosy). Specjalizują się w badaniach o charakterze laryngologicznym i stomatologicznym, wykonywanych na nowoczesnym sprzęcie Kodak Carestream. W pracowni możliwe jest wykonanie badania tomografii komputerowej CBCT, dającej precyzyjne wyniki przy zmniejszonej dawce promieniowania. Wyniki dostępne są od ręki, do 10 minut po badaniu, natomiast opis na życzenie wydawany jest w ciągu 10 dni. Placówka zatrudnia specjalistów z zakresu elektroradiologii. Sieć pracowni radiologicznych dostępna jest w pięciu punktach miasta, w dogodnych lokalizacjach ułatwiających skorzystanie z usług. Centrum Diagnostyczno-Medyczne Radio Medica jest kolejnym miejscem polecanym przez pacjentów do wykonania tomografii komputerowej zatok w Warszawie. Mieści się przy ulicy Bobrowieckiej 9 w budynku B, z dogodnym dojazdem komunikacją miejską. Pracownia ma długie godziny otwarcia, co pozwala umówić się na optymalną porę badania. Zaawansowany sprzęt Somatom Emotion marki Siemens obsługują doświadczeni technicy elektroradiolodzy i lekarze z wieloletnim stażem. Dostępne są szybkie terminy badań, nawet tego samego dnia, z możliwością wygodnego umówienia wizyty online. Pracownia posiada także umowę z NFZ na badania tomografii komputerowej. Wyniki dostępne są tego samego dnia, zaś opis badania może zostać wysłany mailowo lub odebrany w placówce do pięciu dni roboczych.


Jaka jest cena tomografii komputerowej zatok w Warszawie?

Z uwagi na sporą konkurencję na rynku usług medycznych w Warszawie cena tomografii komputerowej zatok jest dość niska. Mieści się przeważnie w zakresie 150-300 złotych, średnio kosztuje około 200 PLN. Więcej o około 100-150 złotych trzeba zapłacić za TK zatok z kontrastem, które wykonuje tylko kilka wybranych placówek. Od czego zależy cena TK zatok w Warszawie? To przede wszystkim indywidualny cennik placówki lub ich sieci. Na koszt wykonania badania tomograficznego zatok wpływ może mieć także wykorzystywany sprzęt, renoma osób go obsługujących, lokalizacja pracowni, udogodnienia, czy też czas niezbędny do wydania opisu badania.


Tomografia komputerowa zatok w Warszawie - czy badanie można zrobić na NFZ?

Badanie TK zatok w Warszawie może być refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jest to jednak możliwe jedynie w wybranych placówkach mających kontrakt z NFZ. Warto sprawdzić ich listę przed umówieniem się na badanie. Pacjent musi w takiej sytuacji posiadać skierowanie od specjalisty na TK zatok. Warto jednak zaznaczyć, że najczęściej czas oczekiwania na badanie na NFZ może być znacznie dłuższy niż na terminy badań prywatnych. Bez względu jednak na rodzaj tomografii komputerowej zatok - prywatny czy refundowany, wymagane jest przedstawienie skierowania, aby móc ją wykonać. Spowodowane jest to ekspozycją pacjenta na wiązki promieniowania jonizującego.


Jak umówić się online na tomografię komputerową zatok w Warszawie?

Nowoczesne możliwości zapisu przez Internet na badania udostępnia wiele pracowni radiologicznych w Warszawie. Najlepsze z nich skupia w jednym miejscu serwis Badania.znanylekarz.pl, który jednocześnie pozwala na zapisanie się na konkretny termin tomografii komputerowej zatok w Warszawie. To proste - uzupełnia się krótki formularz, podając również telefon kontaktowy i potwierdza zapis. Przed terminem badania pacjent otrzymuje przypomnienie i niezbędne instrukcje. Dzięki portalowi Badania.znanylekarz.pl można porównać różne oferty - ich ceny, wykorzystywane sprzęty, czasy oczekiwania na wyniki. Bez trudu można również zweryfikować aktualne dostępne terminy i godziny wykonania badania. Umówienie się online na badanie to oszczędność czasu, mniejszy stres, a także pełen komfort i dostępność usług medycznych dopasowanych do indywidualnych potrzeb.


Jak przygotować się do badania Tomografia Komputerowa?