Tomografia Zatok - Poznań

Badanie wymaga skierowania
Tomografia Zatok nazywany również:

Tomografia zatok przynosowych

USG, RM, TK, RTG

Dąbrowskiego 77a, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
299 zł

wynik w 10 dni

RM, TK

Wichrowa 1A, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
330 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

USG, RM, TK, RTG

ul. Nowina 9, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
350 zł
Cena z kontrastem:
600 zł

wynik w 10 dni

TK

ul. Bolesława Krzywoustego 114, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
391 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

TK, RTG

ul. Słowiańska 32/4, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
450 zł

wynik tego samego dnia

USG, RM, TK, RTG

ul. 28 Czerwca 1956r. nr 194, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
569 zł
Cena z kontrastem:
683 zł

wynik w 14 dni

USG, RM, TK, RTG

ul. 28 Czerwca 1956r. nr 194, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
569 zł
Cena z kontrastem:
683 zł

wynik w 14 dni

TK, RTG

ul. Ratajczaka 16/1, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
200 zł - 400 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

TK, RTG

ul. Polanka 7D, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
305 zł

wynik tego samego dnia

USG, RM, TK, RTG

Ludwikowo k/Poznania, Poznań Mapa

Cena bez kontrastu:
569 zł
Cena z kontrastem:
683 zł

wynik w 14 dni

Informacje o badaniu Tomografia komputerowa zatok w mieście Poznań

Na czym polega tomografia komputerowa zatok?

Tomografia komputerowa zatok, w skrócie badanie TK zatok, jest aktualnie najdokładniejszym dostępnym sposobem na obrazowanie tego obszaru organizmu ludzkiego. Wykorzystuje niewielkie dawki promieniowania rentgenowskiego w specjalistycznym sprzęcie - tomografie komputerowym. Coraz częściej wykonuje się je metodą z promieniowaniem stożkowym, CBCT, co znacznie skraca procedurę oraz dawkę promieniowania. Badanie jest stosunkowo szybkie i bezbolesne. CT (Computed Tomography) zaleca się w przypadku problemów z zatokami, nawracającym bólem głowy, ciągłym lub nawracającym katarem, trudności z oddychaniem przez nos.


Tomografia komputerowa zatok w Poznaniu - gdzie można wykonać badanie?

W stolicy Wielkopolski, Poznaniu, znajdują się liczne doskonale wyposażone placówki medyczne i pracownie diagnostyczne. Rozwój miasta sprawił, że w zakresie prywatnych i publicznych usług medycznych rośnie konkurencja, zatem pacjenci mają do dyspozycji wysoko wykwalifikowaną kadrę, doskonały sprzęt i świetne warunki do wykonania niezbędnych badań. Bez trudu mogą dotrzeć do placówek medycznych dzięki ich komfortowej lokalizacji, a także szeregu udogodnień, również dla pacjentów niepełnosprawnych czy wymagających szczególnego traktowania. Badanie TK zatok warto wykonać w Centrum Badań RTG w Poznaniu. To gabinety świadczące usługi diagnostyki już od przeszło 15 lat. Nowoczesna placówka mieści się przy ulicy Polanka 7D, z wejściem od Galerii Malta przy ulicy Maltańskiej. Dysponuje szybkimi terminami wykonania badań, z możliwością umówienia telefonicznego lub online. Obrazy tomografii komputerowej zatok dostępne są po badaniu, zaś opis zwykle do 48 godzin. W uzasadnionym nagłym przypadku opis może zostać wykonany nawet w 2 godziny. Centrum Badań RTG wykonuje badania na nowoczesnym sprzęcie umożliwiającym tomografię stożkową, CBCT, dającą maksymalnie precyzyjne wyniki przy ograniczonym promieniowaniu. Tomografię komputerową zatok w Poznaniu można również zrobić w Szpitalu św. Wojciecha przy ul. Bolesława Krzywoustego 114. To nowoczesna placówka dysponująca zaawansowanym tomografem komputerowym oraz doświadczoną kadrą lekarzy radiologów i techników obsługujących sprzęt. Wykonywane są badania jedynie u osób dorosłych, zarówno z podaniem kontrastu, jak i bez. Opis badania wydawany jest do siedmiu dni po jego wykonaniu. Placówka jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada również obszerny bezpłatny parking i komfortowe godziny otwarcia.


Jaki jest koszt tomografii komputerowej zatok w Poznaniu?

Cena tomografii komputerowej zatok w Poznaniu kształtuje się w okolicach 200 - 400 złotych. Opcja z podaniem kontrastu jest najczęściej droższa o 90-150 złotych. Od czego zależy cena TK zatok w Poznaniu? Koszty ustalane są w cennikach poszczególnych placówek. Wpływ na nie może mieć wykorzystywany sprzęt, a co za tym idzie technologia wykonywania badania. Zwykle droższe są badania tomograficzne zatok z wykorzystaniem kontrastu, nie tylko z uwagi na użycie środka cieniującego, ale często również konieczność obecności dodatkowej wykwalifikowanej kadry przy przeprowadzaniu badania. Niewielki wpływ na cenę ma również lokalizacja placówki, tempo wykonania opisu do badania czy na przykład renoma pracowni diagnostycznej.


Poznań - czy tomografię komputerową zatok można tutaj wykonać na NFZ?

W Poznaniu dostępnych jest kilka pracowni diagnostycznych wykonujących badania TK zatok w ramach NFZ. Tomografia wymaga skierowania, bez względu na to, czy ma być wykonana prywatnie, czy z refundacją z Narodowego Funduszu Zdrowia. W przypadku badania TK zatok na NFZ skierowanie musi wystawić lekarz specjalista. Jeżeli badanie ma zostać zrobione z podaniem kontrastu, obok skierowania do jego wykonania niezbędne będzie przedstawienie aktualnych wyników badania krwi zleconych przez lekarza, najczęściej oznaczających poziom kreatyniny. Warto pamiętać, że placówki mające podpisaną umowę z Funduszem często posiadają określone limity badań, a czas oczekiwania na wolny termin może być wydłużony. Dlatego pacjenci chcący szybko wykonać niezbędną diagnostykę, decydują się na tomografię komputerową wykonaną prywatnie.


Jak zapisać się online na TK zatok w Poznaniu?

Zapisy przez internet na tomografię komputerową zatok w Poznaniu możliwe są między innymi przez serwis Badania.znanylekarz.pl. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, dające szersze możliwości niż umówienie się na badanie przez telefon czy stronę internetową danej placówki diagnostycznej. Przede wszystkim na portalu Badania.znanylekarz.pl masz możliwość sprawdzenia wszystkich dostępnych ofert, aktualnych wolnych terminów i szczegółów dotyczących badania. Możesz również sprawdzić opinie o danej placówce. Proces rejestracji na wybrany termin jest wyjątkowo szybki. Wybierasz rodzaj badania oraz dogodną datę i godzinę. Uzupełniasz dane pacjenta, a także telefon kontaktowy. Bez oczekiwania na połączenie z rejestratorką medyczną, stania w kolejkach - zatwierdzasz wybór, a termin jest już zarezerwowany. Dodatkowo odpowiednio wcześniej przed badaniem otrzymasz przypomnienie i informacje o niezbędnym przygotowaniu. Pamiętaj, że na TK zatok skierowanie jest zawsze niezbędne.


Jak przygotować się do badania Tomografia Komputerowa?