Tomografia Klatki Piersiowej - Wrocław

Badanie wymaga skierowania
Tomografia Klatki Piersiowej nazywany również:

Tomografia płuc, Tomografia jam opłucnych, Tomografia płuc,

Tomografia śródpiersia, Tomografia opłucnej

USG, RM, TK, RTG, Mammografia

Legnicka 40, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
350 zł
Cena z kontrastem:
450 zł

wynik w 2 dni

RM, TK

ul. Piotra Skargi 3, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
od 400 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

RM, TK

Krasińskiego 29, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
550 zł

wynik w 7 dni

USG, RM, TK, Endoskopia, RTG

Pilczycka 144, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
260 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik


Sprawdź również placówki oddalone od Twojej lokalizacji (do 60km)

Tam też umówisz to badanie w dogodnym terminie

TK

ul. Prusicka 53/55, Trzebnica Mapa

Cena bez kontrastu:
200 zł
Cena z kontrastem:
350 zł

wynik w 7 dni

RM, TK

ul. Iwaszkiewicza 5, Legnica Mapa

Cena bez kontrastu:
320 zł
Cena z kontrastem:
470 zł

wynik w 10 dni


RM, TK

Grabiszyńska 105, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
270 zł
Cena z kontrastem:
390 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

RM, TK

Ołbińska 32, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
270 zł
Cena z kontrastem:
390 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Informacje o badaniu Tomografia komputerowa klatki piersiowej w mieście Wrocław

Tomografia klatki piersiowej - podstawowe informacje

Tomografia komputerowa to szczegółowe badanie z zakresu diagnostyki obrazowej, które z wykorzystaniem serii prześwietleń rentgenowskich i zaawansowanego oprogramowania pozwala na uzyskanie dwu lub trójwymiarowego obrazu struktur wewnętrznych wybranego fragmentu ciała - klatki piersiowej, głowy, kręgosłupa, stawów itd. Procedura jest szybka i bezbolesna, jednak wiąże się z ekspozycją na niewielkie ilości szkodliwego promieniowania jonizującego. Tomografia komputerowa klatki piersiowej jest jednym z podstawowych badań w procesie diagnostycznym schorzeń płuc, serca, naczyń krwionośnych. Nie powinna być jednak powtarzana zbyt często, a także nie jest zalecana kobietom w ciąży.


Wrocław - które placówki mają w ofercie tomografię komputerową klatki piersiowej?

Wrocław z uwagi na szeroki wachlarz profesjonalnych usług medycznych posiada wiele placówek mających w ofercie tomografię komputerową klatki piersiowej. Badanie to wykonywane jest na nowoczesnym sprzęcie przez zespoły doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów. Ze względu na pełne zaplecze komunikacyjne, dotarcie do większości renomowanych centrów diagnostycznych nie stanowi problemu dla pacjentów. Przystępna lokalizacja oraz długie godziny otwarcia w połączeniu z szybkim procesem wykonywania badania i jego opisu to cechy, które cenią osoby korzystające z prywatnych usług tomografii komputerowej klatki piersiowej we Wrocławiu. W cieszącym się doskonałymi opiniami miejscu - Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED tomografia komputerowa klatki piersiowej wykonywana jest na nowoczesnym sprzęcie. Tomograf ma szeroki otwór i wysoką prędkość skanowania, co znacznie skraca czas badania. Dodatkowo dawki promieniowania są ograniczone nawet o 40% w stosunku do standardowych rozwiązań. Nad przebiegiem badania czuwa wykwalifikowany zespół, w skład którego w zależności od potrzeb wchodzą lekarze, pielęgniarki, radiolodzy i technicy elektroradiologii. Centrum Diagnostyki Obrazowej DOLMED mieści się w głównym budynku przy ul. Legnickiej 40 we Wrocławiu, na poziomie -1. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18. Badania wraz z opisem dostępne są najczęściej do 48 godzin od momentu ich wykonania. Inną chętnie wybieraną na TK klatki piersiowej placówką jest LUX MED Diagnostyka Wrocław. To nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej we Wrocławiu, mieszcząca się przy ulicy Piotra Skargi 3, w biurowcu Skanska. To praktycznie samo centrum Wrocławia, doskonale skomunikowane z każdą częścią miasta. LUX MED Diagnostyka należy do grupy LUX MED, czyli lidera prywatnych usług zdrowotnych na terenie Polski. Pracownia diagnostyczna oferuje także badania w ramach refundacji NFZ. Tomografia komputerowa klatki piersiowej wykonywana jest na nowoczesnym 64-rzędowym tomografie komputerowym Siemens Somatom Definition. Sprzęt obsługuje wykwalifikowana kadra specjalistów, zapewniająca najwyższą jakość usług. Badania wykonywane są w godzinach 8-18, a ich wyniki dostępne są do 5 dni, również online.


Czy we Wrocławiu można zrobić tomografię komputerową klatki piersiowej bez skierowania?

Tomografia komputerowa klatki piersiowej wymaga skierowania w każdym przypadku, bez względu na to, czy jest wykonywana prywatnie, czy w ramach NFZ. Jeżeli ma być refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, skierowanie od specjalisty również jest niezbędne, a placówka diagnostyczna wykonująca tomografię we Wrocławiu musi posiadać umowę z NFZ. Dodatkowo, w przypadku skierowania na TK klatki piersiowej z kontrastem, konieczne jest także posiadanie aktualnych badań poziomu kreatyniny we krwi. Jeżeli pacjent ma problemy z tarczycą, konieczne w przypadku kontrastu będą również wyniki TSH. Szczegóły warto ustalić z wybranym punktem diagnostycznym.


Czy na tomografię komputerową klatki piersiowej we Wrocławiu można się umówić online?

Większość nowoczesnych placówek diagnostycznych korzysta z systemów rejestracji komputerowej. Usługi umawiania się na wizytę, badanie online są wyjątkowo wygodne dla pacjentów, dlatego jest to możliwe także we Wrocławiu. Serwis Badania.znanylekarz.pl udostępnia kalendarze z aktualnymi wolnymi terminami placówek, dlatego wybór dogodnego momentu na badanie jest bardzo prosty. Sam proces rejestracji na TK klatki piersiowej również nie powinien przysparzać żadnych problemów. Wystarczy uzupełnić krótki formularz informacyjny, wyrazić zgodę na zapisanie danych pacjenta przez placówkę. Przed umówioną tomografią pacjent otrzyma przypomnienie, aby stawić się na badanie. Zapisy online na tomografię komputerową klatki piersiowej we Wrocławiu to oszczędność czasu i sił, które mogłyby być konieczne przy osobistej rejestracji lub oczekiwaniu na połączenie telefoniczne.


Ile kosztuje tomografia klatki piersiowej we Wrocławiu?

We Wrocławiu badanie tomografem komputerowym klatki piersiowej wykonuje wiele placówek, dlatego ceny mogą być dość konkurencyjne. Obowiązują one osoby chcące wykonać diagnostykę prywatnie. Podstawowe badanie to koszt rzędu 270 do 450 złotych. Nierzadko jest on zależny od renomy centrum diagnostycznego, ich cennika. Wpływ na cenę ma często także sprzęt, na jakim badanie jest wykonywane. Na opłatę wpływa podanie kontrastu, które podwyższa koszt badania średnio o 100-150 złotych. Zwiększony koszt tomografii komputerowej klatki piersiowej może być także wtedy, gdy konieczna jest przyspieszona realizacja opisu badania.


Jak przygotować się do badania Tomografia Komputerowa?