Tomografia Klatki Piersiowej - Warszawa

Badanie wymaga skierowania
Tomografia Klatki Piersiowej nazywany również:

Tomografia płuc, Tomografia jam opłucnych, Tomografia płuc,

Tomografia śródpiersia, Tomografia opłucnej

RM, TK

ul. Goszczyńskiego 1, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
480 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Kasprzaka 17, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
480 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

RM, TK

Św. Wincentego 103, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
480 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK, RTG

ul. Bobrowiecka 9/Budynek B, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
500 zł

wynik w 12 dni

RM, TK, RTG

ul. rtm. Witolda Pileckiego 99, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
400 zł
Cena z kontrastem:
600 zł

wynik w 14 dni

USG, RM, TK, RTG

Wawelska 5, Warszawa Mapa

(116) Lekarze polecają
Cena bez kontrastu:
420 zł
Cena z kontrastem:
670 zł

wynik w 14 dni

RM, TK

Fieldorfa 40, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
450 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Cegłowska 80, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
480 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

Szamocka 6, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
480 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik


Sprawdź również placówki oddalone od Twojej lokalizacji (do 20km)

Tam też umówisz to badanie w dogodnym terminie

TK

ul. Armii Krajowej 2/4, Pruszków Mapa

Cena bez kontrastu:
200 zł
Cena z kontrastem:
350 zł

wynik w 7 dni

USG, TK, RTG

ul. A. Mickiewicza 39, Piaseczno Mapa

Cena bez kontrastu:
430 zł

wynik w 3 dni


USG, TK, Endoskopia

ul. Wałbrzyska 46, Warszawa Mapa

Cena z kontrastem:
300 zł
Cena bez kontrastu:
400 zł

Czas oczekiwania na badanie około 7 dni wynik w 2 dni

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Informacje o badaniu Tomografia komputerowa klatki piersiowej w mieście Warszawa

Tomografia komputerowa klatki piersiowej – po co się ją robi?

Tomografia komputerowa (TK) to nowoczesna technika diagnostyczna polegająca na wykonaniu serii szczegółowych prześwietleń rentgenowskich, robionych z różnych stron i pod różnymi kątami. Uzyskane w ten sposób obrazy nakłada się następnie na siebie dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu, tak by stworzyły dwu- i trójwymiarowe modele struktur wewnętrznych. Ta szybka i bezbolesna metoda wyjątkowo dobrze sprawdza się w diagnozowaniu schorzeń płuc, serca i naczyń krwionośnych. Nic więc dziwnego, że tomografia klatki piersiowej jest jedną z najczęściej wykonywanych procedur w pracowniach tomograficznych.


Gdzie w Warszawie można wykonać tomografię klatki piersiowej?

Aby przeprowadzić tomografię komputerową klatki piersiowej, potrzebne jest odpowiednie urządzenie (tomograf), jak również wysoko wykwalifikowany personel do jego obsługi oraz interpretacji wyników. Najwięcej placówek, które dysponują właściwym sprzętem i zatrudniają znających się na nim specjalistów, znaleźć można w Warszawie (jest ich tu aż 18). Na tym, że oferta stolicy pod tym względem jest tak bogata, zyskują pacjenci. Ośrodki diagnostyczne rywalizują bowiem o nich m.in. cenami, dostępnością terminów czy jakością świadczonych usług. Ponieważ zaś są usytuowane w różnych częściach miasta i zazwyczaj dobrze skomunikowane z węzłami przesiadkowymi, problemów z dojazdem nie powinni mieć ani mieszkańcy poszczególnych dzielnic, ani osoby przybywające na tomografię głowy do Warszawy z innych miejscowości, gdzie dostęp do badania często nie jest aż tak powszechny.


Tomografia komputerowa klatki piersiowej w Warszawie – które placówki mają ją w ofercie?

Jedną z najczęściej wybieranych pracowni, jeśli chodzi o tomografię klatki piersiowej, jest ta mieszcząca się w Centrum Medycyny Sportowej przy ul. Wawelskiej. Wbrew nazwie zbadać się tu mogą nie tylko sportowcy, ale też „zwykli ludzie” czy osoby z przeróżnymi dysfunkcjami układu ruchu. Oprócz tomografii komputerowej – w tym również choćby TK stawów albo TK poszczególnych odcinków kręgosłupa – wykonuje się tu także USG, RTG oraz rezonans magnetyczny, a obok diagnostyki Centrum oferuje leczenie (m.in. operacyjne) i rehabilitację, pacjenci mogą zatem liczyć na kompleksową opiekę. Wyniki tomografii komputerowej klatki piersiowej są gotowe po mniej więcej tygodniu od badania.

Nieco szybciej, bo już po maksymalnie 5 dniach, można je odebrać w pracowni Radio Medica przy ul. Bobrowieckiej (Mokotów). Zatrudnieni tu specjaliści szczególny nacisk kładą na zapewnienie osobie badanej możliwie komfortowych warunków i redukcję poziomu stresu, jaki nieraz potrafi towarzyszyć procedurze wykonywanej z użyciem tomografu – zwłaszcza gdy ktoś cierpi na klaustrofobię, czyli lęk przed ograniczonymi przestrzeniami, jako że tomografia klatki piersiowej wymaga znalezienia się wewnątrz sporych rozmiarów maszyny. Oprócz tego konkretnego badania placówka oferuje również np. służącą ocenie naczyń krwionośnych angiografię metodą tomografii komputerowej, a także RTG i rezonans.

Na terenie Warszawy działają też pracownie wyspecjalizowane ściśle w tomografii komputerowej. Jedną z nich jest LUX MED Diagnostyka mieszcząca się na Stegnach. Na wyposażeniu posiada 40-rzędowy tomograf, którym wykonuje się tu nie tylko tomografię klatki piersiowej, ale też np. tomografię zatok, tomografię jamy brzusznej czy tomografię głowy. Warto wspomnieć, że placówka współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim i Polskim Komitetem Paraolimpijskim, wspierając najlepszych sportowców w naszym kraju.


Jakie jeszcze ośrodki diagnostyczne w Warszawie wykonują tomografię klatki piersiowej?

Ośrodków diagnostycznych oferujących TK klatki piersiowej w Warszawie jest oczywiście znacznie więcej. Wymienić wśród nich można chociażby Klinikę Medyczną WILMED, Centrum Medyczne BEST-MED czy Centrum Medyczne Damiana. Znalezienie placówki, do której łatwo dojechać z miejsca pracy czy zamieszkania, a która zarazem oferuje zadowalające ceny i jakość, powinno być więc łatwym zadaniem.


Czy na tomografię komputerową klatki piersiowej w Warszawie można się zapisać online?

Jeszcze nie tak dawno, aby umówić się na badanie takie jak tomografia klatki piersiowej, trzeba było wykonać szereg rozmów telefonicznych, a czasem nawet jeździć od placówki do placówki i stać w kolejkach do rejestracji. Obecnie coraz częściej wszelkie niezbędne informacje – jak również możliwość rezerwacji dogodnego terminu – dostępne są przez internet. Np. za pośrednictwem strony Znany Lekarz, gdzie porównać można poszczególne ośrodki diagnostyczne i dopiero na tej podstawie wybrać najlepszy z punktu widzenia konkretnego pacjenta.


Czy tomografia klatki piersiowej w Warszawie bez skierowania jest możliwa?

Zbadanie klatki piersiowej metodą tomografii komputerowej wymaga prześwietlenia pacjenta przy użyciu promieni rentgenowskich. Nie są one obojętne dla zdrowia, dlatego podstawą wykonania procedury jest zawsze skierowanie lekarskie. Dotyczy to również badań, za które pacjent płaci z własnej kieszeni, takie jest bowiem obowiązujące prawo. Co więcej, przepisy stanowią, iż skierowanie na tomografię klatki piersiowej na NFZ wystawić może jedynie specjalista – lekarz podstawowej opieki zdrowotnej nie ma po temu odpowiednich uprawnień. Pacjenci, z Warszawy i nie tylko, decydują się jednak na badanie w jednej z prywatnych placówek głównie dlatego, że czas oczekiwania na wolne terminy jest w tym przypadku znacznie krótszy niż wtedy, gdy tomografia klatki piersiowej ma zostać opłacona ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.


Warszawa – jakie tutaj są ceny tomografii klatki piersiowej?

Osoby, które postanowią ominąć kolejki i zapisać się na tomografię klatki piersiowej w Warszawie prywatnie, czeka wydatek rzędu co najmniej 250 zł. Na tym poziomie bowiem zaczynają się w stolicy ceny tego badania. Potrafią zaś one przekroczyć nawet 600 zł. Tak duży rozrzut wynika nie tylko z różnic w cennikach poszczególnych ośrodków diagnostycznych, ale też stąd, że czasem tomografia komputerowa klatki piersiowej wymaga podania kontrastu. To specjalna substancja dodatkowo poprawiająca widoczność obrazowanych struktur. Nie zawsze jest niezbędna, ale gdy taka się staje, koszt procedury rośnie o średnio 100-150 zł.


Jak przygotować się do badania Tomografia Komputerowa?