Tomografia Głowy - Wrocław

Badanie wymaga skierowania
Tomografia Głowy nazywany również:

Tomografia mózgu, Tomografia mózgowia, Tomografia mózgu i pnia mózgu

USG, RM, TK, RTG, Mammografia

Legnicka 40, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
330 zł
Cena z kontrastem:
430 zł

wynik w 5 dni

RM, TK

ul. Piotra Skargi 3, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
400 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

RM, TK

Krasińskiego 29, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
450 zł

wynik w 7 dni


Sprawdź również placówki oddalone od Twojej lokalizacji (do 60km)

Tam też umówisz to badanie w dogodnym terminie

TK

ul. Prusicka 53/55, Trzebnica Mapa

Cena bez kontrastu:
240 zł

wynik w 7 dni

USG, RM, TK, RTG, Mammografia

ul. Iwaszkiewicza 5, Legnica Mapa

Cena z kontrastem:
570 zł
Cena bez kontrastu:
390 zł

wynik w 10 dni


RM, TK

Grabiszyńska 105, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
270 zł
Cena z kontrastem:
390 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

RM, TK

Ołbińska 32, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
270 zł
Cena z kontrastem:
390 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Informacje o badaniu Tomografia komputerowa głowy w mieście Wrocław

Tomografia komputerowa głowy - co to za badanie?

Tomografia komputerowa głowy nazywana jest również badaniem tomograficznym mózgu, mózgowia albo pnia mózgu. To badanie obrazujące wykorzystujące promienie rentgenowskie - wiele zdjęć wykonanych pod różnym kątem nakładanych jest na siebie przez specjalne oprogramowanie, aby stworzyć bogate w detale obrazy struktur wewnętrznych tego fragmentu ciała. TK głowy zlecane jest często w przypadku podejrzenia urazów w tym obszarze, a także w procesie diagnostycznym różnorodnych schorzeń, nowotworów, udarów, padaczki oraz chorób neurodegeneracyjnych. Jest bezbolesne, nie ma poważnych przeciwwskazań. Pozwala na uzyskanie precyzyjnego obrazu umożliwiającego dokładną diagnostykę i późniejsze leczenie.


Tomografia komputerowa głowy we Wrocławiu - gdzie można ją wykonać?

Wrocław, jako największe miasto Dolnego Śląska posiada bardzo bogate zaplecze diagnostyczno-medyczne. Tomografię komputerową głowy można wykonać w licznych punktach dysponujących profesjonalnym, nowoczesnym sprzętem. Technicy diagności oraz lekarze specjaliści mogą przeprowadzić badanie wraz z opisem w umówionym terminie, zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie. Każdy z punktów jest dobrze skomunikowany z centrum miasta, dlatego bez trudu można dotrzeć na miejsce badania w krótkim czasie. Jednym z miejsc, które pacjenci chętnie wybierają do wykonania TK głowy jest CDO SKANMEX. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz kadrze specjalistów Centrum Diagnostyki Obrazowej NZOZ Skanmex jest w stanie zaoferować usługi na wyjątkowo wysokim poziomie. Pracownia diagnostyczna mieści się w budynku przy ulicy Krasińskiego 29 we Wrocławiu. Tomografia komputerowa głowy wykonywana jest na 16-rzędowym tomografie komputerowym firmy GE. Istnieje możliwość wykonania badania zarówno w dni powszednie, jak i w soboty. Wynik badania dostępny jest w ciągu siedmiu dni, natomiast sam obraz można odebrać na życzenie bezpośrednio w tym samym dniu, po przeprowadzeniu tomografii. Na szczególną uwagę zasługuje również Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED, pozwalające na przeprowadzenie wyjątkowo szerokiej diagnostyki w krótkich terminach. Punkt diagnostyczny mieści się w budynku Centrum przy ulicy Legnickiej 40 na poziomie -1. Dla pacjentów dostępny jest obszerny parking oraz dogodne połączenia komunikacyjne z uwagi na bliskość do centrum Wrocławia. Tomografia komputerowa głowy wykonywana jest na nowoczesnym wielorzędowym tomografie z otworem o średnicy 70 cm, udźwigiem 227 kg. Sprzęt cechuje się zwiększoną prędkością skanowania oraz ograniczonymi nawet o 40% dawkami promieniowania. Zespół profesjonalnych, wysoko wykwalifikowanych lekarzy, radiologów i techników elektroradiologii wraz z pielęgniarkami dba o bezpieczeństwo i specjalistyczną obsługę. Wyniki badań mogą być dostępne nawet w ciągu 48 godzin od momentu ich wykonania.


Czy tomografię komputerową głowy można zrobić we Wrocławiu bez skierowania?

Tomografia komputerowa głowy wymaga skierowania od specjalisty w każdym przypadku - zarówno badania refundowanego przez NFZ, jak i wykonywanego prywatnie. Wynika to z faktu, iż podczas badania wykorzystywane jest promieniowanie jonizujące i nie zaleca się, aby mogło być one wykonywane na życzenie, nieograniczoną ilość razy. Może powodować przy wysokiej ekspozycji skutki uboczne. W szczególności skierowania wymaga również badanie TK z podaniem kontrastu. Mogą być wtedy wymagane dodatkowe badania poprzedzające tomografię, potwierdzające możliwość wykorzystania środka cieniującego. Wykonanie tomografii komputerowej głowy we Wrocławiu jest możliwe zarówno w placówkach prywatnie, jak i w ramach NFZ. Warto jednak zauważyć, że czas oczekiwania na tomografię komputerową głowy w ramach prywatnej diagnostyki obrazowej jest zwykle znacznie krótszy niż w przypadku badania finansowanego przez fundusz.


Jaka jest cena tomografii głowy we Wrocławiu?

Koszt wykonania tomografii komputerowej głowy we Wrocławiu mieści się w granicach 200 - 450 złotych. Cena badania zależy od placówki wykonującej tomografię i używanego sprzętu. Wpływ na nią ma również termin realizacji opisu do badania. Głównym czynnikiem decydującym o wysokości ceny za tomografię komputerową głowy jest użycie kontastu, który podwyższa koszty o około 80-150 złotych. Nie wszystkie placówki diagnostyki obrazowej oferują wykonanie badania tomograficznego głowy z kontrastem.


Czy na tomografię komputerową głowy we Wrocławiu można się zapisać przez internet?

Zapisanie się na badanie tomografem komputerowym głowy jest możliwe online - przez Internet. Najwygodniej zrobić to przez serwis Badania.znanylekarz.pl. Dzięki prostemu i wygodnemu interfejsowi zapisu może dokonać nawet osoba niemająca dużego doświadczenia w obsłudze komputera. Najlepsze placówki udostępniają na portalu swój kalendarz aktualnych wolnych terminów badań. Dzięki temu od razu możesz wybrać najdogodniejszy czas na wykonanie tomografii komputerowej głowy we Wrocławiu. Na badanie umawiasz się, uzupełniając prosty formularz, podając dane kontaktowe. Co więcej, system przypomni Ci o zbliżającym się terminie wizyty. W jednym miejscu możesz sprawdzić najlepsze placówki, ich cenniki, a także opinie pacjentów korzystających już z ich usług.


Jak przygotować się do badania Tomografia Komputerowa?