Tomografia Komputerowa - Szczecin

Badanie wymaga skierowania

TK, RTG

ul.Wyszyńskiego14/u01, Szczecin Mapa

wynik tego samego dnia

Sprawdź terminy

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

wynik tego samego dnia

Sprawdź terminy

TK, RTG

Ul. Malczewskiego 26, Szczecin Mapa

wynik tego samego dnia

Sprawdź terminy

RM, TK

Al. Powstańców Wielkopolskich 72, Szczecin Mapa

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Informacje o badaniu Tomografia Komputerowa w mieście Szczecin

Tomografia komputerowa - co warto wiedzieć o tym badaniu?

Tomografia komputerowa, w skrócie TK lub CT - Computed Tomography, to nowoczesne precyzyjne badanie obrazujące wnętrze ciała. Wykonywane jest na specjalistycznym sprzęcie, tomografie komputerowym, który wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie. Procedura badania jest stosunkowo szybka i całkowicie bezbolesna, nie może jednak być zbyt często powtarzana z uwagi na szkodliwe promieniowanie jonizujące. Pozwala na wykrycie niepokojących zmian we wnętrzu organizmu, monitorowanie postępów leczenia czy ocenę urazów po przebytym wypadku. Badanie nie powinno być wykonywane u kobiet w ciąży, gdyż może negatywnie oddziaływać na płód.


Szczecin - które placówki medyczne oferują tomografię komputerową?

Szczecin, jako centrum administracyjne województwa zachodniopomorskiego, posiada kilkanaście doskonale wyposażonych placówek medycznych zapewniających szeroką diagnostykę. W pracowniach radiologicznych pacjenci mają do dyspozycji wysokiej klasy nowoczesne aparaty do wykonywania tomografii komputerowej, obsługiwane przez doświadczonych techników i lekarzy radiologów. Dzięki dogodnej lokalizacji placówek oraz niezawodnej komunikacji miejskiej dotarcie do wybranej pracowni nie stanowi problemu nawet gdy pacjent nie jest zmotoryzowany. Spora konkurencja na rynku usług medycznych sprawia, że pracownie dysponują sprzętem doskonałej jakości, a obsługa pacjenta jest w pełni profesjonalna. Tomografia komputerowa w Szczecinie może dotyczyć różnych części ciała. Oprócz placówek wykonujących badania przekrojowe znaleźć można również pracownie radiologiczne o profilu stomatologicznym. Biała Szuflada Szczecin umożliwia wykonanie specjalistycznych badań zębów, szczęki czy żuchwy. Dysponuje dedykowanym do tego celu nowoczesnym tomografem Carestream CS9600, pozwalającym na uzyskanie precyzyjnego obrazu przy minimalnej dawce promieniowania. Wyniki dostępne są tego samego dnia. Biała Szuflada to centrum medyczne specjalizujące się w kompleksowej opiece stomatologicznej i chirurgicznej. Placówka mieści się przy ulicy Wyszyńskiego 14 lok U/01 w ścisłym centrum miasta, w pobliżu dworca PKP, wejście od strony ulicy Herberta. Ma długie godziny otwarcia pozwalające na znalezienie odpowiedniego terminu badania. Podobny profil pod kątem diagnostyki posiada PanoramicDent Pracownia Radiologii Stomatologicznej Michał Jasiński. To wyspecjalizowana pracownia mieszcząca się przy ulicy Duńskiej 25, w budynku starego radia „Plama”, z wejściem od podwórka po schodach. Wykonuje badania RTG oraz tomografię komputerową, wewnątrzustne i zewnętrzne, również jako precyzyjne obrazowanie 3D. PanoramicDent proponuje atrakcyjne ceny i wykwalifikowaną kadrę techników radiologów. Dzięki długim godzinom pracy również w soboty można bez trudu umówić się na dogodny termin. Placówka obsługuje rezerwację terminów online, co znacznie ułatwia znalezienie odpowiedniego czasu na badanie. Wykonuje również badania dzieciom, z dostosowanym polem obrazowania oraz dawką promieniowania.


Tomografia komputerowa w Szczecinie - czy konieczne jest skierowanie?

Każdy rodzaj badania tomograficznego, z uwagi na użycie promieniowania jonizującego, wymaga posiadania skierowania. Jest ono niezbędne również w przypadku badań odpłatnych czy tych realizowanych dzięki prywatnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu. W przypadku badań TK refundowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza specjalisty. Warto jednak mieć świadomość, że nie każda placówka ma podpisany kontrakt z NFZ, a czas oczekiwania na badanie refundowane może być znacząco wydłużony. Na skierowaniu znajdują się niezbędne informacje dotyczące obszaru badania, a najczęściej także jego celu. W przypadku zlecania badań CT, do których konieczne jest użycie środka cieniującego - kontrastu, konieczne jest również przedstawienie aktualnych wyników badań poziomu kreatyniny w surowicy krwi. Warto skontaktować się z pracownią przed przeprowadzeniem tomografii komputerowej, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące koniecznych przygotowań.


Ile kosztuje tomografia komputerowa w Szczecinie?

Średnia cena tomografii komputerowej w Szczecinie wynosi 300-400 złotych. Za najdroższe badania obrazujące wykonane tą techniką, obejmujące większe obszary ciała trzeba zapłacić nawet 1100 złotych. Badanie TK niewielkich narządów lub struktur wewnętrznych kosztuje natomiast mniej, ceny zaczynają się od około 250 złotych. Wiele zależy od placówki, która wykonuje badanie, jej szczegółowego cennika. Znaczenie ma tu zwykle rodzaj wykorzystywanej aparatury, doświadczenie diagnostów, czas oczekiwania na wyniki czy lokalizacja pracowni. Nie bez znaczenia jest także to, czy badanie wymaga podania kontrastu. Jeżeli tak, koszt tomografii może wzrosnąć.


Jak zapisać się na tomografię komputerową w Szczecinie przez internet?

Na badanie CT/TK w wybranej szczecińskiej placówce można zapisać się przez portal Badania.znanylekarz.pl. To proste - wybierasz rodzaj badania, jaki Cię interesuje i sprawdzasz aktualne wolne terminy. Po zdecydowaniu, który z nich najbardziej Ci odpowiada, uzupełniasz krótki formularz, podając niezbędne informacje o pacjencie. Zatwierdzasz zgody na elektroniczną rejestrację i termin jest już zarezerwowany. Dodatkowo przed badaniem otrzymujesz przypomnienie z informacjami o koniecznym przygotowaniu. Rejestracja online na tomografię komputerową w Szczecinie to oszczędność czasu i dbanie o własne bezpieczeństwo, dlatego warto skorzystać z możliwości, jakie daje nasz serwis.


Jak przygotować się do badania Tomografia Komputerowa?

Głowa i szyja

Tomografia komputerowa głowy
Tomografia komputerowa oczodołów
Tomografia szczęki
Tomografia komputerowa szczęki i żuchwy
Tomografia komputerowa szyi
Tomografia komputerowa twarzoczaszki
Tomografia wycinka łuku
Tomografia komputerowa zatok
Tomografia komputerowa żuchwy

Kończyny i stawy

Tomografia komputerowa nadgarstka
Tomografia komputerowa podudzia
Tomografia komputerowa przedramienia
Tomografia komputerowa ramienia
Tomografia komputerowa stawu barkowego
Tomografia komputerowa stawu biodrowego
Tomografia komputerowa stawu kolanowego
Tomografia komputerowa stawu łokciowego
Tomografia komputerowa stawu skokowego
Tomografia komputerowa stopy
Tomografia komputerowa uda

Korpus

Tomografia komputerowa jamy brzusznej
Tomografia komputerowa jamy brzusznej i miednicy mniejszej
Tomografia komputerowa klatki piersiowej
Tomografia komputerowa kręgosłupa lędźwiowego
Tomografia komputerowa kręgosłupa piersiowego
Tomografia komputerowa kręgosłupa szyjnego
Tomografia komputerowa tkanek miękkich