Rtg Klatki Piersiowej - Poznań

Badanie wymaga skierowania
Rtg Klatki Piersiowej nazywany również:

RTG płuc, RTG dróg oddechowych, RTG opłucnej,

RTG śródpiersia, RTG płuc, RTG jam opłucnych, prześwietlenie płuc, prześwietlenie klatki piersiowej, rentgen płuc

TK, RTG

ul. Ratajczaka 16/1, Poznań Mapa

Cena:
75 zł - 100 zł

wynik w 3 dni

USG, TK, RTG

ul. Kórnicka 24, Poznań Mapa

Cena:
80 zł - 140 zł

wynik w 1 dzień

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

TK, RTG

ul. Polanka 7D, Poznań Mapa

Cena:
85 zł

wynik w 2 dni

USG, RM, TK, RTG

Dąbrowskiego 77a, Poznań Mapa

Cena:
110 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

USG, RM, TK, RTG

ul. 28 Czerwca 1956r. nr 194, Poznań Mapa

Cena:
106 zł

wynik w 14 dni

USG, RM, TK, RTG

ul. 28 Czerwca 1956r. nr 194, Poznań Mapa

Cena:
106 zł

wynik w 14 dni

USG, RM, TK, RTG

Ludwikowo k/Poznania, Poznań Mapa

Cena:
106 zł

wynik w 14 dni

USG, RM, TK, RTG

ul. Szamarzewskiego 62, Poznań Mapa

Cena:
106 zł

wynik w 14 dni

USG, TK, RTG, Mammografia

Al. Solidarności 36, Poznań Mapa

Cena:
40 zł - 70 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Informacje o badaniu RTG klatki piersiowej w mieście Poznań

Na czym polega RTG klatki piersiowej?

Badanie RTG klatki piersiowej jest wykonywane z użyciem promieniowania jonizującego, dlatego nie powinno być stosowane zbyt często. Pozwala na zobrazowanie stanu płuc, dróg oddechowych, serca, a także znajdujących się w obszarze pomiędzy szyją a przeponą naczyń krwionośnych oraz kości. Rentgen klatki piersiowej jest bezbolesnym i szybkim badaniem, po wykonaniu zdjęć robiony jest ich opis przez specjalistę. Badanie rentgenowskie pomaga w diagnozie chorób i urazów, a także jest narzędziem wspierającym w procesie leczenia. Stanowi również istotny element profilaktyki w przypadku osób narażonych na niektóre choroby zawodowe.


Rentgen klatki piersiowej w Poznaniu - gdzie można wykonać badanie?

Badania RTG mogą być wykonywane w wyspecjalizowanych punktach na terenie niemal całego Poznania. To centra medyczne oraz diagnostyczne, a także gabinety specjalistyczne. Poznań pełniąc funkcję miasta wojewódzkiego, zapewnia opiekę medyczną na wysokim poziomie. Duża konkurencja na rynku usług medycznych sprawia, że dbałość o dobro pacjenta stawiana jest na pierwszym miejscu. Lokalizacja placówek pozwala na znalezienie miejsca dostępnego pod kątem bliskości i optymalnej komunikacji. Badania rentgenowskie klatki piersiowej z opisem można wykonać w licznych punktach o sprawdzonej renomie, które proponują w pełni profesjonalną obsługę i bliskie wolne terminy.

Jeżeli kluczowe przy wykonywaniu badań jest korzystanie ze sprzętu najnowszej generacji oraz krótki czas oczekiwania na opis, Pracownia RTG na ulicy Kórnickiej 24 w Poznaniu jest doskonałym wyborem. Gabinet wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia wykonywanie całego spektrum badań rentgenowskich. Zarówno skomplikowanych projekcji ortopedycznych jak i podstawowych badań płuc. Mobilność aparatu pozwala dostosować się do Pacjenta. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które są po urazach lub mają ograniczoną ruchomość. Gabinet może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem na rynku usług. Zatrudnia absolwentów wyższych uczelni medycznych w Poznaniu. Profesjonalna kadra mająca doświadczenie i aktualną wiedzę medyczną gwarantuje najwyższy komfort i bezpieczeństwo pacjentom. Placówka pozwala na wygodne umówienie się online na badanie, korzystając z przejrzystego terminarza. Gabinet przyjmuje płatności gotówkowe jak i bezgotówkowe. Cyfrowy obraz wraz z opisem jest możliwy do odebrania już następnego dnia roboczego. Na prośbę pacjenta, możliwe jest wydanie zdjęcia w ciągu 10 minut od badania.P rzychodnia znajduje się w pobliżu zabudowań Politechniki Poznańskiej.

Kolejna placówka gwarantująca korzystanie z nowoczesnego sprzętu to Centrum Badań RTG mieszczące się przy ulicy Polanka 7D. Doskonale wyposażony gabinet rentgenodiagnostyczny ma długie doświadczenie na rynku usług. Zatrudnia profesjonalną kadrę mogącą zapewnić najwyższy komfort i bezpieczeństwo pacjentom. Pozwala na wygodne umówienie się online na badanie, korzystając z przystępnego terminarza. Placówka przyjmuje płatności gotówkowe i bezgotówkowe. Obraz badania wydawany jest tuż po jego zakończeniu, na opis standardowo czeka się do dwóch dni. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest przyspieszenie procesu i przygotowanie opisu do dwóch godzin. Centrum Badań RTG udostępnia pacjentom darmowy parking. Wejście do pracowni znajduje się przy ulicy Maltańskiej, od strony parkingu Galerii Malta.

Równie wysokim poziomem świadczonych usług wyróżnia się Pracownia Rentgenowska DIAGNOSTICA Poznań. To pracownia rentgenodiagnostyki ogólnej wykonująca szeroki zakres badań, w tym rentgen klatki piersiowej. Mieści się przy ulicy Ratajczaka 16/1 w Poznaniu. Dzięki lokalizacji w samym centrum miasta dotarcie na miejsce jest wyjątkowo proste. Placówka wyposażona jest w nowoczesną, cyfrową aparaturę obsługiwaną przez wykwalifikowany zespół lekarzy specjalistów radiologów oraz techników elektroradiologów. Badania wykonywane są na bieżąco zgodnie ze skierowaniem od lekarza. Warto umówić się na konkretny termin, aby nie oczekiwać w kolejce. Wyniki w postaci obrazu na nośniku CD oraz opisu dostępne są najczęściej na następny dzień roboczy po godzinie 12, w wyjątkowych sytuacjach do trzech dni roboczych. Istnieje możliwość zamówienia na miejscu odpisu badania w języku angielskim za dodatkową opłatą.


Ile wynosi cena RTG klatki piersiowej w Poznaniu?

Koszt wykonania badania RTG klatki piersiowej w Poznaniu to średnio 65 złotych, przy czym ceny w różnych placówkach wahają się od 40 do nawet 120 PLN. Cenę kształtuje placówka - wpływa na nią sprzęt diagnostyczny, szybkość wykonywania opisów badania, a często także sposób ich udostępniania pacjentowi. Na cenę może mieć wpływ także ilość i rodzaj wykonywanych zdjęć RTG klatki piersiowej. Wybrane placówki mogą uzależnić koszt badania od wykonania zdjęcia klarki piersiowej AP, PA albo bocznego. W szczególnych przypadkach, gdy badanie wymaga podania kontrastu, cena może wzrosnąć. Cenniki poszczególnych placówek znajdują się na ich wizytówkach w portalu Badania.znanylekarz.pl.


Poznań - czy rentgen klatki piersiowej można wykonać tutaj na NFZ?

W Poznaniu znajduje się wiele gabinetów rentgenowskich mających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dlatego wykonanie badania RTG klatki piersiowej w Poznaniu na NFZ jest możliwe. Trzeba jednak liczyć się z ograniczeniami dostępnych wolnych terminów. Czasem czas oczekiwania na badanie może przewyższyć jego wartość diagnostyczną, dlatego pacjenci chętnie korzystają z usług prywatnych. Warto jednak pamiętać, że bez względu na to, czy badanie ma być wykonane prywatnie, czy też na NFZ, konieczne jest skierowanie od lekarza. Regulują to odpowiednie przepisy wynikające z poddawania pacjenta w trakcie badania na działanie promieniowania jonizującego.


Jak zapisać się na RTG klatki piersiowej w Poznaniu przez internet?

Nowoczesne placówki diagnostyczne udostępniają możliwość rejestracji na badania online. W wygodny sposób można zrobić to przez serwis Badania.znanylekarz.pl. Tu w jednym miejscu zebrane są oferty najlepszych gabinetów oferujących RTG klatki piersiowej z Poznania. Można zapisać się na dogodny termin i godzinę bez wychodzenia z domu. Wystarczy uzupełnić krótki formularz, podając dane pacjenta i wyrażając zgodę na przekazanie ich wybranej placówce medycznej. Przed badaniem dodatkowo zostanie wysłane przypomnienie, aby wyznaczony termin nie przepadł. Warto pamiętać, że RTG klatki piersiowej zawsze wymaga skierowania od lekarza.


Jak przygotować się do badania RTG?