Rtg Klatki Piersiowej - Kraków

Badanie wymaga skierowania
Rtg Klatki Piersiowej nazywany również:

RTG płuc, RTG dróg oddechowych, RTG opłucnej,

RTG śródpiersia, RTG płuc, RTG jam opłucnych, prześwietlenie płuc, prześwietlenie klatki piersiowej, rentgen płuc

RTG

Padniewskiego 18, Kraków Mapa

Cena:
60 zł - 150 zł

wynik w 2 dni

TK, RTG

Piwna 22, Kraków Mapa

Cena:
60 zł - 150 zł

wynik w 2 dni

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

USG, RM, TK, RTG

Sokołowskiego 19, Kraków Mapa

Cena:
od 70 zł

wynik w 5 dni

Cena:
60 zł - 150 zł

Czas oczekiwania na badanie około 1 dzień wynik w 1 dzień

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie
Cena:
60 zł - 150 zł

wynik w 2 dni

Badanie dostępne tego samego dnia wynik tego samego dnia

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

USG, RTG

os. Piastów 40, Kraków Mapa

Cena:
40 zł - 60 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie
Cena:
40 zł - 55 zł

Badanie dostępne tego samego dnia wynik tego samego dnia

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie
Cena:
45 zł - 70 zł

Badanie dostępne tego samego dnia wynik tego samego dnia

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Informacje o badaniu RTG klatki piersiowej w mieście Kraków

RTG klatki piersiowej - na czym polega badanie?

Rentgen klatki piersiowej polega na prześwietleniu ciała przez promieniowanie jonizujące i przechwyceniu obrazu na kliszy lub elektronicznej, cyfrowej matrycy. RTG zalecane jest stosunkowo często w wielu przypadkach diagnostycznych z uwagi na wysoką dostępność i przystępną cenę. Jest bezbolesne i szybkie, po wykonaniu zdjęcie może być odebrane od razu, a opis wykonany przez lekarza dostępny jest najczęściej od kilku godzin do kilku dni po badaniu. Rentgen nie powinien być robiony zbyt często u jednego pacjenta, gdyż niewielkie dawki promieniowania pochłaniane przez organizm w trakcie badania nie są bez znaczenia dla zdrowia w szerszej perspektywie. RTG klatki piersiowej sprawdzi się przy diagnostyce i leczeniu zmian oraz chorób płuc, serca i układu krążenia, kości oraz narządów w danym obrębie.


Gdzie w Krakowie można zrobić rentgen klatki piersiowej?

Stolica Małopolski jest znana ze specjalistycznej opieki medycznej, obejmującej również profesjonalną diagnostykę. W Krakowie jest wiele placówek oferujących RTG klatki piersiowej, zarówno w ramach NFZ jak i prywatnej usługi medycznej. Doskonała komunikacja miejska oraz przystępne lokalizacje pozwalają na szybkie dotarcie do wybranych gabinetów diagnostycznych. Wysokiej klasy nowoczesny sprzęt obsługiwany przez doświadczonych lekarzy i techników zapewniają bezpieczne i komfortowe wykonywanie badań. Jedną z polecanych przez pacjentów w licznych opiniach placówek do wykonania RTG klatki piersiowej w Krakowie jest klinika EFFI Orthopedic Clinic. Oferuje profesjonalną diagnostykę obrazową RTG w oparciu o nowoczesny sprzęt cyfrowy marki MULTIX FUSION. Proponuje szybkie terminy badań bez kolejek, zwykle do dwóch dni. Samo badanie można bezpośrednio po wykonaniu skonsultować z lekarzem, a opis dostępny jest w ciąg 5 dni roboczych, również online. Placówka mieści się w Krakowie przy ulicy Sokołowskiego 19 i dysponuje dużym, bezpłatnym parkingiem bezpośrednio przed kliniką. Pacjenci chcący wykonać badanie RTG klatki piersiowej korzystają często również z usług świadczonych przez Prywatne Gabinety Ortopedyczno-Rehabilitacyjne w Krakowie. To placówka z nowoczesnymi pracowniami rentgenowskimi mieszczącymi się przy ulicy Padniewskiego 18 oraz przy ulicy Piwnej 22. Badania wykonywane są w standardzie cyfrowym ograniczającym dawki promieniowania. Wyniki - opisy badań RTG w atrakcyjnych cenach dostępne są do trzech dni od momentu wykonania, zaś sam obraz można otrzymać na płycie CD bezpośrednio po zakończeniu badania.


Kraków - ile kosztuje RTG klatki piersiowej?

Za badanie rentgenowskie klatki piersiowej w Krakowie trzeba zapłacić od 30 do nawet 150 złotych. Szeroki zakres cen uzależniony jest od kilku czynników. Jednym z nich jest miejsce wykonania badania, a co za tym idzie - sprzęt oraz obsługa. Wpływ na cenę może mieć również czas oczekiwania na wyniki RTG - za błyskawiczny opis w ciągu 2-3 godzin zwykle trzeba zapłacić więcej. Rentgen klatki piersiowej może być wykonany na różne sposoby - AP, PA albo boczny, lub też obejmować określoną ilość zdjęć, co także ma wpływ na cenę. W ściśle uzasadnionych przypadkach prześwietlenie klatki piersiowej może wymagać podania kontrastu, co również może wpływać na koszt wykonania badania.


Czy w Krakowie można wykonać rentgen klatki piersiowej na NFZ?

Kraków oferuje badania rentgenowskie klatki piersiowej zarówno na NFZ, jak i w ramach prywatnej diagnostyki. W obydwu przypadkach wykonanie badania wymaga posiadania skierowania od lekarza. Badanie RTG klatki piersiowej na NFZ dostępne jest w wybranych placówkach, które najczęściej dysponują określoną pulą środków na diagnostykę i prowadzą zapisy - kolejki na badanie. Stąd czas oczekiwania na wolny termin może być wydłużony, nie zawsze też jest on korzystny dla pacjenta. Dlatego wiele osób decyduje się na wykonanie badania odpłatnie, w prywatnych placówkach oferujących najwyższą jakość usług medycznych i niedalekie wolne terminy ich wykonania.


Jak umówić się na RTG klatki piersiowej w Krakowie przez internet?

Termin na badanie rentgenowskie klatki piersiowej w Krakowie można zarezerwować przez serwis Badania.znanylekarz.pl. To wyjątkowo proste i intuicyjne działanie. Można wybrać wśród placówek dostępnych na portalu najbardziej odpowiadające miejsce - nowoczesnym sprzętem, przystępną ceną, uznanymi specjalistami albo w dogodnym miejscu. Przy placówkach udostępniających kalendarz rezerwacji online informacje o wolnym terminie znajdują się bezpośrednio na stronie. Należy wybrać pasującą datę oraz godzinę z aktualnie dostępnych. Następnie uzupełnia się formularz z niezbędnymi danymi pacjenta, w tym także danymi do kontaktu. Po potwierdzeniu zapoznania się z regulaminem portalu oraz wyrażeniu zgodny na przekazanie danych do placówki medycznej termin może zostać zarezerwowany. Serwis automatycznie przypomni o zbliżającym się terminie badania. Należy pamiętać, że RTG klatki piersiowej zgodnie z aktualnymi przepisami wymaga skierowania od lekarza. Umawiając się na badanie przez internet, można zaoszczędzić sporo czasu i w wygodny sposób wybrać najbardziej pasującą placówkę oraz termin.


Jak przygotować się do badania RTG?