Rezonans Stawu Kolanowego - Warszawa

Rezonans Stawu Kolanowego nazywany również:

Rezonans kolana

RM

Wałowa 3, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
630 zł

wynik w 7 dni

RM

aleja Zjednoczenia 36, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
640 zł

wynik w 5 dni

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

RM, TK, RTG

ul. Bobrowiecka 9/Budynek B, Warszawa Mapa

(46) Moc 3 Tesla

Aparat 3.0T - korzyści

Cyfrowy aparat o polu magnetycznym 3 tesli jest rozwiązaniem w pełni przystosowanym do badań w zakresie ortopedii, kardiologii i neurologii. System pozwala na:

  • poprawę o 40% stosunku sygnału do szumu
  • skrócenie czasu trwania badania
  • poprawę jakości diagnostycznej

Budowa aparatu

Aparat 3.0T opracowany jest dla szerokiej grupy pacjentów, zróżnicowanej pod względem wieku, budowy ciała i kondycji fizycznej. Oferuje badanym wygodne przebywanie wewnątrz urządzenia:

  • Otwór o znacznej średnicy zapewnia więcej przestrzeni i pomaga zmniejszyć odczuwany niepokój.
  • Inteligentne oprogramowanie zmniejsza liczbę koniecznych powtórzeń, co poprawia spójność i szybkość badania.
  • Konstrukcja cewki cyfrowej pozwala znacząco zmniejszyć jej wagę i ograniczyć konieczność zmiany pozycji przez pacjenta podczas wielu badań.
  • Redukcja szumu akustycznego docierającego do pacjenta sięga nawet ponad 80%.

Jakość obrazu

Rezonans magnetyczny 3.0T, w porównaniu do 1.5T, zapewnia lepszą, bardziej spójną jakość obrazu. Aparat pozwala na rozszerzanie funkcjonalności magnetycznej na nowe obszary obrazowania magnetycznego, w tym w badaniach całego ciała w onkologii.


Źródło: Centrum Medycyny Sportowej

Cena bez kontrastu:
650 zł

wynik w 10 dni

USG, RM

Prosta 69, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
650 zł

wynik w 7 dni

RM, TK

ul. Goszczyńskiego 1, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 700 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM

ul. 1 Sierpnia 8, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 700 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Cegłowska 80, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 700 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

Fieldorfa 40, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 700 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

ul. Kasprzaka 17, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 700 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM

ul. Niekłańska 4/24, Warszawa Mapa

Cena bez kontrastu:
od 700 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny stawu kolanowego w mieście Warszawa

Co warto wiedzieć o rezonansie kolana?

Rezonans magnetyczny to bezbolesne badanie, które jako jedyne pozwala szczegółowo zobrazować wszystkie naraz struktury tworzące staw kolanowy. Wykonuje się go, gdy inne techniki nie przyniosą odpowiedzi na pytanie o przyczynę dolegliwości w obrębie kolan, jak również w celu lepszego przygotowania do operacji w tej okolicy czy po to, aby skontrolować postępy leczenia. W rezonansie nie używa się szkodliwego promieniowania, można go więc powtarzać dowolnie często. Jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży (po uprzednim potwierdzeniu z lekarzem) i dzieci, dlatego w ich przypadku nieraz zastępuje obarczone pewnym ryzykiem badania takie jak RTG albo tomografia.


Rezonans magnetyczny stawu kolanowego w Warszawie – gdzie można go zrobić?

W Polsce jednym z miast, w których najłatwiej zapisać się na badanie kolana metodą rezonansu magnetycznego, jest Warszawa. Ośrodków diagnostycznych dysponujących odpowiednim sprzętem i wysoko wykwalifikowaną kadrą do jego obsługi jest tu aż 25. Lokalizacja placówek pozwala z nich korzystać mieszkańcom różnych dzielnic, jak również pacjentom dojeżdżającym z miejscowości, gdzie rezonans stawu kolanowego jest nieco słabiej dostępny.


Które warszawskie placówki oferują rezonans magnetyczny kolan?

Osoby, które chcą zbadać kolana w technice rezonansu, mogą to zrobić chociażby w Centrum Medycyny Sportowej przy ul. Wawelskiej. Oferuje ono zarówno diagnostykę, jak i leczenie – w tym operacyjne – a także rehabilitację. Usługi świadczone przez CMS cenią sobie nie tylko sportowcy, ale też ludzie po prostu aktywni fizycznie czy pacjenci z przeróżnymi dysfunkcjami układu ruchu. Oprócz rezonansu magnetycznego kolan w Centrum wykonać można m.in. rezonans głowy czy rezonans całego kręgosłupa, jak również USG, RTG oraz tomografię komputerową.

Placówką wyspecjalizowaną stricte w rezonansie magnetycznym jest z kolei MRI Diagnostyka. Znajduje się w Warszawie tuż przy stacji metra Stare Bielany, wyposażona jest zaś w nowoczesny aparat do rezonansu o mocy 1,5T. Jego konstrukcja pozwala badać osoby otyłe, mocno umięśnione i te cierpiące na klaustrofobię, co potrafi być mocno utrudnione w przypadku standardowej maszyny. Jest to też pierwsze na rynku urządzenie, które umożliwia tworzenie trójwymiarowych modeli anatomicznych kolan w wysokiej rozdzielczości (dzięki tzw. sekwencjonowaniu GOKnee3D). Warto przy tym nadmienić, że rezonans kolan – a także m.in. rezonans nadgarstka czy rezonans stawu skokowego – wykonuje się tu nawet u dzieci, którym podczas procedury mogą towarzyszyć rodzice. W obu wymienionych placówkach na wynik rezonansu stawu kolanowego czeka się około tygodnia.

Szybciej, bo już po 5 dniach, odebrać je można w Centrum Diagnostyczno-Medycznym „Radio Medica” przy ul. Bobrowieckiej (Mokotów). Pracujący w nim specjaliści dbają o to, by zapewnić pacjentom z Warszawy i okolic maksimum komfortu poprzez włączenie nawiewu lub relaksującej muzyki albo przeprowadzenie badania w pozycji tzw. odwróconej. Zaawansowany sprzęt o mocy aż 3T przystosowany jest do wykonywania nie tylko rezonansu kolan, ale też choćby rezonansu kręgosłupa czy cholangiografii MR (rezonans magnetyczny dróg żółciowych). Do centrum zgłaszają się ponadto osoby ze skierowaniem na prześwietlenie RTG czy tomografię komputerową.


Ile wynosi cena rezonansu magnetycznego kolana w Warszawie?

Za rezonans stawu kolanowego w stolicy zapłacić trzeba od ok. 500 zł do przeszło 1000 zł, zależnie od ośrodka, w którym badanie ma być wykonywane. Na cenę wpływają takie czynniki jak renoma placówki, a także rodzaj i stopień zaawansowania technicznego wykorzystywanej tam aparatury. Koszt rezonansu wzrasta też o średnio 200 zł, jeśli przeprowadza się go z użyciem tzw. kontrastu, czyli substancji dodatkowo poprawiającej widoczność obrazowanych struktur. Warto w tym miejscu wspomnieć, że środki kontrastowe podaje się zwykle dożylnie, przez założony osobie badanej wenflon, w przypadku rezonansu kolan mogą jednak zostać również wstrzyknięte bezpośrednio do stawu.


Czy na rezonans stawu kolanowego w Warszawie potrzebne jest skierowanie?

Skierowanie na rezonans magnetyczny stawu kolanowego jest niezbędne jedynie wtedy, gdy badanie przeprowadza się z użyciem kontrastu. Pacjent musi też wyrazić na nie wówczas pisemną zgodę, jako że środki kontrastowe nie są zupełnie obojętne dla zdrowia. Sam rezonans jest na tyle bezpieczny, że w wielu prywatnych placówkach można zrobić go bez skierowania. Rezonans kolan na NFZ w Warszawie oczywiście natomiast wymaga skierowania zawsze. Z uwagi na ten fakt – a także relatywnie długi czas oczekiwania na wolne terminy – wiele osób decyduje się wykonać badanie w ramach niepublicznej opieki zdrowotnej.


Jak umówić się na rezonans magnetyczny kolana w Warszawie przez internet?

Warszawa to miasto idące z duchem czasu, co znajduje odzwierciedlenie także w technologiach wykorzystywanych przez tutejsze placówki medyczne. Coraz więcej z nich proponuje swoim pacjentom możliwość zapisania się na rezonans kolan online, np. przez serwis ZnanyLekarz Badania. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające nie tylko zarezerwować dogodny dzień i godzinę badania w ośrodku zlokalizowanym niedaleko miejsca zamieszkania czy pracy, ale też sprawdzić wcześniej ceny w poszczególnych placówkach i je porównać. Zamiast udawać się wszędzie osobiście czy odbywać szereg rozmów telefonicznych, można zaoszczędzić ogromną ilość czasu i wszystko załatwić przez internet, w zaledwie kilka minut.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?