Rezonans Jamy Brzusznej - Łódź

Rezonans Jamy Brzusznej nazywany również:

Rezonans wątroby, Rezonans nadbrzusza, Rezonans jelita cienkiego,

Rezonans żołądka, Rezonans brzucha, Rezonans układu pokarmowego, Rezonans trzustki, Rezonans pęcherzyka żółciowego, Rezonans jelita, Rezonans podbrzusza

RM, TK, Endoskopia

Bazarowa 9, Łódź Mapa

Cena bez kontrastu:
269 zł

wynik w 7 dni

USG, RM, TK, RTG

Limanowskiego 47, Łódź Mapa

Cena bez kontrastu:
269 zł

wynik w 7 dni

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

RM

ul. Przędzalniana 66, Łódź Mapa

Cena bez kontrastu:
od 780 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM

ul. Milionowa 14, Łódź Mapa

Cena bez kontrastu:
od 780 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Cena bez kontrastu:
od 780 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM, TK

Szparagowa 10, Łódź Mapa

Cena bez kontrastu:
520 zł
Cena z kontrastem:
650 zł

wynik w 7 dni

RM, TK

ul. Okólna 181, Łódź Mapa

Cena z kontrastem:
650 zł

wynik w 7 dni

RM

ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 3, Łódź Mapa

Cena z kontrastem:
650 zł

wynik w 7 dni

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny jamy brzusznej w mieście Łódź

Kiedy zalecany jest rezonans magnetyczny jamy brzusznej?

Szczegółowy rezonans magnetyczny brzucha to badanie obrazujące zalecane w diagnostyce chorób różnorodnych narządów wewnętrznych zlokalizowanych w obrębie jamy brzusznej, nadbrzusza lub podbrzusza. Jako nieinwazyjne i bezpieczne działanie RM jamy brzusznej może być wykonywane w toku leczenia wielokrotnie. Sprawdza się przy konieczności uzyskania szczegółowego obrazu wątroby, jelit, żołądka, trzustki albo pęcherzyka żółciowego, przy podejrzeniu schorzeń lub konieczności ich wykluczenia albo oceny stanu zaawansowania choroby.


Łódź - gdzie zrobić rezonans magnetyczny jamy brzusznej?

Miasto wojewódzkie Łódź położone jest w centralnej części Polski, jest trzecim po Warszawie oraz Krakowie najludniejszym miastem na terenie kraju. To duży ośrodek akademicki, przemysłowy i kulturalny, dlatego również usługi medyczne stoją w nim na wysokim poziomie. Dzięki doskonałej komunikacji oraz dostępie do wielu centrów medycznych w Łodzi można liczyć na profesjonalną obsługę i wykonywanie rezonansu magnetycznego jamy brzusznej z opisem w pełni kompleksowy sposób. Nowoczesny sprzęt obsługiwany przez doświadczonych diagnostów to gwarancja jakości i niezawodności. Zalecane przez lekarza badanie RM jamy brzusznej w Łodzi możesz wykonać na przykład w Centrach Medycznych Medyceusz, które wyróżniają się ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku usług medycznych. Pracownie mieszczą się w dogodnych lokalizacjach na terenie miasta - przy ulicach Bazarowej 9, Herlinga-Gruzińskiego 61, Spornej 83, a także Limanowskiego 4. Nowoczesny sprzęt obsługiwany jest przez wykwalifikowaną kadrę techników elektroradiologii. Dzięki kompetentnemu zespołowi lekarzy radiologów opisy wykonywanych badań są rzetelne i terminowe. W jednym miejscu można wykonać badania diagnostyczne z wyjątkowo szerokiego zakresu. Równie wysoki poziom usług diagnostycznych w zakresie rezonansu magnetycznego jamy brzusznej w mieście Łódź możesz uzyskać korzystając z oferty Salve Medica. Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem i sprawdzoną kadrą specjalistów. Firma obecna jest na rynku od ponad 15 lat, stale ciesząc się dobrymi opiniami wśród pacjentów. Pracownia mieści się przy ulicy Szparagowej 10, jest dostępna w szerokim zakresie godzinowym pozwalającym na umówienie wizyty w dogodnym terminie i porze. Bez trudu można dojechać na miejsce samochodem, a także liniami tramwajowymi oraz autobusowymi.


Jak zapisać się na rezonans jamy brzusznej w Łodzi przez internet?

Zapisy na konkretny termin rezonansu magnetycznego jamy brzusznej, podbrzusza czy nadbrzusza w Łodzi możliwe są z wykorzystaniem sieci Internet. Szybko, bez kolejek i zbędnego oczekiwania - taka forma rezerwacji terminu jest dostępna przez serwis Badania.znanylekarz.pl. To portal pozwalający odnaleźć sprawdzone punkty wykonujące badania z wielu różnych medycznych dziedzin. Aby zapisać się na rezonans jamy brzusznej w Łodzi, należy wskazać ten właśnie typ badania oraz miasto. Można skorzystać z wyszukiwarki. Następnie wystarczy odnaleźć na liście placówek wykonujących RM brzucha wybraną pracownię, a następnie wybrać ze znajdującego się na stronie kalendarza dogodny termin i godzinę. Zapis wykonuje się na konkretny rodzaj badania, które należy wskazać w pierwszej kolejności. Konieczne jest również podanie danych pacjenta, w tym danych kontaktowych. W zależności od placówki, jeżeli badanie ma być wykonane z kontrastem, może być konieczny również wcześniejszy kontakt telefoniczny. Wybór określonej daty i godziny badania należy potwierdzić. Serwis w automatyczny sposób przypomina o planowanym rezonansie magnetycznym brzucha w Łodzi w wybranej placówce.


Czy rezonans magnetyczny jamy brzusznej można zrobić w Łodzi bez skierowania?

Kompleksowe obrazowanie jamy brzusznej z użyciem rezonansu magnetycznego w Łodzi jest badaniem nieinwazyjnym. Do jego wykonania nie jest konieczne użycie promieniowania jonizującego, dlatego w odróżnieniu od tomografii komputerowej badanie to nie wymaga skierowania od lekarza. Jest jednak w sytuacji braku skierowania badaniem odpłatnym, wykonywanym komercyjnie. Warto jednak skonsultować się ze specjalistą, zanim wykona się badanie, gdyż być może uzasadnione jest przy jego przeprowadzaniu użycie kontrastu. Podanie substancji cienującej pozwala na jeszcze bardziej precyzyjną diagnostykę, konieczną w podejrzeniu wybranych schorzeń. Na ten rodzaj rezonansu magnetycznego jamy brzusznej z kontrastem w Łodzi, podobnie jak w innych miejscach w Polsce, konieczne jest posiadanie skierowania. Jeżeli dana placówka współpracuje z NFZ i badanie RM jamy brzusznej ma być wykonane z refundacją, skierowanie również będzie potrzebne.


Jaka jest cena rezonansu magnetycznego jamy brzusznej w Łodzi?

Ceny wykonania RM jamy brzusznej w Łodzi zaczynają się od kwoty ok. 210 zł, a w niektórych placówkach może to być koszt nawet ok. 650 złotych. Obejmują one zapis badania oraz jego opis wykonany przez lekarza specjalistę. Ceny badania z kontrastem mogą być wyższe o kolejne 100-200 zł, w zależności od ilości podawanego środka związanej również z wagą pacjenta. Ostateczny koszt wykonania badania jamy brzusznej rezonansem magnetycznym w Łodzi uzależniony jest także od renomy placówki, użytego sprzętu oraz czasu koniecznego do wykonania opisu.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?