Rezonans Całego Kręgosłupa - Wrocław

Rezonans Całego Kręgosłupa nazywany również:

Rezonans kręgosłupa, Rezonans wszystkich odcinków kręgosłupa

USG, RM, TK, RTG, Mammografia

Legnicka 40, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
1250 zł
Cena z kontrastem:
1430 zł

wynik w 2 dni

RM, TK

ul. Piotra Skargi 3, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
od 1350 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

RM

ul. Legnicka 55F, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
od 1350 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

RM

ul. Lekarska 1, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
1350 zł
Cena z kontrastem:
1650 zł

wynik w 5 dni

RM, TK

Krasińskiego 29, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
1500 zł

wynik w 10 dni

USG, RM, TK, Endoskopia, RTG

Pilczycka 144, Wrocław Mapa

Cena bez kontrastu:
1200 zł

wynik w 7 dni

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa w mieście Wrocław

Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa - kiedy jest zalecany?

Rezonans magnetyczny, w skrócie RM czy MRI, wykonany na całej długości kręgosłupa zalecany jest w przypadku występowania lub podejrzenia schorzeń albo urazów w tym obszarze. Sygnały o tym świadczące to na przykład nawracające bóle pleców, drętwienie kończyn, problemy z poruszaniem się, niezdiagnozowane w inny sposób. Mogą one objawiać się bardzo różnorodnie, jednak precyzyjne badanie obrazowe, jakim jest RM całego kręgosłupa, pozwala wykryć ich źródło. Umożliwia ocenę stanu tkanki kostnej oraz tkanek miękkich, jak i wnętrza rdzenia kręgowego. Dzięki temu dla lekarza powstaje możliwość diagnostyki każdego odcinka kręgosłupa - szyjnego, piersiowego czy lędźwiowego, a także pojedynczych kręgów, krążków międzykręgowych czy kanału kręgowego. Badanie jest bezpieczne, nie wykorzystuje promieniowania jonizującego tylko pole magnetyczne. Może być powtarzane wielokrotnie, na przykład w trakcie oceny postępów leczenia.


Wrocław - które placówki medyczne oferują rezonans magnetyczny całego kręgosłupa?

We Wrocławiu jedynie kilka wyspecjalizowanych pracowni diagnostycznych proponuje pełne badanie MRI całego kręgosłupa. Można wybierać wśród najlepszych centrów diagnostyki obrazowej, dysponujących nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą specjalistów. Lokalizacja placówek jest dogodna dla każdego pacjenta - z komfortowym dojazdem komunikacją miejską lub własnym pojazdem. Pracownie dysponują dodatkowymi udogodnieniami dla pacjentów, a także są przystosowane do obsługi osób z niepełnosprawnością, by każdy mógł zostać obsłużony w pełni wygodny sposób. Nowoczesna aparatura do wykonywania rezonansu magnetycznego całego kręgosłupa we Wrocławiu dostępna jest w CDO SKANMEX - Centrum Diagnostyki Obrazowej przy ulicy Krasińskiego 29. To firma o rodzinnej tradycji dbająca na każdym kroku o dobro pacjenta i indywidualne podejście. Placówka dysponuje najbardziej precyzyjnym w tej części Polski aparatem o dużej mocy 3T MAGNETOM Spectra firmy Siemens, a także nowoczesnym tomografem komputerowym. Wykonuje badania komercyjne dzieciom od 8 roku życia, a także dorosłym o wadze do 140 kilogramów. Rezonans magnetyczny wykonywany jest również w soboty, co znacznie ułatwia znalezienie dogodnego terminu. Wyniki na płycie w formie zapisu obrazu można otrzymać bezpośrednio po rezonansie, natomiast czas oczekiwania na opis wynosi od 3 do 10 dni roboczych.  Wielu pacjentów na wykonanie MRI całego kręgosłupa we Wrocławiu wybiera również EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią. Placówka znajduje się przy ulicy Pilczyckiej 144, dysponuje bezpłatnym parkingiem dla pacjentów. Możliwy jest także dogodny dojazd komunikacją miejską. EuroMediCare posiada umowę z NFZ oraz oferuje pełen zakres usług komercyjnych. Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa wykonywany jest na nowoczesnym sprzęcie, 1,5 teslowym aparacie Siemens Healthineers MAGNETON Altea. Pracownia diagnostyki obrazowej otwarta jest od poniedziałku do soboty, oferuje szybkie terminy badań i pełne zaplecze medyczne. Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa - opis badania dostępny jest w ciągu 7 dni od jego wykonania.


Ile wynosi cena rezonansu całego kręgosłupa we Wrocławiu?

Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa we Wrocławiu to koszt rzędu 800 zł - 1380 zł. Średnia cena wynosi około 1200 złotych. Dużo zależy od sprzętu oraz placówki, w którym badanie jest wykonywane. Lokalizacja, doświadczenie pracowników czy dostępność terminów wykonywania rezonansu oraz czas oczekiwania na jego opis również mogą wpływać na ostateczną cenę. Warto zauważyć także, że koszt MRI całego kręgosłupa jest zasadniczo wyższy w przypadku badania z podaniem kontrastu, średnio o 150-300 złotych od badania bez środka cieniującego. Jednak nie każda pracownia diagnostyki obrazowej wykonuje badanie RM kręgosłupa z kontrastem.


Czy na rezonans magnetyczny całego kręgosłupa we Wrocławiu potrzebne jest skierowanie?

Skierowanie na rezonans magnetyczny całego kręgosłupa we Wrocławiu niezbędne jest w przypadku wykonywania badania w ramach NFZ. Powinien wystawić je lekarz specjalista, który pracuje w przychodni specjalistycznej mającej podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. W przypadku badań komercyjnych, wykonywanych odpłatnie, skierowanie przeważnie nie jest konieczne. Może być jednak pomocne, aby przebieg badania był dostosowany do wymagań lekarza, a także w sytuacji, gdy pacjent ma mieć wykonany rezonans magnetyczny całego kręgosłupa z kontrastem. W przypadku konieczności podania środka cieniującego przed MRI należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu oraz zabraniu ze sobą aktualnych wyników badania poziomu kreatyniny we krwi.


Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa we Wrocławiu - jak umówić się online na badanie?

W wielu placówkach diagnostyki obrazowej we Wrocławiu możliwe jest umówienie się na RM całego kręgosłupa przez serwis Badania.znanylekarz.pl. To rozwiązanie szybkie i proste. Sam proces zapisu polega na wyborze konkretnego rodzaju badania, placówki oraz terminu. Po zatwierdzeniu uzupełnia się dane pacjenta, w tym także numer kontaktowy. Dzień przed badaniem pacjent otrzymuje przypomnienie z niezbędnymi informacjami. Na portalu Badania.znanylekarz.pl można porównać wiele ofert sprawdzonych placówek, zweryfikować cenniki i dogodne wolne terminy. To także miejsce, gdzie można podzielić się opinią albo sprawdzić komentarze wystawione przez innych pacjentów.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?