Rezonans Magnetyczny - Kielce

Badanie dostępne tego samego dnia wynik tego samego dnia

Sprawdź ceny

USG, RM, TK

Klonowa 55/33, Kielce Mapa

Badanie dostępne tego samego dnia wynik tego samego dnia

Sprawdź ceny

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Sprawdź ceny

Badanie dostępne tego samego dnia wynik tego samego dnia

Sprawdź ceny

Informacje o badaniu Rezonans magnetyczny w mieście Kielce

Rezonans magnetyczny - co to za badanie?

Badanie rezonansem magnetycznym (RM, MRI) bazuje na użyciu praktycznie obojętnych dla zdrowia fal radiowych w połączeniu z polem magnetycznym. W ten sposób dzięki nowoczesnemu sprzętowi diagnostycznemu można uzyskać precyzyjny obraz wybranej części wnętrza ciała bez użycia promieniowania jonizującego. Rezonans magnetyczny jest bezpieczną bezbolesną i nieinwazyjną procedurą, dlatego może być powtarzany często, w procesie diagnostyki oraz leczenia wielu schorzeń czy urazów. Stosowany jest u dorosłych, dzieci, a także osób w podeszłym wieku. Rezonans magnetyczny może być także wykonywany u kobiet w ciąży, przy czym zwykle w II i III trymestrze.


Gdzie w Kielcach można wykonać badanie rezonansem magnetycznym?

Dostępność usług medycznych w Kielcach oraz ich jakość plasują się na wysokim poziomie. Odpowiadają za nie placówki prywatne oraz miejsca mające kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Komunikacja publiczna pozwala na dotarcie pacjentom w niemal każde miejsce, dlatego wykonywanie badań diagnostycznych nie stwarza większego problemu. Również rezonans magnetyczny w Kielcach można zrealizować w kilku sprawdzonych miejscach. Badanie wykonywane na wysokiej klasie nowoczesnym sprzęcie obsługiwanym przez doświadczonych profesjonalistów pomaga w szerokiej diagnostyce wielu chorób. Polecaną przez pacjentów placówką jest Affidea Kielce. Gabinety diagnostyczne mieszczą się w dwóch punktach, przy ulicy Szydłówek 10 oraz ulicy Jagiellońskiej 72. Są otwarte od poniedziałku do piątku, od 8 do 20 godziny, dzięki czemu na badanie można zapisać się w najbardziej pasującej porze. Placówka wykonuje także badania mammograficzne oraz tomograficzne. Udostępnia możliwość zapisów online, dzięki czemu proces rejestracji jest szybki i bezpieczny. W Affidea Kielce można wykonać rezonans magnetyczny każdej wymagającej badania części ciała - głowy, szyi, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, kręgosłupa, MRI piersi czy kończyn oraz stawów. Badanie oraz wynik mogą być dostępne już tego samego dnia, w którym zostały wykonane. Szybkie i precyzyjne badania wykonywane są także w pracowni Rezonansu Magnetycznego Kielce. Placówka Rezonans Kielce istnieje na rynku świętokrzyskich usług medycznych od 2010 roku. Wyróżnia ją na rynku usług medycznych innowacyjność i najwyższy poziom usług. Oferuje między innymi diagnostykę płodu rezonansem magnetycznym, RM whole body pomagające we wczesnej diagnozie zmian chorobowych, specjalną technikę PROPELLER dla dzieci, a także standardowe badania diagnostyczne. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku od 7 do 22 oraz w soboty, od 8 do 20. Pracownia mieści się przy ulicy Zagnańskiej 77. Profesjonalne indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że z usług gabinetu korzysta wielu pacjentów.


Rezonans magnetyczny w Kielcach na NFZ

RM w Kielcach dostępny jest zarówno w prywatnych placówkach, jak i tych mających podpisaną umowę z NFZ. W sytuacji, gdy pacjent posiada skierowanie od specjalisty i chce wykonać badanie w ramach ubezpieczenia NFZ, powinien udać się do pracowni diagnostycznej współpracującej z Funduszem Zdrowia. Bez skierowania badanie rezonansem magnetycznym w wybranych placówkach jest możliwe, ale jedynie z pełną odpłatnością. Warto mieć na uwadze, że czas oczekiwania na badanie finansowane z NFZ może być znacznie dłuższy niż w przypadku zapisania się na diagnostykę prywatnie. W sytuacji, gdy badanie RM wymaga podania kontrastu, dodatkowo konieczne jest wykonanie badań określających poziom kreatyniny we krwi. Wskazuje on na poprawność pracy nerek, których właściwe funkcjonowanie jest konieczne do wydalenia kontrastu z organizmu po badaniu.


Jak zapisać się na rezonans magnetyczny w Kielcach przez internet?

Wiele nowoczesnych placówek diagnostycznych dla wygody i bezpieczeństwa pacjentów udostępnia rejestrację na badania online. Jest to możliwe również poprzez portal Badania.znanylekarz.pl, który skupia sprawdzone ośrodki diagnostyczne w największych miastach Polski. W jednym miejscu możesz sprawdzić dostępne placówki oraz najbliższe wolne terminy. Proces zapisania się na badanie jest wyjątkowo prosty. Wystarczy wybrać termin i godzinę, uzupełnić dane pacjenta, informacje kontaktowe oraz potwierdzić chęć zapisu. Przed badaniem zostanie wysłane przypomnienie, aby nie pominąć daty. Rejestracja online pozwala zachować bezpieczeństwo oraz oszczędzić mnóstwo czasu. Dostępne terminy są aktualne, a ich wybór pozwala na rezerwację badania w dogodnym czasie.


Kielce - ile kosztuje tutaj rezonans magnetyczny?

Ceny rezonansu magnetycznego - MRI Kielce wahają się od około 300 do nawet 1000 złotych. Głównym czynnikiem mającym wpływ na cenę jest rodzaj badanego obszaru ciała. Przykładowo ceny rezonansu magnetycznego głowy zaczynają się już od 300 złotych, a za rezonans stawu kolanowego w Kielcach trzeba zapłacić przynajmniej 500 PLN. Nie bez znaczenia jest także wybrana placówka oraz sprzęt, jakim dysponują. Warto pamiętać, że badanie RM w Kielcach, podobnie jak w innych miejscach, może być wykonane z podaniem kontrastu. Wtedy cena diagnostyki wzrasta, średnio o około 200 złotych. Placówki oferujące wynik badania w krótkim czasie mogą mieć również nieco wyższe cenniki rezonansu magnetycznego.


Jak przygotować się do badania Rezonans magnetyczny?

Głowa i szyja

Rezonans magnetyczny Angiografia głowy
Rezonans magnetyczny głowy
Rezonans magnetyczny głowy z oceną kątów mostowo-móżdżkowych
Rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego
Rezonans magnetyczny oczodołów
Rezonans magnetyczny przysadki
Rezonans magnetyczny stawów skroniowo-żuchwowych
Rezonans magnetyczny szyi
Rezonans magnetyczny twarzoczaszki
Rezonans magnetyczny zatok

Kończyny i stawy

Rezonans magnetyczny nadgarstka
Rezonans magnetyczny podudzia
Rezonans magnetyczny przedramienia
Rezonans magnetyczny ramienia
Rezonans magnetyczny stawów krzyżowo-biodrowych
Rezonans magnetyczny stawu barkowego
Rezonans magnetyczny stawu biodrowego
Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
Rezonans magnetyczny stawu łokciowego
Rezonans magnetyczny stawu skokowego
Rezonans magnetyczny stopy
Rezonans magnetyczny uda

Korpus

Rezonans magnetyczny Cholangiografia
Rezonans magnetyczny jamy brzusznej
Rezonans magnetyczny klatki piersiowej
Rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego
Rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego (Th)
Rezonans magnetyczny łopatki
Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej
Rezonans magnetyczny nadnerczy
Rezonans magnetyczny prostaty
Rezonans magnetyczny serca