USG, Endoskopia

Poliklinika Doktora Bessera

ul. Sucha 7a, Sosnowiec Mapa

Zadzwoń 32 758 15 08

USG jamy brzusznej

Cena:
100 zł

wynik tego samego dnia

Nasze pracownie

USG

Pozostałe pracownie

Endoskopia

O nas

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Poliklinika Doktora Bessera" jest placówką prywatną działającą na terenie Sosnowca od 1986 roku.

Obecnie w naszej poliklinice świadczone są usługi wielospecjalistyczne m.in. w dziedzinach medycyny: chirurgii naczyń, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, chorób płuc, endokrynologii, gastroenterologii, hematologii, hepatologii, kardiologii, laryngologii, leczenia otyłości, leczenia osteoporozy, nefrologii, neurochirurgii, neurologii, ortopedii, psychiatrii, psychologii, reumatologii, urologii, masaże, rehabilitacja, psychoterapia.

Na życzenie pacjenta, zabiegi wykonujemy ze znieczuleniem miejscowym i ogólnym.

Uruchomiliśmy sale zabiegowe, punkt zastrzykowy, laboratorium oraz rehabilitację.

<p>Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Poliklinika Doktora Bessera" jest placówką prywatną działającą na terenie Sosnowca od 1986 roku. </p><p> Obecnie w naszej poliklinice świadczone są usługi wielospecjalistyczne m.in. w dziedzinach medycyny: chirurgii naczyń, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, chorób płuc, endokrynologii, gastroenterologii, hematologii, hepatologii, kardiologii, laryngologii, leczenia otyłości, leczenia osteoporozy,&nbsp;nefrologii, neurochirurgii, neurologii, ortopedii, psychiatrii, psychologii, reumatologii, urologii, masaże, rehabilitacja, psychoterapia. </p><p> Na życzenie pacjenta, zabiegi wykonujemy ze znieczuleniem miejscowym i ogólnym.</p><p> Uruchomiliśmy sale zabiegowe, punkt zastrzykowy, laboratorium oraz rehabilitację.</p>

Badania i cennik

Usg

wynik tego samego dnia

Usg Jamy Brzusznej

Cena: 100


Usg Doppler Aorty Brzusznej

Cena: 230


Usg Doppler Tętnic 1 Kończyny Dolnej/Górnej

Cena: 230


Usg Doppler Tętnic 2 Kończyn Dolnych/Górnych

Cena: 230


Usg Doppler Tętnic Szyjnych

Cena: 230


Usg Jąder

Cena: 150 - 200 zł


Usg Ortopedyczne

Cena: 180


Usg Piersi

Cena: 150


Usg Stawu Barkowego

Cena: 180


Usg Stawu Biodrowego

Cena: 180


Usg Stawu Kolanowego

Cena: 180


Usg Stawu Skokowego

Cena: 180


Usg Stawu Łokciowego

Cena: 180


Usg Tarczycy

Cena: 250


Usg Układu Moczowego

Cena: 150 - 200 zł


Usg Węzłów Chłonnych

Cena: 100 - 200 zł


Usg Ślinianek

Cena: 60


Endoskopia

wynik tego samego dnia

Gastroskopia

Cena ze znieczuleniem ogólnym: 710 Cena ze znieczuleniem miejscowym: 360


Gastroskopia I Kolonoskopia

Cena ze znieczuleniem miejscowym: 910 - 1580 zł Cena ze znieczuleniem ogólnym: 1360 - 2030 zł


Kolonoskopia

Cena ze znieczuleniem ogólnym: 950 - 1620 zł Cena ze znieczuleniem miejscowym: 550 - 1300 zł

Lokalizacja

Adres

ul. Sucha 7a, Sosnowiec

https://poliklinika-besser.pl/

Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek od 9:00 do 19:00

Pytania do placówki

Jakie środki ostrożności stosujecie ze względu na obecność COVID-19?

Na teren Polikliniki należy wchodzić w maseczce i po dezynfekcji rąk przy wejściu.  Prosimy zachować 2 metrowy odstęp między osobami oczekującymi w kolejce i w poczekalni. Odstępy czasowe między wizytami.


Jakie metody płatności przyjmujecie?

Gotówka, karta.


W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

Opis badania dostępny od razu, wynik histopatologii po ok. 5 tygodniach.


Czy Wasza placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami?

Tak, posiadamy podjazd dla wózków i wózek.


Jak się przygotować do badania Endoskopia?

Najważniejsze informacje:

 • Każde badanie, które ma być wykonane w  narkozie, możliwe jest po odbyciu wizyty lekarskiej w PDB kwalifikującej do zabiegu.
 • Na kolonoskopię prosimy ubrać się  w wygodny strój i buty.
 • Po narkozie nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych.


Należy posiadać aktualne wyniki badań laboratoryjnych:

 • grupa krwi i Rh
 • morfologia + płytki krwi
 • czas kaolinowo-kefalinowy
 • zawartość protrombiny


Przygotowanie do kolonoskopii :

Tydzień przed badaniem należy:
przerwać przyjmowanie następujących leków: 

 • preparatów żelaza 
 • leków antyagregacyjnych - Aspiryna, Acard, Ticlid, itp. – nie nalezy przestać ich przyjmować bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, który zlecił stosowanie w/w leków 
 • leków przeciwzakrzepowych – należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie przeciwzakrzepowe w celu zmiany terapii.

Trzeci i drugi dzień przed badaniem:
Dieta lekkostrawna pozbawiona świeżych owoców, warzyw, ciemnego pieczywa i innych produktów ciężkostrawnych. Nie zaleca się spożywania  owoców i warzyw pestkowych, takich jak winogrona, pomidory, kiwi, truskawki oraz pestek, siemienia lnianego i maku. Pestki i nasiona mogą przykleić się do powierzchni jelita i utrudniać ocenę w trakcie badania. Ze względu na to, że przyjmowanie preparatu przeczyszczającego rozpoczyna się w południe w dniu poprzedzającym badanie, należy tak zaplanować czas, aby móc od tego momentu do czasu udania się na badanie pozostać w domu.

Dzień przed badaniem:
Do godziny 12:00 dieta niezawierająca mleka, płynna – dokładnie zmiksowane zupy, tzw. zupa krem, kisiel, rosół. Nie należy soków owocowych i napojów gazowanych. Inne płyny można pic w dowolnej ilości. Ostatni posiłek należy przyjąć do godziny 17:00.
Następnie ok godziny 19:00 należy zacząć przygotowania preparatem oczyszczającym wskazanym przez lekarza - np. CitraFleet w następujący sposób: wsypać zawartość saszetki do szklanki zimnej wody, mieszać przez 2 minuty. W przypadku podgrzania się płynu podczas mieszania należy poczekać do ochłodzenia. Wypić zawiesinę. Następnie od razu po wypiciu zawiesiny należy wypić szklankę wody i co 15 minut kolejną szklankę - w sumie 2 litry. 
Od momentu rozpoczęcia picia roztworu nie wolno nic jeść. Można pić dowolną ilość wody mineralnej niegazowanej lub słabej herbaty. Reakcją organizmu na przyjmowanie roztworu będą liczne wypróżnienia. W przypadku trudności z przygotowaniem się do badania, w szczególności w przypadku pogorszenia samopoczucia w trakcie przygotowania, konieczny jest kontakt z lekarzem. Wypróżnienia prawie czystą wodą oznaczają dobre przygotowanie do badania. 

W dniu badania:
Na czczo (nie wolno nic jeść/głodówka), można pić wodę niegazowaną. Przewlekle przyjmowane leki można w tym okresie przyjąć popijając małą ilością wody.

6 godzin przed badaniem wypić roztwór leku CitraFleet przygotowanym jak w dniu poprzedzającym, następnie od razu po wypiciu zawiesiny należy wypić szklankę wody i co 15 minut kolejną szklankę - w sumie 2 litry.

4 godziny przed badaniem nie pić żadnych płynów.

Po zakończeniu badania można jeść normalnie. Jeśli pojawi się dyskomfort - wzdęcia, kurczowe bóle brzucha - należy zastosować leki rozkurczowe typu No-Spa.

Po badaniu:
Po badaniu pacjent może odczuwać wzdęcia i bóle powodowane przez powietrze wprowadzone do jelita podczas badania. Uczucie to mija po oddaniu wiatrów. Po badaniu można jeść i powrócić do normalnej aktywności tego samego dnia.

Na badanie należy przybyć z osobą towarzyszącą i mieć zapewniony środek transportu. 

Przygotowanie do gastroskopii: 
Na 6 godzin przed badaniem nie należy nic jeść. Na 4 godziny przed badaniem nie należy nic pić, palić papierosów, żuć gumy. Przed badaniem należy wyjąć protezy zębowe.
Nie pić w dniu badania kawy, herbaty, przetworów mlecznych, gazowanego.


Cennik dodatkowy:

 • Kolonoskopia: 120 zł pakiet przygotowujący do badania, 50 zł każdy materiał pobrany do badania, gdyby były polipy zamienia się w dodatkowy zabieg polipektomi 550zł.
 • Sigmoidoskopia: 550 zł badanie, 120 zł pakiet przygotowujący do badania, 50 zł każdy materiał pobrany do badania, gdyby były polipy zamienia się w dodatkowy zabieg polipektomi 550zł
 • Wizyta anestezjologiczna przed narkoza - 240 zł
 • Wycinki histopatologiczne - 50 zł/ sztuka


Poliklinika Doktora Bessera