Endoskopia

AVIMED

ul.Gliwicka 159, Katowice Mapa

Zadzwoń 32 708 76 79

Nasze pracownie

Endoskopia

O nas

GRUPA AVIMED to sieć placówek medycznych świadczących kompleksową opiekę medyczną dla Pacjentów. Wieloletnie doświadczenie na rynku usług medycznych, profesjonalny zespół lekarzy, nowoczesny sprzęt medyczny, szeroki zakres oferowanych usług pozwalają nam na świadczenie kompleksowych usług medycznych na wysokim poziomie.

GRUPA AVIMED to miejsce, które oferuje dostęp do przychodni specjalistycznych, zakładu rehabilitacji medycznej, oddziału chirurgii krótkoterminowej, szpitala specjalizującego się w chirurgii, chirurgii plastycznej, ortopedii, urologii i neurochirurgii, poradni leczenia zaburzeń snu oraz pracowni diagnostyki układu pokarmowego.

Pracownia endoskopowa w naszej placówce wykonuje procedury endoskopowe; diagnostyczne i zabiegowe w zakresie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Zabiegi gastroskopii i kolonoskopii mogą być wykonane w znieczuleniu miejscowym i znieczuleniu ogólnym w trybie ambulatoryjnym (pacjent po zabiegu opuszcza placówkę).

Nasze Centra Medyczne AVIMED zapewniają nowoczesne metody leczenia. Ciągle wzbogacamy i rozszerzamy zakres usług, aby sprostać potrzebom i oczekiwaniom naszych Pacjentów.

<p>GRUPA AVIMED to sieć placówek medycznych świadczących kompleksową opiekę medyczną dla Pacjentów. Wieloletnie doświadczenie na rynku usług medycznych, profesjonalny zespół lekarzy, nowoczesny sprzęt medyczny, szeroki zakres oferowanych usług pozwalają nam na świadczenie kompleksowych usług medycznych na wysokim poziomie. </p><p> GRUPA AVIMED to miejsce, które oferuje dostęp do przychodni specjalistycznych, zakładu rehabilitacji medycznej, oddziału chirurgii krótkoterminowej, szpitala specjalizującego się w chirurgii, chirurgii plastycznej, ortopedii, urologii i neurochirurgii, poradni leczenia zaburzeń snu oraz pracowni diagnostyki układu pokarmowego. </p><p><strong>Pracownia endoskopowa w&nbsp;naszej placówce&nbsp;wykonuje procedury endoskopowe;&nbsp;diagnostyczne i zabiegowe w zakresie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Zabiegi gastroskopii i kolonoskopii mogą być wykonane w znieczuleniu miejscowym i znieczuleniu ogólnym w trybie ambulatoryjnym (pacjent po zabiegu opuszcza placówkę).</strong><br></p><p>Nasze Centra Medyczne AVIMED zapewniają nowoczesne metody leczenia. Ciągle wzbogacamy i rozszerzamy zakres usług, aby sprostać potrzebom i oczekiwaniom naszych Pacjentów.</p>

Badania i cennik

Gastroskopia

Cena ze znieczuleniem ogólnym: 720 Cena ze znieczuleniem miejscowym: 390


Gastroskopia I Kolonoskopia

Cena ze znieczuleniem ogólnym: 1420


Kolonoskopia

Cena ze znieczuleniem ogólnym: 860 Cena ze znieczuleniem miejscowym: 530

Lokalizacja

Adres

ul.Gliwicka 159, Katowice

https://szpital.avimed.pl/

Godziny otwarcia

pon.-pt. 8:00-18:00

Wskazówki dojazdu

Bezpośrednio przy placówce znajduje się przystanek autobusowy i tramwajowy: Załęże Dwór, na który można dojechać autobusem nr. 70 oraz tramwajami nr. 7, 20, 43.
Przystanek kolejowy znajduje się 10 min pieszo od placówki - Katowice Załęże. Poradnia posiada również własny parking.

Pytania do placówki

Jakie udogodnienia oferujecie pacjentom?

Udogodnienia jakie oferuje placówka to: duży, bezpłatny parking; dystrybutor z wodą dostępny dla pacjentów w poczekalni; klimatyzowane pomieszczenia; winda; nowoczesny sprzęt do badań.


Czy wykonujecie badania dzieciom?

Badania endoskopowe wykonywane są tylko u dorosłych.


Czy pacjenci z klaustrofobią mogą czuć się bezpiecznie w placówce?

Pacjenci z klaustrofobią nie powinni odczuwać dyskomfortu przebywając w placówce. W budynku znajdują się przestronne wnętrza oraz duże gabinety.


Czy sprzęty diagnostyczne są przygotowane dla osób z otyłością?

Sprzęt diagnostyczny jest przystosowany do 120 kg.


Czy oferujecie pacjentom możliwość przeprowadzenia badania pod narkozą lub ze środkiem uspokajającym?

Badania mogą być wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Przed rozpoczęciem badania lekarz anestezjolog przeprowadza z pacjentem wywiad zdrowotny, analizuje również badania laboratoryjne oraz EKG spoczynkowe, które są obowiązkowe do podania znieczulenia. W trakcie badania pacjentowi zakładany jest wenflon, przez który są podawane leki przeciwbólowe i usypiające. Podczas całego badania nad pacjentem czuwa lekarz anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna. Po zakończeniu badania pacjent dochodzi do siebie na sali wybudzeń pod opieką pielęgniarki. Pacjent podczas badania musi być z osobą towarzyszącą, ponieważ po badaniu, nie może samodzielnie prowadzić pojazdów.


Jakie środki ostrożności stosujecie ze względu na obecność COVID-19?

Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa wszyscy pracownicy poradni, lekarze, pielęgniarki noszą maseczki. Na korytarzach są dostępne dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Pacjenci wchodzący na teren przychodni są zobowiązani do przebywania w maseczkach oraz do dezynfekcji rąk przy wejściu. Zachowane są również odstępy 2 metrowe między pacjentami oczekującymi w kolejce do rejestracji oraz w poczekalniach. Jest również przeprowadzana dezynfekcja gabinetów i korytarzy.


Jakie metody płatności przyjmujecie?

W placówce jest możliwość płatności kartą lub gotówką.


Co wyróżnia Was od innych placówek diagnostycznych?

Grupa Avimed oferuje wykonywanie badań endoskopowych w tygodniu popołudniami oraz w wybrane soboty w miesiącu. Placówka posiada nowoczesną pracownię endoskopową, która umożliwia wykonanie badań diagnostycznych na najwyższym poziomie. Badania wykonywane są przez wykwalifikowany zespół medyczny - lekarze i pielęgniarki z długoletnim stażem w zakresie endoskopii gastroenterologicznej. Cały zespół specjalistów oraz rejestracji dba o najwyższe standardy, komfort i samopoczucie pacjenta od momentu zapisu na badanie.


W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

Wynik kolonoskopii i gastroskopii wydawany jest bezpośrednio po badaniu. Wyniki badań histopatologicznych pobranych wycinków podczas badania wydawane są pacjentowi do 4 tygodni. Centrum AVIMED informuje pacjenta drogą SMSową o wyniku do odbioru.


Czy Wasza placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami?

Placówka jest przystosowana do przyjmowania osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe przed wejściem. W Centrum AVIMED znajduję się winda, która umożliwia przemieszczanie na wyższe piętra budynku oraz toaleta z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.


Czy opis badania ma wpływ na ostateczną cenę?

Opis badania nie ma wpływu na ostateczną cenę.


Jak się przygotować do badania Endoskopia?

Informację o przygotowaniu do badania endoskopowego oraz wszystkie wymagane dokumenty, pacjent otrzymuje drogą mailową z Centrum AVIMED w terminie do 2 tygodni przed planowanym badaniem.


Dodatkowy cennik:

  • Test ureazowy do gastroskopii 50 zł
    Pobranie wycinka do badania histopatologicznego + ocena zmian chorobowych:
    pierwszy 75 zł / każdy kolejny 65 zł

Opinie pacjentów

8
Opinie pacjentów
Ogólna ocena placówki
G
Użytkownik zweryfikowany

Wszyscy byli bardzo uprzejmi, czułam się bezpieczna. Po badaniu lekarz porozmawiał ze mną o wyniku badań i poradził co dalej.


J
Użytkownik zweryfikowany

Obsługa bardzo miła i pomocna. Samo badanie było dokładnie wyjaśnione i przebiegło w bardzo pozytywnej i bezstresowej atmosferze. Polecam !


W
Użytkownik zweryfikowany

Od wejścia do wyjścia wszystko profesjonalnie. Pomocny personel i bardzo kontaktowy lekarz. Polecam


I
Użytkownik zweryfikowany

Badanie przebiegło szybko i profesjonalnie.


M
Użytkownik zweryfikowany

Miły i bardzo pomocny personel. Badanie przebiegło szybko i bez problemu.


M
Użytkownik zweryfikowany

Miesiąc temu kolonoskopia w znieczuleniu, a teraz gastroskopia. Wszystko przebiegło bezproblemowo, obsługa miła, łatwy kontakt z placówką. Szczerze polecam.


R
Użytkownik zweryfikowany

Bardzo profesjonalna obsługa zarówno w rejestracji, jak i przy zabiegu. Empatyczne podejście do pacjenta, pełne informacje od lekarza. Polecam.


M
Użytkownik zweryfikowany

Badanie odbyło się w komfortowych warunkach i zupełnie bez bólu. Panie w rejestracji uprzejme i pomocne.

AVIMED