Mammografia - Kraków

Badanie wymaga skierowania

USG, RM, TK, RTG, Mammografia

Michała Życzkowskiego 29, Kraków Mapa

Cena:
90 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie
Cena:
90 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

RM, Mammografia

Olszańska 5, Kraków Mapa

Cena:
120 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Mammografia

ul. płk. Francesco Nullo 36/U2, Kraków Mapa

Cena:
150 zł

Badanie dostępne tego samego dnia wynik w 7 - 10 dni

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Informacje o badaniu Mammografia w mieście Kraków

Mammografia - co warto o niej wiedzieć?

Mammografia, czyli tak właściwie rentgen piersi, jest podstawowym badaniem obrazowym przesiewowym w kierunku raka piersi. Pozwala na wychwycenie nawet niewielkich zmian, w ich początkowych fazach rozwoju, niewyczuwalnych w samobadaniu czy badaniu palpacyjnym. Diagnostyka wykonywana jest na specjalnym urządzeniu - mammografie. Badanie może powodować dyskomfort lub lekki ból w przypadku wrażliwych piersi z uwagi na konieczność ich unieruchomienia, ściśnięcia przez specjalne płytki. Jest to jednak badanie bezpieczne, w którym przyjmuje się minimalną dawkę promieniowania jonizującego, podobną do ilości przy prześwietleniu zęba. Zalecenia wskazują na konieczność jego wykonywania u kobiet co dwa lata po ukończeniu 40. roku życia, a co roku po 50-tce.


Gdzie w Krakowie można wykonać mammografię?

W stolicy Małopolski, Krakowie, można skorzystać z usług diagnostycznych w wielu centrach medycznych. Dzięki docierającej niemal w każde miejsce w Krakowie komunikacji miejskiej dostęp do usług jest powszechny. Konkurencja sprawia, że sprzęt oraz podejście do pacjenta stoją na wysokim poziomie. Wolne terminy badań w prywatnych placówkach są szybkie, co pozwala reagować w odpowiednim tempie w przypadku jakichkolwiek problemów. Mammografia wykonywana jest w ramach prywatnej opieki zdrowotnej, a także diagnostyki NFZ.  Jednym z miejsc, które chętnie wybierają pacjentki do przeprowadzenia badania mammograficznego w Krakowie, jest Centrum Medyczne ANTONIA. Miejsce to specjalizuje się w chorobach kobiecych i diagnostyce obrazowej. Wykonywane są tu również badania refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pracownia realizuje program podstawowy diagnostyki raka piersi w ramach NFZ - MAMMOGRAFIA bez skierowania, na podstawie kwalifikacji. Placówka mieści się przy ul. płk. Francesco Nullo 36/U2, jest czynna w godzinach 15-18 w poniedziałek, środę oraz piątek. Mammografię w Krakowie można wykonać również w Centrum Medycyny Profilaktycznej. To profesjonalna placówka medyczna mieszcząca się przy ulicy Olszańskiej 5. Dzięki wieloletniej obecności na rynku usług medycznych w Krakowie kompleksowa obsługa pacjentów stoi na najwyższym poziomie. Badanie mammograficzne wykonywane jest przez zespół specjalistów na nowoczesnym cyfrowym aparacie mammograficznym 3D typu Senographe Essential z opcją tomostyntezy. Pozwala to na uzyskanie wysokiej jakości wyników, lepsze zbadanie podejrzanych zmian. Konstrukcja sprzętu oraz nowoczesne technologie powiększają komfort wykonywanego badania i zmniejszają dawkę promieniowania jonizującego niezbędną do przeprowadzenia diagnostyki.


Kraków - czy można tu wykonać mammografię bez skierowania?

W Krakowie skierowanie na mammografię od specjalisty, na przykład onkologa lub ginekologa, jest wymagane, podobnie jak w każdym innym miejscu w Polsce. Ma to związek z faktem, iż podczas badania wykorzystywane jest, choć w niewielkiej ilości, promieniowanie jonizujące. Jednak skierowanie na mammografię nie jest wymagane w przypadku kobiet, które kwalifikują się do bezpłatnych badań w ramach programu profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Dotyczy on ubezpieczonych na NFZ kobiet w wieku 50 - 69 lat, które nie przechodziły wcześniej raka piersi, a ostatnią mammografię robiły przynajmniej dwa lata wcześniej lub rok w przypadku kobiet obciążonych dziedzicznie.


Jak zapisać się przez internet na mammografię w Krakowie?

Na terenie miasta Kraków znajduje się kilkanaście punktów wykonujących badanie mammograficzne. Spora część z nich posiada system rejestracji online, który pozwala na zapisanie się na mammografię przez internet. Jest to możliwe w szczególności poprzez serwis Badania.znanylekarz.pl, który zbiera najlepsze placówki z danego rejonu w jednym miejscu. Można sprawdzić ceny badań, opinie pacjentów o placówce, a także aktualne wolne terminy w wybranych miejscach. Sam proces zapisania się na mammografię w Krakowie za pośrednictwem serwisu Badania.znanylekarz.p jest wyjątkowo prosty i szybki. Wybierasz placówkę, dogodny termin i godzinę, podajesz dane pacjenta, w tym dane kontaktowe. Trzeba jeszcze wyrazić zgodę na przekazanie danych do wskazanej placówki wykonującej badanie oraz potwierdzić zapis. Serwis prześle przypomnienie o nadchodzącym terminie badania, a Ty zaoszczędzisz sporo czasu dzięki szybkiemu zapisaniu się na badanie bez kolejek. Ten sposób jest dodatkowo bezpieczny, nie wymaga bezpośredniego kontaktu z osobami w rejestracji czy oczekiwania na połączenie telefoniczne.


Mammografia w Krakowie - ile kosztuje?

Cena mammografii w Krakowie to średnio 90-120 złotych. Wpływ na koszt wykonania badania może mieć renoma placówki diagnostycznej, jej cennik, a także klasa sprzętu oraz szybki dostęp do wyników. Badanie mammograficzne może być również wykonane w wybranych miejscach bezpłatnie dla pacjentki - w ramach NFZ na skierowanie od specjalisty, albo też w ramach profilaktycznego programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Wpływ na cenę badania może mieć także podanie kontrastu, które w szczególnych przypadkach może być uzasadnione - to mammografia spektralna. Również szczegółowa mammografia 3D - tomosynteza będzie badaniem droższym, gdyż wymaga specjalistycznego, zaawansowanego sprzętu.


Jak przygotować się do badania Mammografia?