Gastroskopia - Warszawa

Endoskopia

ul. Inflancka 4A, Warszawa Mapa

Cena ze znieczuleniem miejscowym:
350 zł

wynik tego samego dnia

USG, Endoskopia

Bursztynowa 2c, Warszawa Mapa

Cena ze znieczuleniem miejscowym:
380 zł
Cena ze znieczuleniem ogólnym:
980 zł

wynik tego samego dnia

Aktualne terminy i bezpieczeństwo

  • Placówki z kalendarzem online są otwarte
  • Stosują się do zasad bezpieczeństwa COVID-19
  • Wszystkie podane terminy online są aktualne

Endoskopia, Mammografia

ul. Klaudyny 26B, Warszawa Mapa

Cena ze znieczuleniem miejscowym:
220 zł

wynik tego samego dnia

Endoskopia

ul. Trakt Brzeski 57B, Warszawa Mapa

Cena ze znieczuleniem miejscowym:
310 zł

wynik w 1 dzień

Endoskopia

ul. Waryńskiego 10A, Warszawa Mapa

Cena ze znieczuleniem miejscowym:
400 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Endoskopia

AL. Wilanowska 333, Warszawa Mapa

Cena ze znieczuleniem miejscowym:
400 zł

Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik


Sprawdź również placówki oddalone od Twojej lokalizacji (do 15km)

Tam też umówisz to badanie w dogodnym terminie

USG, TK, Endoskopia, RTG

ul. Warszawska 197 D, Babice Nowe Mapa

Cena ze znieczuleniem miejscowym:
270 zł

wynik tego samego dnia


Endoskopia, Mammografia

ul. Koszykowa 78, Warszawa Mapa

Cena ze znieczuleniem miejscowym:
120 zł

Badanie dostępne tego samego dnia wynik w 1 dzień

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie
Cena ze znieczuleniem miejscowym:
150 zł

Brak informacji o terminach Brak informacji o czasie oczekiwania na wynik

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Endoskopia

ul. A. J. Madalińskiego 13, Warszawa Mapa

Cena ze znieczuleniem miejscowym:
180 zł - 380 zł

Badanie dostępne tego samego dnia wynik tego samego dnia

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

USG, TK, Endoskopia, RTG

Aleja Solidarności 67, Warszawa Mapa

Cena ze znieczuleniem miejscowym:
199 zł - 449 zł

Badanie dostępne tego samego dnia wynik tego samego dnia

Umówisz niebawem online, tak jak inne badania w naszym serwisie

Informacje o badaniu Gastroskopia w mieście Warszawa

Gastroskopia – co należy o niej wiedzieć?

Gastroskopia jest procedurą pozwalającą obejrzeć wnętrze górnego odcinka układu pokarmowego – a więc przełyk, żołądek i dwunastnicę – bez konieczności wykonywania nacięć chirurgicznych. Podczas badania wykorzystuje się specjalny wziernik zwany gastroskopem (odmiana endoskopu). Ma on postać długiej giętkiej rurki, na której końcu znajduje się kamera wyposażona w źródło światła i w czasie rzeczywistym przekazująca obraz na ekran monitora. Gastroskop wprowadza się do przełyku pacjenta – i dalej – przez gardło lub nos. Dzięki temu wykryć można przyczynę takich dolegliwości jak nawracające bóle brzucha, wymioty, refluks, zgaga czy problemy z przełykaniem, a także monitorować stan przewodu pokarmowego w chorobach przewlekłych. Ponieważ wziernik wyposażony bywa w miniaturowe narzędzia, podczas gastroskopii możliwe jest ponadto od razu pobranie fragmentu zmienionej chorobowo tkanki w celu dalszego zbadania jej pod mikroskopem, jak również wykonanie drobnego zabiegu (np. usunięcie polipa, zatamowanie krwawienia czy zamknięcie żylaków przełyku albo żołądka).


Gastroskopia w Warszawie – gdzie można ją zrobić?

Na wykonanie gastroskopii w stolicy decydują się nie tylko jej mieszkańcy, ale też pacjenci dojeżdżający z innych miejscowości. Warszawa to wszak duże miasto, które przyciąga najlepszych specjalistów i jest otwarte na innowacje – także w dziedzinie sprzętu medycznego. Fachowy personel obsługujący nowoczesne urządzenia do gastroskopii znaleźć można w wielu warszawskich placówkach diagnostycznych. Są one rozmieszczone po różnych dzielnicach i w większości dobrze skomunikowane czy to z centrum miasta, czy z dworcami kolejowymi lub autobusowymi. Dzięki temu dojazd na badanie nie powinien sprawiać większego problemu ani osobom zmotoryzowanym, ani pasażerom komunikacji zbiorowej.


Które warszawskie placówki wykonują gastroskopię?

Jednym z ośrodków diagnostycznych oferujących gastroskopię w Warszawie jest zlokalizowane w samym śródmieściu Centrum Zdrowia MDM. Co istotne, badaniu poddać się tutaj mogą w miarę potrzeby także dzieci. Wyniki gastroskopii są tu gotowe do odbioru jeszcze tego samego dnia. Kolmed Kompleksowa Obsługa Medyczna, jak zresztą sugeruje nazwa, proponuje z kolei swoim pacjentom nie tylko diagnostykę, ale też leczenie. Wyniki – dostępne tuż po badaniu – można więc niemal od razu skonsultować ze specjalistą mającym nadzorować ewentualną terapię. Warto nadmienić, że placówka funkcjonuje od 1992 r. i wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, a jej pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Centrum Medyczne doktorA, położone we wschodniej części Warszawy i również oferujące leczenie oprócz diagnostyki, dba natomiast o komfort swoich pacjentów tak bardzo, że placówkę cenią sobie mieszkańcy zarówno pobliskich dzielnic, jak i bardziej oddalonych rejonów.


Czy w Warszawie wykonuje się gastroskopię ze znieczuleniem?

Gastroskopia zasadniczo boli w tylko niewielkim stopniu albo nie boli wcale. Standardowo więc podczas badania znieczula się tylko gardło, tak aby łatwiej było wprowadzić endoskop. Nie eliminuje to jednak dyskomfortu, jaki towarzyszy manewrowaniu wziernikiem w przewodzie pokarmowym. W związku z tym wiele osób rozważa wykonanie gastroskopii w znieczuleniu ogólnym, choć bardziej fachowym określeniem jest tutaj „sedacja”. Polega ona na dożylnym podaniu środków głęboko relaksacyjnych i przeciwbólowych. Uśpienie badanego ma miejsce tylko w tzw. sedacji głębokiej, częściej natomiast stosuje się sedację płytką, gdzie świadomość pacjenta jest mocno ograniczona, ale nie wyłączona całkowicie (co zwykle w zupełności wystarcza do sprawnego przeprowadzenia gastroskopii). W obydwu wariantach gastroskopia ze znieczuleniem wymaga obecności personelu anestezjologicznego, dlatego nie wszędzie można się jej poddać. Na szczęście w Warszawie do wyboru jest wiele placówek, które zatrudniają odpowiednio wykwalifikowanych pod tym kątem specjalistów.


Jakie są ceny gastroskopii w Warszawie?

Warszawa, jako stolica i jako po prostu duże miasto, pod pewnymi względami bywa droższa niż mniejsze miejscowości. Tyczyć się to potrafi również badań takich jak gastroskopia. Należy jednak pamiętać, że w Warszawie istnieje spora konkurencja pomiędzy ośrodkami diagnostycznymi, które rywalizują o pacjentów m.in. atrakcyjnymi cenami. Koszt gastroskopii zależy przy tym tyleż od konkretnej placówki, co od innych czynników. Za badanie w znieczuleniu miejscowym zapłacić trzeba 200-300 zł, ale już gastroskopia w znieczuleniu ogólnym oznacza wydatek rzędu 550-650 zł. Do tego w niektórych ośrodkach osobno płatna jest wcześniejsza konsultacja anestezjologiczna (ok. 150 zł). Polipektomia, czyli wycięcie polipa, to kolejne 200-300 zł. Pobranie wycinka podejrzanej zmiany i poddanie go dalszej analizie laboratoryjnej (tzw. badanie histopatologiczne) kosztuje ok. 100 zł, natomiast szybki test ureazowy, polegający na pobraniu soku żołądkowego lub fragmentu błony śluzowej i sprawdzeniu go pod kątem obecności bakterii Helicobacter pylori – średnio dwa razy mniej.


Warszawa – czy można tu zrobić gastroskopię na NFZ?

Wykonanie gastroskopii na koszt NFZ w Warszawie jest jak najbardziej możliwe. Badanie zawsze jednak wymaga wówczas skierowania, a czas oczekiwania na nie może być bardzo długi. Co więcej, należy zdawać sobie sprawę z tego, że gastroskopię opłacaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia rzadko przeprowadza się w znieczuleniu innym niż tylko miejscowe. Pula refundowanych badań w znieczuleniu ogólnym jest mocno ograniczona i w pierwszej kolejności korzystać z niej mogą dzieci oraz pacjenci tzw. niewspółpracujący. Zdecydowanie warto więc rozważyć zapisanie się na gastroskopię w Warszawie prywatnie – z możliwością wyboru znieczulenia, za to bez kolejek i bez skierowania.


Czy gastroskopia bez skierowania w Warszawie jest możliwa?

Jeśli koszt badania ma zostać pokryty z kieszeni pacjenta, a nie ze środków NFZ, skierowanie na gastroskopię nie jest wymagane. Kwalifikacja do badania odbywa się wówczas na podstawie wywiadu z pacjentem i wypełnionej przez niego ankiety na temat stanu zdrowia – ewentualnie w toku konsultacji anestezjologicznej, jeśli procedura ma obejmować znieczulenie ogólne. Gastroskopia opłacana przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie zostanie natomiast przeprowadzona bez skierowania od lekarza.


Czy można zapisać się online na gastroskopię w Warszawie?

Coraz więcej warszawskich ośrodków diagnostycznych oferuje swoim pacjentom nie tylko gastroskopię, ale też możliwość zapisania się na nią przez internet. Dogodny termin badania da się zarezerwować chociażby za pośrednictwem serwisu Znany Lekarz, gdzie wcześniej można porównać ceny w poszczególnych placówkach. To ogromna oszczędność czasu i energii, jako że wszystkie niezbędne informacje uzyskuje się online, bez potrzeby odbywania wielu rozmów telefonicznych czy wręcz jeżdżenia od placówki do placówki i stania w kolejkach.


Jak przygotować się do badania Badania endoskopowe?